19 czerwca 2024

Jak pracować w domu z dziećmi — bez utraty tego

Wewnątrz: Oto najlepsze, poparte nauką strategie pracy z dziećmi w domu, dzięki którym Twoje dzieci będą zajęte i szczęśliwe, podczas gdy Ty wykonasz swoją pracę.

Teoretycznie praca w domu powinna być mniej stresująca niż codzienne dojazdy do biura.

Ponieważ możesz nosić piżamę, współpracownicy nie wpadną do Twojego biura na „szybką pogawędkę” w momencie, gdy w końcu zaczniesz załatwiać sprawy i nikt nie musi wiedzieć, czy zdarzy ci się polerować wyjmij cały zapas ciastek Girl Scout z zamrażarki.

Ale kiedy dodasz dzieci do swojego równania pracy w domu, łatwo jest poczuć, że nie wykonujesz żadnej prawdziwej pracy.

Dzieci będą ci przeszkadzać z najbardziej błahych powodów ( Mamusiu! Mój jogurt jest zbyt grudkowaty!) , mogą zacząć psoty, jeśli pozostawione same sobie na zbyt długo (zamknij swoje Sharpies!) i wsadzą je przed ekran przez cały dzień po prostu odpala. Ponieważ wtedy musisz poradzić sobie z „efektem zombie czasu na ekranie” później, kiedy w końcu znikną z ekranów – co w zależności od dziecka oznacza, że szybko się zdenerwują, będą bardzo drażliwe lub nastrojowe i pozbawione motywacji .

Bonus: jako bonus za dołączenie do mojego cotygodniowego biuletynu otrzymaj bezpłatną ściągawkę najlepszych porad dotyczących pracy w domu z dziećmi, popartą badaniami.

Co musisz wiedzieć o pracy w domu z dziećmi?

Pracuję w domu z dziećmi od ponad 12 lat.

Moje dzieci są w wieku od 12 do 2 lat i na własnej skórze przekonałem się, co działa, a co nie. Przez cały ten czas studiowałem najlepsze poparte nauką strategie, aby być produktywnym podczas pracy zdalnej. Każdego roku prowadzę zajęcia z setkami zdalnych pracowników o tym, jak faktycznie załatwić sprawy, gdy pracujesz w domu.

Ale nawet po tym wszystkim i chociaż zachowanie moich dzieci zawsze było rozwojowe dla dziecka w takiej sytuacji, czasami wciąż jestem tak sfrustrowany przerwami i zakłóceniami w mojej produktywności, które są związane z dzieckiem, że musiałem zamykam się w szafie i krzyczę w poduszkę.

Więc jeśli trafiłeś do tego postu, ponieważ zastanawiasz się: „Czy możesz pracować w domu i jednocześnie opiekować się dzieckiem?” szczera odpowiedź brzmi: Nie do końca . Ale trzymaj się mocno, ponieważ nie tracimy nadziei!

Pozwól mi wyjaśnić

Ludzki mózg nie jest przeznaczony do robienia dwóch rzeczy naraz , tak bardzo, jak chcielibyśmy udawać, że jest inaczej. A opieka nad dzieckiem i wykonywanie pracy to zdecydowanie dwa różne zadania.

Zarówno Twoje dziecko, jak i Twoja praca będą wymagały Twojej pełnej uwagi:

Więc co, u licha, powinieneś zrobić, jeśli musisz pracować w domu z dziećmi?

Chociaż nie można zrobić dwie rzeczy na raz, można użyć garść prostych naukowo-backed strategii, które pomogą Ci wykonać swoją pracę bez uciekania się do 8 godzin zombie podejmowania czasu ekranowego dla swoich dzieci.

Co robić, gdy praca w domu z dziećmi nie idzie tak, jak oczekiwałeś

Pracujesz w domu z dziećmi? Najlepsza rada, która naprawdę działa

Poniżej zestawiłem wszystkie najlepsze strategie pracy w domu z dziećmi. Są to dokładnie te same strategie, których uczę moich studentów na moim kursie zarządzania czasem dla pracowników zdalnych, z których wielu jest rodzicami pracującymi z domu, aby mogli wycisnąć maksymalne wyniki z ograniczonego czasu pracy.

To wszystko, co musisz wiedzieć o pracy w domu bez opieki nad dziećmi, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego rozsądku. A po liście możesz otrzymać bezpłatną ściągawkę wszystkich strategii omówionych w tym poście.

Jeśli masz jakieś dodatkowe rady dla rodziców, którzy zmagają się z pracą z domu z dziećmi, podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu na końcu tego posta. Jesteśmy w tym razem!

Ale najpierw ostrzeżenie

12 lat zajęło mi zbadanie i odkrycie wszystkich najlepszych hacków na temat pracy z dziećmi, dodając każdy z nich do mojego zestawu narzędzi z podekscytowaniem, gdy Ariel odkrywa nowy ludzki artefakt, który można dodać do swojej skarbnicy. Tutaj, w jednym poręcznym miejscu, dzielę się wszystkimi bryłkami mądrości, które zebrałem przez lata, abyś mógł być produktywny podczas pracy w domu bez poczucia, że całkowicie ignorujesz lub zaniedbujesz swoje dziecko.

Co oznacza, że ten post jest mięsisty i pełen strategii popartych nauką. Więc pamiętaj : nawet jeśli wszystko, co zrobisz, to użyjesz jednej strategii z tej listy, zobaczysz wpływ. A im więcej możesz wdrożyć, tym lepsze rezultaty zobaczysz.

Przede wszystkim proszę o łaskę. Każdy dzień pracy z dziećmi w domu nie będzie idealny i to jest w porządku. Jeśli wykonałeś trochę pracy i wszyscy zakończyli dzień nadal ze sobą rozmawiając, liczę to jako wygraną. A jeśli dzień nie poszedł tak dobrze? To też jest w porządku, bo jutro dostaniesz kolejną szansę.

Spis treści: Jak pracować w domu z dziećmi

 1. Udostępnij obciążenie
 2. Nazwij swoją drużynę
 3. Szybkie bankowanie godzin
 4. Napełnij ten zbiornik
 5. Ustal solidną granicę… RazemTo
 6. Zrób miejsce
 7. Wybierz własną przygodę
 8. Znajdź swój rytm
 9. Wzmocnij swoje skupienie
 10. Ustaw minutnik
 11. Zrób licznik czasu na ekranie
 12. Pamiętaj, że trzy to magiczna liczba
 13. Najlepsze aplikacje + narzędzia dla rodziców pracujących w domu
 14. Uzyskaj bezpłatną ściągawkę

1. Podziel się obciążeniem

Każdego ranka pilnowałam śniadania i przygotowywałam się dla wszystkich moich dzieci. Podskakiwałam między robieniem jedzenia, zmywaniem naczyń, szukaniem pasujących skarpetek w suszarce, przypominaniem im, żeby skończyli jedzenie, przypominaniem im, żeby się ubrali, przypominaniem im, żeby myli zęby… bez końca.

Choć wszystko to może wydawać się trywialne, to w sumie trwało 45 minut (lub więcej) każdego ranka, kiedy byłem na zawołanie dzieci jak lokaj Downton Abbey. A potem w porze lunchu wszystko się powtórzyło .

Ale nie ma powodu, żebym musiała nadzorować ich poranne i obiadowe rutyny.

Jeśli Twoje dzieci są przyzwyczajone do tego, że robisz im śniadanie i lunch, zmywasz dla nich naczynia i przypominasz im, żeby robili takie rzeczy, jak ubieranie się lub mycie zębów, teraz nadszedł czas, aby pomyśleć o zrzuceniu tej odpowiedzialności.

Dzięki temu Twoje dziecko nie tylko będzie ćwiczyć ważne umiejętności życiowe i będzie szczęśliwsze i odnosi większe sukcesy jako dorośli , ale także każdego dnia odzyskasz sporo czasu, w którym będziesz mógł skupić się na swojej pracy.

Po tym, jak zaprosiłam moje dzieci, aby przejęły odpowiedzialność za ich własne poranne i obiadowe rutyny, wypracowałam co najmniej 1,5 godziny dodatkowego czasu pracy każdego dnia. Na początku potrzebowali mojej pomocy i wskazówek, aby czuć się komfortowo z tym, o co ich prosiłem, ale wkrótce mogłem zrobić krok w tył i oficjalnie przekazać lejce do tych czynności.

Jak to zrobić

Po pierwsze, szybkie ostrzeżenie: Poniższa strategia nr 2 idzie w parze z tą strategią, ponieważ pomaga nasmarować koła do tej rozmowy, więc możesz rozważyć przeprowadzenie krótkiej rozmowy przed oficjalną rozmową „podziel się obciążeniem”.

Mając to na uwadze, oto przykład, jak możesz to rozpocząć:

 1. Podnieś to. Pewnego wieczoru przy rodzinnym obiedzie zacznij rozmowę, mówiąc coś takiego, aby wzmocnić to, co jest w niej dla dzieci:

„Teraz, kiedy wszyscy pracujemy razem jako [zespół *lub* wstawiamy nazwę ze strategii #2], jest coś, w czym potrzebuję twojej pomocy. Rano i podczas lunchu spędzam dużo czasu przygotowując jedzenie i pomagając ci się przygotować. Ale gdybym mógł zamiast tego wykorzystać ten czas do pracy, skończyłbym szybciej i mógłbym przyjść zrobić z tobą coś fajnego na rozpoczęcie dnia, na przykład zagrać w szybką grę karcianą. Więc musisz wstąpić do zespołu i zająć się przygotowywaniem śniadania i lunchu, a także przygotować się rano. Czy możesz to zrobić dla zespołu?

 1. Oceń ich reakcję. Większość dzieciaków będzie na to gotowa, ponieważ chcą być częścią zespołu i chcą czuć się dorosłymi. Ale jeśli z jakiegoś powodu się opierają, mogą mieć ukryte lęki, więc spróbuj zapytać ich, o co się martwią. Po tym, jak wyjaśnią, możesz zapytać, co możesz zrobić, aby pomóc im, aby czuli, że mogą się dołączyć do zespołu.
 2. Ćwiczyć. Kiedy są na pokładzie, możesz odpowiedzieć w ten sposób:

"Niesamowite! Jeśli możesz przejąć robienie śniadania i lunchu bez proszenia mnie o pomoc, pomoże mi to szybciej wykonać moją pracę, a potem możemy zrobić coś fajnego razem. Ale wiem, że to będzie zmiana, więc po obiedzie udajmy, że przechodzimy przez cały poranny proces i zobaczmy, czy jest coś, co muszę zrobić, żeby ci to ułatwić. Może moglibyśmy przesunąć trochę jedzenia niżej w lodówce, abyś mógł go lepiej dosięgnąć, albo możemy znaleźć stołek, którego możesz użyć, jeśli tego potrzebujesz.

 1. Uczyń to widocznym. Zastanów się nad ustawieniem wizualnego przypomnienia dla całej porannej rutyny swoich dzieci, takich jak te rutynowe karty graficzne do wydrukowania zaprojektowane przez moją przyjaciółkę Lauren. Dostaliśmy arkusz magnetycznych naklejek i przykleiliśmy jedną na odwrocie każdej rutynowej karty, a następnie położyliśmy karty na naszej lodówce. Kiedy dzieci skończą coś ze swojej rutyny, zdejmują kartę i wkładają ją do kieszonkowego folderu z napisem „GOTOWE”, który również znajduje się na lodówce. Potem każdego wieczoru, kiedy już śpią, odkładam wszystkie karty z powrotem do lodówki na następny dzień.

Jeśli nadal dźwigasz wszystkie rutynowe obciążenia w swojej rodzinie, możesz pomyśleć: Jasne, to brzmi świetnie, ale jeśli nie upewnię się, że zrobią wszystko, to się nie uda! Więc jeśli martwisz się, że twoje dzieci nie dokończą tego, zadaj sobie pytanie: czy to ma znaczenie?

 • Jeśli noszą piżamę trochę dłużej, to nie koniec świata.
 • Jeśli zjedzą śniadanie trochę później, ponieważ rozpraszało ich granie z samego rana, przeżyją. Trochę dłuższa nocna głodówka nie zaszkodzi i obiecuję, że jeśli będą głodni, wymyślą, jak to naprawić.
 • A jeśli obawiasz się, że może zapomnieć o umyciu zębów, możesz dać im kreatywne przypomnienie, na przykład schować szczoteczkę i pastę do zębów w koszu lub koszu z ulubionym produktem śniadaniowym, aby wyciągnąć całość i dostać wizualne przypomnienie.

Konkluzja: wyjaśnij swoje oczekiwania, że Twoje dziecko jest odpowiedzialne za swoje własne rutyny. Pomoże to nie tylko wygospodarować więcej czasu pracy w ciągu dnia, ale także będzie pielęgnować niezależność dziecka i zapewnić mu sukces w późniejszym życiu.

Kiedy pracujesz w domu z dziećmi, musisz je zaangażować

2. Nazwij swój zespół

Pełne ujawnienie: Ten krok może Ci się wydawać niepotrzebny lub nawet trochę głupi, gdy jesteś już zestresowany wykonywaną pracą, ale wielu moich studentów zarządzania czasem uważa, że ich dzieci radzą sobie znacznie lepiej, gdy czują się zaangażowane w ten prosty sposób.

Badania pokazują, że już trzyletnie dzieci mogą zrozumieć wartość pracy zespołowej, a nawet zmienić swoje zachowanie, aby współpracować nad wspólnym celem. Innymi słowy, kiedy dzieci czują się częścią zespołu, mogą podejmować lepsze decyzje w tej chwili, co najlepiej pomoże zespołowi.

Kiedy więc pielęgnujesz i wzmacniasz ideę, że wszyscy jesteście w tym samym zespole w swojej rodzinie, stawiasz jasne oczekiwania, że każdy ma do odegrania rolę we wspieraniu wspólnego celu rodziny. Ustalenie tego wspólnego celu jest ważnym elementem zachęcającym dzieci do współpracy, gdy pracujesz w domu.

Aby w zabawny i szybki sposób zacząć wspierać postawę pracy zespołowej, zaproś swoje dzieci, aby pomogły wymyślić oficjalną nazwę zespołu dla swojej rodziny.

Później nazwa Twojego zespołu będzie prostym i pozytywnym sposobem na przypomnienie dzieciom, jak ważna jest wspólna praca zespołowa na rzecz wspólnego celu. (I mogę ci powiedzieć, że mobilizowanie oddziałów w duchu pracy zespołowej jest nieskończenie lepsze niż codzienne dręczenie lub tracenie panowania nad sobą!)

Jak to zrobić

Aby było jasne, ta strategia nie jest odpowiednia, gdy pracujesz w domu z dzieckiem lub małym dzieckiem, ale przedszkolaki i starsze mogą z pewnością zrozumieć koncepcję pracy zespołowej i zmienić swoje zachowanie, aby wesprzeć zespół.

Oto jeden ze sposobów, w jaki możesz to rozpocząć:

 1. Podnieś to. W czasie posiłku lub w innym czasie, gdy cała rodzina jest razem i nie jest rozpraszana przez czas spędzony przed ekranem lub inne zajęcia, rozpocznij rozmowę podobną do tego:

„Mama i tata będą pracować w domu, abyśmy mogli kupować jedzenie i płacić rachunki za dom i samochód. Ale to będzie trochę inne dla nas wszystkich i może nam zająć trochę czasu, zanim się do tego przyzwyczaimy. Jeśli mamy sprawić, żeby to zadziałało, będziemy musieli pracować jako zespół, aby się wzajemnie wspierać. Pomyśleliśmy więc, że może być fajnie wymyślić nazwę zespołu dla naszej rodziny teraz, kiedy będziemy pracować nad tym razem. Jakie masz pomysły?

 1. Burza mózgów i głosowanie. Niech dzieci wyrzucają nazwy drużyn, a potem mają głosowanie rodzinne. Możesz użyć swojego nazwiska lub czegoś innego jako nazwy swojej drużyny (Armia Dumbledore'a?), ale spróbuj ugryźć się w język podczas burzy mózgów i pozwól swoim dzieciom bawić się tym.
 2. Uczyń to oficjalnie. Opublikuj gdzieś nazwę swojego zespołu. Dzieci mogą ozdobić tabliczkę, możesz napisać ją na tablicy lub tablicy, jeśli ją masz, lub możesz pozwolić dzieciom za pomocą specjalnych markerów do okien, aby umieścić nazwę drużyny na oknie lub lustrze. Lub dla dodatkowej dawki zabawy, która sprawi, że Twoje dzieci będą trochę zajęte (abyś mógł pracować!), możesz kupić zwykłe białe koszulki i pozwolić swoim dzieciom ozdobić je Sharpies, aby zmienić je w koszulki zespołowe.

Konkluzja: Promuj postawę pracy zespołowej ze swoimi dziećmi, wyjaśniając swój wspólny cel i zapraszając je do wymyślenia zabawnej nazwy zespołu rodzinnego.

Jeśli musisz pracować w domu z dziećmi, gromadź godziny, gdy dzieci śpią

3. Szybko zbankrutuj swoje godziny

Nie jestem osobą rano. Uwielbiam siedzieć do późna, aby przeczytać jeszcze jeden rozdział książki, której nie można odłożyć, oglądać powtórki Brooklyn Nine Nine lub po prostu przewijać Twittera w poszukiwaniu głupich filmów o zwierzakach bez ludzi, którzy zaglądają mi przez ramię.

I tak długo, bardzo długo opierałem się temu pomysłowi, ale nawet muszę przyznać, że działa. Absolutnie najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymałem, jak pracować w domu z dziećmi, to obudzić się przed dziećmi i wykonać swoją pracę, zanim twoja uwaga zostanie podzielona między dzieci a pracę.

Dla większości moich studentów zarządzania czasem ta prosta strategia jest tą, która robi największą różnicę.

Jak to zrobić

Jako jeden z przykładów, jeśli możesz obudzić się o 6:00 rano, a Twoje dzieci obudzą się około 7:00 (i podzieliłeś obciążenie na poranne czynności, jak wyjaśniono w strategii nr 1 powyżej), daje to solidne 1,5 do 2 godzin skupionego czasu pracy. Jeśli możesz naciskać trochę więcej i wstawać o 5:00 rano, a twoje dzieci przyzwyczajają się do samowystarczalności trochę dłużej, np. do 8:30 lub 9:00, oznacza to, że możesz otrzymać połowę swojej pracy godzin przed rozpoczęciem dnia.

Obecnie budzę się o 5:00 i kładę się spać o 21:30, co nadal daje mi godzinę czasu wolnego od dzieci w nocy na wygłupy. Moje dzieci nauczyły się dbać o siebie do 9:00, co oznacza, że mam 4 godziny pracy, zanim do nich dołączę.

Żałuję, że nie czekałem tak długo, aby zacząć wstawać wcześnie, więc przekazuję ci tę lekcję. Jeśli uważasz, że to nie zadziała, wypróbuj go przez tydzień i dokonaj ponownej oceny. Możesz być zaskoczony! Czuje się cholernie fantastycznie, gdy masz połowę godzin pracy na koncie, zanim większość ludzi zacznie dzień.

Konkluzja: Obudź się przed dziećmi, aby w pełni wykorzystać spokojne poranne godziny, kiedy łatwiej jest się skupić i połączyć kilka godzin czasu pracy.

4. Napełnij ten zbiornik

Kiedy każdego ranka widzisz swoje dzieci po raz pierwszy, możesz czuć pokusę, by spieszyć się z porannymi rzeczami, aby móc jak najszybciej zabrać się do pracy – lub wrócić do pracy, jeśli zastosowałeś strategię z punktu 3 powyżej.

Oprzyj się tej pokusie.

Rano pośpiech z dzieckiem przyniesie odwrotny skutek, a oto dlaczego: Połączenie sprzyja współpracy . Innymi słowy, kiedy twoje dzieci czują z tobą silną więź, będą bardziej skłonne do współpracy.

Z drugiej strony, gdy Twoje dziecko odczuwa brak połączenia, co prowadzi do większej ilości niepotrzebnych zmagań o władzę i mniejszej współpracy ze strony Twojego dziecka, gdy poprosisz je o zrobienie czegoś, na przykład gdy potrzebujesz, aby się zabawiło bez przypadkowego spalenia domu, więc możesz skupić się na pracy.

Ale kiedy zaczynasz dzień, łącząc się w znaczący sposób ze swoim dzieckiem, wypełnia to jego „zbiornik” połączenia i znacznie rzadziej będzie ci przeszkadzać później, gdy pracujesz.

Kiedy pracujesz w domu z dziećmi, te karty rodzinne są ratunkiem W ciągu zaledwie 10 minut dziennie te karty Family Connection Card sprawią, że Twoje dziecko poczuje się absolutnie kochane.

Jak to zrobić

Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych sposobów na nawiązanie kontaktu z dzieckiem każdego ranka i rozpoczęcie dnia na prawą stopę. Wskazówka: aby pamiętać o robieniu tego każdego ranka, możesz pobrać tutaj moje karty rodzinne . W ciągu zaledwie 10 minut dziennie te potężne karty sprawią, że Twoje dziecko poczuje się absolutnie kochane i powstrzyma walkę o władzę spowodowaną rozłączeniem.

 • Uściskaj swoje dziecko. Ale upewnij się, że jest to dobrej jakości uścisk trwający co najmniej sześć sekund. Dlatego. Jeśli twoje dziecko nie jest przyzwyczajone do zaimprowizowanych uścisków, spróbuj zamiast tego przybić piątkę i popracuj nad uściskami.
 • Czytać książkę. Twoje dziecko nigdy nie jest za stare, by je czytać. Starszym dzieciom może się spodobać na zmianę czytanie na głos tej samej książki. Jeśli obecnie nie czytasz regularnie swojemu dziecku na głos, zapoznaj się z super pomocnymi wskazówkami zawartymi w tym poście: Chcesz wychowywać mądre, miłe dzieciaki? Nauka mówi, że rób to każdego dnia .
 • Usiądź i po prostu graj przez kilka minut. Bez smartfonów, bez wielozadaniowości – podążaj za wskazówkami swojego dziecka.
 • Wyjdźcie razem na zewnątrz. Wybierz się na spacer, pograj w łapanie lub wskocz na rowery, aby szybko przejechać się po bloku.
 • Uspokój się. Zacznij dzień od przyjaznej dzieciom medytacji, korzystając z aplikacji takiej jak Headspace . Medytacja pomaga uspokoić niespokojne uczucia i zwiększa koncentrację i zdolność koncentracji . I to jest coś, z czego możesz skorzystać zarówno Ty, jak i Twoje dziecko!
 • Zagraj w grę planszową lub karcianą. Odkryliśmy, że Sleeping Queens to idealna szybka gra dla różnych grup wiekowych, ale aby uzyskać więcej pomysłów, zapoznaj się z naszą pełną listą absolutnie najlepszych gier rodzinnych dla wszystkich grup wiekowych . Spędziliśmy niezliczone godziny testując różne gry rodzinne w różnym wieku, aby znaleźć najlepszą kolekcję!

Konkluzja: Kiedy widzisz swoje dziecko podczas przerw w pracy, priorytetem jest nawiązanie znaczącego kontaktu. To wypełni ich „zbiornik” połączenia i zmniejszy ich naturalną potrzebę przerywania ci podczas pracy.

Bonus: Wszystkie zamówienia na gry złożone w naszym rodzinnym sklepie otrzymują po zakupie bonus 7,99 USD, który można wydać na natychmiastowe pobieranie!

4687 rodzin kupiło tę grę po przeczytaniu tego posta…

Śpiące królowe

sugerowana cena detaliczna 13,99 USD za deluxe; 11,99 dolarów za oryginał

„Moja córka i ja uwielbiamy Śpiące Królowe! Uczy je matematyki, nawet nie zdając sobie z tego sprawy – lub mnie, jeśli o to chodzi. Pamiętam, że moja córka ułożyła sekwencję, która była jak 1 + 3 + 5 = 9 i pomyślałem: „Jak czy wiedziałeś o tym…?' Potem zdałem sobie sprawę, że po prostu zrozumiała to, robiąc matematykę w grze. Fajnie patrzeć, jak uczy się na moich oczach”. – Anna

5. Ustal solidną granicę… RazemTo

Nawet jeśli na początku dnia udało ci się zebrać solidną porcję godzin (patrz strategia nr 3 powyżej), prawdopodobnie będziesz musiał pracować więcej godzin, gdy twoje dzieci nie śpią.

Ale to może być najbardziej frustrujący aspekt pracy z dziećmi w domu, ponieważ dzieci nie rozumieją, że trzeba się skoncentrować . I z pewnością nie rozumieją, że przerywanie ci przerywa to skupienie i sprawia, że wykonanie pracy zajmuje więcej czasu. W rzeczywistości jedno z badań wykazało, że powrót do miejsca, w którym przerwałeś, może zająć ci 23 minuty. Jezu.

Twoje dzieci będą Ci przeszkadzać, bo chcą coś przekąsić, bo nie mogą uruchomić uniwersalnego pilota, bo ich rodzeństwo patrzyło na nie śmiesznie… Ty to nazywasz.

Błąd, który popełniłem, gdy zaczynałem jako rodzic pracujący z domu, polegał na autorytarnym podejściu do zapobiegania przerwom ze strony moich dzieci zamiast autorytatywnego podejścia. Oto różnica:

 • Autorytarny: Nie przerywaj mi, kiedy pracuję. Jeśli mi przerwasz, poniesiesz konsekwencje, które mogą obejmować między innymi utratę czasu przed ekranem, koniec z deserem i zaklejenie ci ust taśmą klejącą podczas moich połączeń konferencyjnych.
 • Autorytatywne: Każdego dnia będę musiał skupić się na swojej pracy przez kilka godzin rano i kilka godzin po południu – mniej więcej jeden film rano i jeden film po południu. To po to, abym mogła wykonać swoją pracę i wrócić do robienia z tobą zabawnych rzeczy w porze lunchu i na koniec dnia. Ale żeby tak się stało, tego ranka i popołudnia nie będę w stanie odpowiedzieć na twoje pytania, pomóc rozwiązać problemy, które napotkałeś, ani porozmawiać z tobą o niczym innym. Trochę jak struś wbijający głowę w piasek! Chciałbym więc, aby Twoja pomoc w znalezieniu kilku rzeczy: Po pierwsze, potrzebujemy znaku, który mogę umieścić na drzwiach, aby poinformować Cię, gdy jestem w jednym z tych „strusia” czasów, w których muszę się skoncentrować. A po burzy mózgów chcę usłyszeć twoje pomysły na to, co możesz zrobić, gdy jestem w trybie „strusia” i jestem skupiony na pracy.

Pierwsze podejście wydaje się na pierwszy rzut oka znacznie łatwiejsze, ale ma jeden problem: nie działa. Autorytarne podejście do rodzicielstwa podważa Twój autorytet w oczach Twojego dziecka, a to oznacza, że jest mniej prawdopodobne, że będzie ono szanować Twoje prośby lub żądania. W rzeczywistości dzieci poddane autorytarnemu podejściu częściej stają się destrukcyjne, agresywne i wyzywające .

Ale z authorit ative podejściu, można wyjaśnić przyczynę Prosisz dziecku coś zrobić – czy nie zrobić czegoś – a następnie zaprosić ich, aby pomóc wymyślić ostatecznego rozwiązania problemu. Nadal wyraźnie przekazujesz stanowcze oczekiwania i granice, ale w ten sposób Twoje dziecko czuje się, jakby było częścią procesu, zamiast czuć się, jakby żyło w dyktaturze, bezsilne wobec własnego losu.

Całkowite wyeliminowanie wszystkich przeszkadzających dzieciom jest prawie niemożliwe, ale ta strategia zachęca do pracy zespołowej i może drastycznie zmniejszyć liczbę przerw.

Jak to zrobić

Aby wdrożyć tę granicę ze swoimi dziećmi, oto kilka pomysłów, które możesz wykorzystać jako punkty wyjścia:

 • Zrób znak – Zaproś dziecko do zaprojektowania znaku, który będzie można umieścić na drzwiach Twojego biura. (Nie masz drzwi do biura? Zobacz strategię nr 6 poniżej.) Dzięki temu Twoje dziecko będzie komunikować się z dzieckiem, gdy znajdujesz się w jednym z tych okresów szczególnego skupienia w ciągu dnia i ograniczysz przeszkadzanie. Mogą zaprojektować znak stop / go, znak kciuk w górę / w dół lub inny kreatywny znak, który pomoże im zapamiętać, co zrobić, jeśli poczują potrzebę przerwania ci. Bonus: Kiedy robią znak, możesz trochę popracować!
 • Przeprowadź burzę mózgów na listę – Twoje dziecko odniesie większy sukces, jeśli będziecie pracować razem, aby opracować listę rzeczy do zrobienia podczas pracy. Jest to dla nich idealny czas, aby nadrobić zaległości w szkoleniu lub projektach online, posłuchać audiobooka lub podcastu edukacyjnego lub po prostu kupić specjalną zabawkę lub zajęcie, takie jak ciasto do zabawy lub szlam. Następnie, zanim udasz się do pracy na jeden ze swoich czasów skupienia, możecie wspólnie przejrzeć listę, a oni mogą z wyprzedzeniem ustalić swoje zamiary dotyczące tego, co zrobią. (Nawiasem mówiąc, będą znacznie bardziej skłonni się tego trzymać, jeśli z wyprzedzeniem podejmą decyzję dotyczącą tego, co zamierzają zrobić!) Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się ze strategią nr 7 poniżej .
 • Podziel się nauką – Aby podkreślić znaczenie tego, dlaczego musisz się skoncentrować, możesz wyjaśnić, dlaczego przerwy powodują, że praca trwa dłużej . Na przykład możesz podzielić się ciekawostką, że powrót do miejsca, w którym przerwałeś, może zająć Ci 23 minuty! A następnie narysuj więź dla swojego dziecka, wyjaśniając, że to 23 minuty czegoś fajnego, czego nie będziesz w stanie zrobić razem, na przykład zagrać w grę lub obejrzeć ulubiony program rodzinny.
 • Podaj wyjątki – Poproś dziecko o podanie przykładów sytuacji awaryjnych lub innych sytuacji, w których można by Ci przerwać. Zróbcie razem listę tych wyjątków i opublikujcie ją w widocznym dla wszystkich miejscu.
 • Zaplanuj Awarię – Czasami Twoje dzieci chcą po prostu podzielić się z Tobą swoimi emocjami lub doświadczeniami w danej chwili, a cierpliwość nie jest ich mocną stroną. Jeśli okaże się, że tak jest w przypadku Twojego dziecka, możesz wymyślić pozytywną alternatywę dla pukania do drzwi Twojego biura. Na przykład możesz nauczyć dziecko, jak nagrywać wiadomość dźwiękową na tablecie lub innym urządzeniu mobilnym, aby mogło dzielić się tym, co myśli. Gdy skończy się czas skupienia i wrócisz do rodziny, możesz odsłuchać wszystkie pominięte wiadomości.

Konkluzja: Zaangażuj swoje dziecko w wymyślenie wyraźnej granicy tego, co się stanie, gdy będziesz w trybie skupienia. Kiedy poczują, że są częścią ważnych decyzji, takich jak ta, będą bardziej skłonni trzymać się tego, co zostało postanowione.

Jedna z najlepszych rad, jak pracować w domu z dziećmi: Stwórz osobną przestrzeń biurową

6. Stwórz przestrzeń

Uwaga: Jeśli masz już osobny obszar biurowy z drzwiami, które możesz zamknąć, możesz pominąć tę sekcję. Ale jeśli nie masz oddzielnej części biurowej, czytaj dalej.

Kiedy zaczynałem, próbowałem pracować w tym samym pokoju co moje dzieci. Ale może to być mylące dla twojego dziecka, ponieważ pomyśli, że jesteś „na” jako rodzic, kiedy musisz skupić się na pracy. W związku z tym przerwy będą stałe , przez co wszystko będzie trwało dłużej .

Nie wspominając już o tym, że nawet jeśli Twoje dzieci nie przeszkadzają Ci aktywnie, odgłosy ich zabawy lub kłótni będą na tyle rozpraszać, że Twój mózg nie będzie w pełni skoncentrowany na Twojej pracy. Ten rodzaj tła nazywa się „przerywaną mową” i jest to najgorszy rodzaj hałasu otoczenia dla Twojej produktywności .

Ale w tamtym czasie nie miałem całego dodatkowego pokoju, który mógłbym poświęcić na bycie biurem, więc musiałem wykazać się kreatywnością. Ponieważ moje dzieci były młodsze, strategie nr 8, 9 i 10 poniżej były niezbędne , ale wszystkie działały jeszcze lepiej, gdy miałem wydzieloną przestrzeń biurową.

Jak to zrobić

Oto kilka kreatywnych sposobów, dzięki którym możesz fizycznie oddzielić się od hullabaloo związanego z dziećmi, abyś mógł skupić się na pracy:

 • Ustaw się na werandzie, patio lub na tarasie — kup wygodny leżak i chwyć laptopa, i gotowe. Jeśli martwisz się, że dzieci spalą dom, gdy jesteś na zewnątrz, możesz ustawić kamerę elektroniczną w domu i zmniejszyć głośność monitora, aby usłyszeć tylko, gdy ktoś krzyczy z powodu śmiertelnika niebezpieczeństwo. (Zapoznaj się z sekcją o aplikacjach i narzędziach pod koniec tego postu, aby uzyskać rekomendacje dotyczące najlepszego sprzętu do pracy w domu z dziećmi.)
 • Ukryj się w sypialni — możesz kupić tani mały stolik do pracy, który możesz trzymać w kącie pokoju, gdy nie jest używany, lub po prostu usiąść w łóżku z laptopem.
 • Zmień przeznaczenie innego pokoju – jeśli nie podoba Ci się pomysł wykorzystania sypialni do pracy, możesz znaleźć inny pokój w domu i zmienić jego przeznaczenie. Znałem ludzi, którzy zainstalowali rozkładane stoły robocze na ścianie swojej pralni, zamienili główną toaletkę łazienkową w miejsce do pracy i ustawili stanowisko pracy w garderobie.

Nie potrzebujesz dużo miejsca, ale najlepiej mieć drzwi, które możesz zamknąć. To blokuje dźwięk twoich dzieci, ale służy również jako wizualne przypomnienie dla nich, że się skupiasz – i miejsce na powieszenie znaku, który zrobili ze strategii nr 5 powyżej!

Konkluzja: Przeznacz wydzieloną przestrzeń w domu na przestrzeń biurową. To sygnalizuje Twojemu mózgowi, że przechodzisz w tryb „pracy”, informuje o tym dzieci i pomaga blokować rozpraszające dźwięki rozmów i zabawy dzieci.

7. Wybierz własną przygodę

Załóżmy, że jesteś na ważnej telekonferencji z szefem swojego szefa, a Twój przedszkolak wpada do Twojego biura, żądając TERAZ paluszka serowego. I w ciągu dwóch przerażających sekund zauważasz, że ma rozmazany PBJ na całej twarzy, ma w ręku Sharpie i wydaje się, że brakuje mu… spodni?

Dla większości z nas największym wyzwaniem związanym z pracą z dziećmi jest to: Jak sprawić, by dzieci były zajęte i zaangażowane, abyś mógł skupić się na pracy – bez uciekania się do czasu przed ekranem przez kilka godzin dziennie?

Musiałem nauczyć się tej lekcji na temat pracy z dziećmi w domu: Oczekiwanie, że Twoje dzieci będą szczęśliwe, robiąc dokładnie to samo każdego dnia podczas pracy, nie jest receptą na sukces. Dlatego:

 • Monotonia prowadzi do nudy,
 • Co prowadzi do tego, że twoje dzieci częściej ci przerywają,
 • Co prowadzi do frustracji i ataków,
 • Co prowadzi do tego, że twoje dzieci czują się emocjonalnie oderwane od ciebie,
 • Co prowadzi do tego, że jeszcze bardziej ci przeszkadzają.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tego wszystkiego jest planowanie z wyprzedzeniem, aby móc codziennie mieszać. Kiedy pracujesz razem, aby wymyślić listę rzeczy, które Twoje dzieci mogą zrobić podczas pracy, będą one znacznie bardziej zaangażowane i zostawią Cię w spokoju do pracy.

Święty Graal pracy z dziećmi w domu: Twoje dziecko bawi się samodzielnie

Ale pamiętaj o tym

Biorąc to wszystko pod uwagę, nadal musimy mieć realistyczne oczekiwania dotyczące tego, jak długo nasze dzieci mogą bawić się niezależnie, biorąc pod uwagę ich wiek i etap rozwoju:

 • Nie możesz dać trzylatkowi zadania i oczekiwać, że będzie się na nim cicho koncentrował i nic więcej przez 30 minut. W przypadku bardzo małych dzieci musisz zastosować strategie opisane poniżej w punktach 8, 9 i 10 i pracować do dłuższych okresów niezależnej zabawy.
 • Z drugiej strony, jeśli Twoje dziecko jest już w stanie bawić się przez dłuższy czas, ta strategia „Wybierz własną przygodę” jest doskonałym sposobem, aby Twoje dziecko było zajęte i zaangażowane, podczas gdy Ty skupiasz się na pracy.

Ale oto klucz: Twoje dziecko musi mieć wpływ na to, jak będzie spędzać czas, przynajmniej przez większość czasu. Nie tylko będą bardziej skłonni trzymać się czynności, którą wybrali, ale wzmocnisz ich mózg w sposób, który zwiększy ich zdolność do skupienia się i trzymania się czegoś:

„[Dzieci], które planują swój czas, ustalają cotygodniowe cele i oceniają własną pracę, budują korę przedczołową i inne części mózgu, które pomagają im sprawować większą kontrolę poznawczą nad własnym życiem. Te tak zwane umiejętności wykonawcze pomagają dzieciom w samodyscyplinie, unikaniu rozpraszania i rozważaniu zalet i wad ich wyborów”. – Sekrety szczęśliwych rodzin

Jak to zrobić

Oto jeden ze sposobów, w jaki możesz sprawić, by strategia „Wybierz własną przygodę” działała, aby Twoje dziecko było świeże i wciągające:

 1. Burza mózgów. Znajdź czas, kiedy Ty i Twoje dziecko możecie przeprowadzić burzę mózgów listę czynności, które mogą wykonywać niezależnie podczas pracy, i ustaw minutnik na 15-20 minut lub cokolwiek potrzebujesz. (W dalszej części tej sekcji znajdziesz listę, jeśli potrzebujesz pomysłów na pobudzenie kreatywnych soków).
 2. Zrobić listę. Zapisz każdy pomysł, który podziela Twoje dziecko, nawet jeśli uważasz, że jest to głupie lub niewykonalne. Aby to działało dobrze, Twoje dziecko musi mieć poczucie, że ma głos.
 3. Wybierz kilka. Kiedy czas się skończy, przejrzyjcie razem listę i poproś dziecko, aby wybrało 10-12 pomysłów, które chce wypróbować w następnym tygodniu.
  • Zazwyczaj Twoje dziecko będzie potrzebowało 2-3 czynności, aby było zajęte podczas 1,5 do 2 godzinnej sesji pracy, ale Twoje dziecko może zdecydować się na powtarzanie niektórych czynności z dnia na dzień, więc nie potrzebujesz długiej listy. Zawężając listę do kilku opcji na każdy tydzień, uchronisz dziecko przed przytłoczeniem i przeciążeniem decyzjami, gdy nadejdzie czas, aby wybrać pomysł do zrobienia w tym momencie.
  • Jeśli Twoje dziecko wybierze pomysł, który Cię nie interesuje, podziel się swoimi obawami i zasugeruj alternatywę, która jest podobna, jeśli to możliwe.
 4. Opublikuj plan. Umieść „zestaw” pomysłów na przyszły tydzień w widocznym miejscu, np. na lodówce, tablicy lub tablicy albo za pomocą specjalnych znaczników okiennych na oknie lub lustrze.
 5. Ustaw intencję. Następnym razem, zanim udasz się na jedną ze swoich sesji roboczych, przejrzyj razem listę i poproś dziecko, aby opowiedziało, co będzie robić podczas pracy. (Przypomnienie: będą znacznie bardziej skłonni się tego trzymać, jeśli z wyprzedzeniem ustalą swoje zamiary dotyczące tego, co planują!)
  • W przypadku młodszych dzieci najlepiej jest, aby wybrały tylko jeden pomysł, który zrobią, a następnie ustaw alarm, aby zrobić sobie przerwę po 30 minutach (lub cokolwiek, co potrafią) i pomóc im zmienić bieg do następnej czynności. (Patrz strategia nr 9 poniżej.)
  • W przypadku starszych dzieci poproś je, aby wybrały 2-3 czynności, które będą wykonywać podczas pracy. Kiedy skończą jeden, mogą przejść do następnego bez twojej pomocy.
 6. Przygotowanie Pomóż dziecku ustawić wszystko, czego potrzebuje, aby mogło robić to, co wybrało, bez konieczności przerywania Ci z jakiegokolwiek powodu.
 7. Skedaddle. Poinformuj dziecko, że nie możesz się doczekać, jak ci idzie, a następnie udaj się do swojego biura (patrz strategia nr 6 powyżej), wywieś swój znak (patrz nr 5) i zabierz się do pracy!
 8. Odśwież listę. Raz w tygodniu lub tak często, jak to konieczne, wróć do pełnej listy głównej, którą sporządziłeś wcześniej w tym procesie i poproś dziecko, aby wybrało kolejną garść czynności, które chce wykonać w nadchodzących dniach. Możesz to zrobić podczas rodzinnego obiadu, umówić się na specjalne spotkanie rodzinne co tydzień lub w razie potrzeby zorganizować je improwizowane. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko nie jest zaangażowane w wybrane przez siebie czynności, nie wydaje się być zainteresowane niczym z wybranej przez siebie listy lub częściej Ci przerywa, oznacza to, że nadszedł czas, aby to pomieszać.

Potrzebujesz pomysłów na aktywność?

Jeśli potrzebujesz pomysłów na swój „bank” działań, poniżej znajdziesz kilka, od których możesz zacząć.

Wskazówka dla profesjonalistów: niektóre rodziny lubią ustawiać przezroczyste plastikowe pojemniki, aby oddzielić każdą aktywność, aby można je było łatwo wyciągnąć i przygotować do pracy. Zaletą ustawienia tych koszy „Wybierz własną przygodę” jest to, że jeśli Twoje dziecko znudzi się wybraną przez siebie czynnością, może łatwo odłożyć ten jeden i sprawdzić, co jest w innych koszach, aby wybrać to, co chce wyrzucić jako następny. (Nawiasem mówiąc, wypróbowaliśmy kilka marek, a te przezroczyste pojemniki z czasem najlepiej się sprawdzają.)

 • Nadrabiaj zaległości w nauce online lub projektach dla szkoły.
 • Posłuchaj audiobooka.
 • Bądź kreatywny z ciastem do zabawy lub szlamem.
 • Napisz historię i zilustruj ją – Moje dzieci uwielbiają te puste bajki , które można dostać w paczkach po sześć sztuk.
 • Zrób rzemiosło, takie jak bransoletki przyjaźni, projekt haczyka zatrzaskowego, projekt haftu krzyżykowego i tak dalej.
 • Zagraj w grę planszową lub karcianą — sprawdź tę listę najlepszych gier planszowych dla wszystkich grup wiekowych .
 • Posłuchaj podcastu dla dzieci.
 • Zbuduj epicki fort.
 • Rozwiąż układankę lub krzyżówkę.
 • Baw się papierowymi lalkami – to nie tylko dla dziewczyn! Mój syn uwielbia bawić się papierowymi lalkami tak samo jak jego siostry.
 • Zaprojektuj tor przeszkód – jeśli masz więcej niż jedno dziecko, mogą zamienić go w zawody. Lub tylko dla dzieci, mogą się tym pochwalić, gdy skończysz pracę i możesz razem przebiec kurs.
 • Dla starszych dzieci:

Konkluzja: Pozwól swoim dzieciom wypowiedzieć się na temat tego, jak będą spędzać czas, gdy Ty koncentrujesz się na pracy. Przeprowadź burzę mózgów razem, a następnie za każdym razem, zanim udasz się na sesję roboczą, poproś ich, aby określili swoje zamiary dotyczące tego, co będą robić.

8. Znajdź swój rytm

Kiedy zacząłem pracować w domu bez opieki nad dziećmi i zobaczyłem, że pozostawione same sobie, moje dzieci znajdą sposób, aby przerywać mi około 729 razy na godzinę, pomyślałem, że idealnym rozwiązaniem będzie wymyślenie szczegółowego harmonogramu naszych dni .

Niestety szczegółowy harmonogram tylko dodawał mi stresu i przytłaczał. Ponieważ za każdym razem, gdy choć trochę wybiegaliśmy z harmonogramu, czułem się poruszony, dopóki nie wróciliśmy na tor, co nie zawsze było możliwe.

Jeśli masz tendencję do denerwowania się, gdy spóźniasz się na spotkanie, irytujesz się na innych, gdy spóźniają się na spotkanie z Tobą, lub narzekasz, gdy ktoś w ostatniej chwili zmienia termin spotkania lub spotkania, warto pomyśleć o swoim dni jako mający rytm, zamiast próbować trzymać się arbitralnego harmonogramu.

Ogromne ważne zastrzeżenie: Jeśli korzystasz z harmonogramu pracy w domu godzina po godzinie dla rodziców i działa on dla Ciebie, to świetnie . Ty robisz! Ale jeśli próbowałeś trzymać się harmonogramu i nie działa on tak dobrze, jak oczekiwałeś, lub wydaje się, że zwiększa Twoją frustrację, zamiast ją zmniejszać, rytm dobowy może być dla Ciebie lepszy.

W rytmie dnia ustalisz ogólny porządek na swoje dni, a nie na konkretne godziny. Zwłaszcza dla małych dzieci, które nie mają pojęcia o czasie i mają trudności z szybkim przechodzeniem między czynnościami, rytm dnia może być dla nich łatwiejszy do zrozumienia i naśladowania.

Jak to zrobić

Oto tylko jeden przykład codziennego rytmu pracy z dziećmi w domu:

 • Mama/tata: Praca wcześnie rano – patrz strategia nr 3 powyżej
 • Dzieci: Obudź się + zjedz śniadanie – patrz strategia nr 1
 • Dzieci: Poranna rutyna – ubierz się, umyj zęby, wyszczotkuj/grzebień włosów; zobacz strategię nr 1 i rozważ użycie czegoś takiego jak te urocze, rutynowe karty do wydrukowania
 • Rodzina: Wspólny czas – jest to ważne, aby zminimalizować przerwy w dalszej części dnia; patrz strategia nr 4; w mojej rodzinie idziemy na szybki 15-minutowy spacer po okolicy, wracamy na 10 minut na głośne czytanie , a potem zwykle robimy jeszcze jeden szybki pomysł z #4
 • Dzieci: Wybierz własną przygodę – patrz strategia nr 7
  Mama/tata: Poranna praca
 • Rodzina: Lunch
 • Rodzina: Czas razem – szybko napełnij zbiorniki swoich dzieci, zanim znów się rozstaniesz
 • Dzieci: wybierz własną przygodę – lub dla małych dzieci może to być czas na drzemkę; w mojej rodzinie dzieci zaczynają od wyjścia na podwórko (coś w rodzaju przerwy!), a następnie wybierają jeszcze 1-2 czynności, które chcą wykonać po skończeniu zabawy na zewnątrz, ale często kończą na zabawie na zewnątrz przez cały czas
  Mama/tata: Praca popołudniowa
 • Rodzina: Zróbcie razem obiad
 • Rodzina: Kolacja
 • Dzieci: kąpiel + rutyna przed snem
  Mama/tata: Szybka wieczorna sesja pracy (w razie potrzeby)
 • Rodzina: czas czytania na głos
 • Dzieci: w łóżku
  Mama/tata: Oglądaj głupie programy telewizyjne, pij wino i/lub wpadnij do swojego sekretnego schowka z czekoladą, ponieważ przeżyłeś kolejny dzień i wykonałeś trochę pracy, więc na to zasługujesz

Dostosuj swój rytm dnia tak, aby pasował do Twojej rodziny. Na przykład oto kilka odmian , które sprawdziły się w innych rodzinach:

 • Jeśli Twoje dziecko jest małe i nie może być pozostawione samemu sobie na długo, Twoje sesje robocze mogą pokrywać się z porami drzemki, a także możesz przechować większą część swoich godzin wczesnym rankiem, zanim dziecko się obudzi, a jeśli to konieczne, po nim”. ponownie w łóżku na noc.
 • Jeśli masz współmałżonka lub partnera, który również pracuje w domu, możesz poświęcić czas pracy w ciągu dnia. Innymi słowy, mama mogłaby pracować przez cały ranek, a następnie dołączyć do rodziny w porze lunchu, podczas gdy tata nadzoruje poranny czas dla rodziny i robi obiad; wtedy mogliby się zmienić, a tata mógł pracować przez całe popołudnie do wieczora, podczas gdy mama nadzorowała popołudniowy czas dla rodziny i przygotowywała obiad.
 • Jeśli Twoje dziecko wciąż przyzwyczaja się do samodzielnej zabawy, być może będziesz musiał zacząć od krótszych sesji roboczych, a następnie rozbudować je do dłuższych, trwających od 1,5 do 2 godzin. W takim przypadku będziesz potrzebować strategii nr 9 poniżej.

Po znalezieniu odpowiedniego rytmu dla Ciebie i Twojej rodziny, możesz zaprosić dzieci do zrobienia plakatu przedstawiającego rytm dnia i powieszenia go w części wspólnej. Jeśli Twoje dzieci są małe i jeszcze nie czytają, możesz sam zrobić znak i pamiętaj, aby do każdego kroku dodawać małe rysunki w codziennym rytmie, aby pomóc im zrozumieć znak.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez ClickClack Kids (@clickclackkids) w dniu

Konkluzja: Niektórzy rodzice wolą szczegółowy harmonogram dnia, godzina po godzinie, ale to nie działa dla wszystkich. Szczegółowy harmonogram może sprawić, że poczujesz się sfrustrowany i prawdopodobnie zaczniesz atakować swoje dzieci, gdy zboczysz z kursu. Zamiast tego ustal rytm dnia, aby zachować pewną strukturę, będąc jednocześnie elastycznym.

9. Zwiększ koncentrację

My rodzice lubimy sobie wmawiać, że jesteśmy fantastycznymi wielozadaniowcami. I ze wszystkich ludzi na świecie, prawdopodobnie jesteśmy najlepsi w żonglowaniu wieloma zadaniami jednocześnie.

Możemy przygotować obiad do szkoły, karmiąc dziecko śniadaniem i przygotowując poranną kawę. Możemy czytać maluchowi książkę z obrazkami, kołysząc dziecko na kolanach i wkładając smoczek z powrotem do jej ust za każdym razem, gdy go wypluwa. Możemy pomóc naszemu dużemu dziecku w odrabianiu lekcji z matematyki, zaczynając obiad i ukradkiem sprawdzając nasze wskazówki matematyczne za pomocą aplikacji kalkulatora na telefonie.

Ale prawda jest taka, że wielozadaniowość nie jest korzystna dla Twojej produktywności. Twój mózg tak naprawdę nie jest zaprojektowany do wielozadaniowości, więc to, co naprawdę robisz, to żonglowanie zadaniami, przełączanie się w tę i z powrotem, nie zdając sobie z tego sprawy. To trochę tak, jakbyś naciskał Alt-Tab lub Ctrl-Tab na komputerze, aby przełączać się między aplikacjami co kilka sekund. Jednak wielozadaniowość utrudnia koncentrację i zwiększa stres.

Nawet gorzej? Przełączanie się między zadaniami sprawia, że wszystko trwa dłużej. Na przykład żonglowanie dwoma zadaniami powoduje utratę około 20% ogólnej produktywności , przez co wykonanie obu zadań zajmuje więcej czasu, niż gdybyś skupiał się tylko na jednym na raz.

Kiedy siadasz, aby skupić się na pracy, musisz jak najlepiej wykorzystać ten czas, dlatego ważne jest, aby skupić się na jednej rzeczy na raz. Kiedy skupisz się na tym jednym zadaniu, wykonasz je szybciej i będziesz mógł przejść do kolejnego. A do tego potrzebujesz Techniki Pomodoro.

Ten hack produktywności o zabawnej nazwie rozwiązuje problem tego, jak wielozadaniowość sprawia, że wszystko trwa dłużej. Zmusza cię do skupienia się na jednej rzeczy na raz i daje mózgowi stałe przerwy, których potrzebuje, aby być produktywnym .

Jak to zrobić

Oto jak to działa:

 1. Wybierz jedno zadanie, na którym chcesz się skupić. Następnie ustaw minutnik na 25 minut. Możesz użyć minutnika kuchennego , minutnika w telefonie lub wypróbować specjalną aplikację Pomodoro, taką jak Focus Booster .
 2. Pracuj nad tym jednym zadaniem, aż upłynie twój czas. Nie sprawdzaj Facebooka, nie daj dzieciom przekąski – po prostu skup się na tym jednym zadaniu.
 3. Zrób sobie krótką przerwę, np. 5-10 minut. I żyj dalej! Posłuchaj ulubionego podcastu, zrób kilka pozycji jogi lub podkręć muzykę na słuchawkach z redukcją szumów i zorganizuj jednoosobową imprezę taneczną. Podążaj za tym, czego dusza zapragnie. Jeśli twoje dziecko jest małe i nie masz partnera, który nadzoruje opiekę nad dzieckiem podczas gdy ty się skupiasz, możesz wykorzystać tę przerwę, aby sprawdzić swoje dziecko i napełnić bak, czytając książkę z obrazkami lub kolorując z nim (patrz strategia nr 4 powyżej).
 4. Powtórz kroki 1-3. Następnie co czwarty raz zastąp krok 3 dłuższą 10- lub 15-minutową przerwą. Byłoby to dobre miejsce, aby ponownie skontaktować się z dzieckiem i napełnić jego bak (patrz strategia nr 4).

Przerwy mogą na początku wydawać się głupie, ponieważ pragniesz maksymalnie wykorzystać swój skoncentrowany czas pracy, ale nie jesteś komputerem. Nie jesteś stworzony do biegania z dużą prędkością, będąc bardzo wydajnym przez długi czas.

Ta strategia pomaga zrobić więcej, ponieważ została zaprojektowana z myślą o tym, jak mózg działa najlepiej. A mózg potrzebuje przerw.

Konkluzja: Skoncentruj się na jednym zadaniu na raz, korzystając z techniki Pomodoro, aby szybciej wykonać pracę i zminimalizować stres.

Kiedy pracujesz w domu bez opieki nad dziećmi, musisz zsynchronizować się z oczekiwaniami na czas

10. Ustaw minutnik

Zanim wyruszysz na skoncentrowaną sesję roboczą, spróbuj ustawić zegar, aby komunikować się z dzieckiem, kiedy skończysz, i ponownie do niego dołączyć. Nawet małe dzieci mogą zrozumieć koncepcję odliczania minutnika.

Możesz użyć oldschoolowego minutnika kuchennego , ustawić minutnik w piekarniku lub kuchence mikrofalowej albo ustawić tablet lub inne urządzenie mobilne w widocznym miejscu z zablokowanym ekranem w aplikacji minutnika.

Jak to zrobić

Najpierw pokaż dziecku zegar i wyjaśnij, że będziesz dostępny, gdy zadzwoni zegar. Może to potrwać kilka powtórzeń, dopóki dziecko nie uwierzy, że kiedy odlicza czas, faktycznie wrócisz, więc oto kilka wskazówek, które pomogą:

 • Przekaż minutnik swojemu dziecku i poproś je, aby poinformowało Cię, kiedy czas się skończył. Twoje dziecko pokocha możliwość rządzenia tobą.
 • Przygotuj swoje dziecko z aktywnością „Wybierz własną przygodę”, zanim uruchomisz stoper. (Patrz strategia nr 7 powyżej.)
 • Naucz swoje dziecko tego zdania: „Jedna rzecz na raz”. Kiedy mój przedszkolak przerywa mi w środku sesji Pomodoro (patrz strategia nr 9), pytam: „Ile rzeczy mama może robić na raz?” Odpowiada: „Jedna rzecz na raz”. Potem wyjaśniam jedną rzecz, którą robię, wskazuję na minutnik i przypominam jej, że kiedy zabrzmi, będę cały do niej. Bonus: Skupianie się na jednej rzeczy na raz to także doskonała lekcja życia dla dzieci.
 • Załóżmy, że musisz ponownie uruchomić minutnik. Jeśli Twoje dzieci często Ci przeszkadzają i po prostu nie rozumieją, o co chodzi, możesz wyjaśnić, że będziesz musiał ponownie uruchomić stoper, co oznacza, że zajmie to więcej czasu, zanim będziesz mógł poświęcić im całą swoją uwagę. Nie ma potrzeby dobijania swojego surowego głosu. Po prostu powiedz to tak, jak jest i pozwól im zdecydować: mogą ci przeszkadzać, aby ponownie uruchomić stoper, lub zostawić cię w spokoju i zabrać cię na koniec czasu.

Ale to jest klucz: musisz przestać, gdy czas się skończy. Jeśli będziesz kontynuować, twoje dzieci stracą zaufanie do systemu timera i zaczną cię coraz bardziej denerwować, gdy próbujesz się skupić.

Konkluzja: Ustaw minutnik przed wyjazdem na sesję roboczą, aby poinformować dzieci, jak długo będą musiały czekać.

11. Zrób licznik czasu na ekranie

Trzymanie dziecka przed ekranem przez cały dzień zwykle przynosi odwrotny skutek, ponieważ później musisz poradzić sobie z „efektem zombie czasu przed ekranem”, gdy w końcu znikną z ekranów – co w zależności od dziecka oznacza, że szybko się zdenerwują, bardzo drażliwy lub kapryśny i pozbawiony motywacji .

Wielu rodziców pracujących w domu uważa, że najlepiej jest oszczędzać czas na ekranie w najważniejszych momentach, w których musisz się skoncentrować bez żadnych przerw – na przykład podczas połączenia konferencyjnego lub próby dotrzymania terminu. Zastanów się również nad ustawieniem licznika czasu na ekranie, aby przekazać wyraźną granicę, kiedy się skończy (patrz strategia nr 10 powyżej).

Mając to na uwadze, cały czas ekranowy nie jest równy.

Badania pokazują, że szybkie animacje lub filmy prowadzą do problemów z uwagą u dzieci i łatwiej im się nudzą czynnościami w prawdziwym życiu. Z drugiej strony edukacyjny i wolniejszy czas na ekranie nie ma tych samych negatywnych skutków .

Innymi słowy, dziecko, które grało w Fortnite przez godzinę z rzędu, schodzi z ekranu o wiele bardziej niż dziecko, które oglądało godzinny dokument przyrodniczy.

„Jakość tego, co dzieci oglądają na ekranach, jest ważniejsza niż to, ile oglądają”. – Susan Friedman, Krajowe Stowarzyszenie Edukacji Małych Dzieci

Jak to zrobić

W świetle wpływu, jaki różne rodzaje czasu przed ekranem będą miały na Twoje dziecko, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać to potężne narzędzie do pracy w domu z dziećmi:

 • Usiądź z dzieckiem i obejrzyj stary odcinek Mistera Rogersa lub graj w klocki LEGO lub twórz dzieła sztuki, podczas gdy odcinek jest odtwarzany w tle. Następnie zwróć uwagę na swoje dziecko. Ten powolny program dla dzieci ma tendencję do wprowadzania wielu dzieci w rodzaj spokojnego transu, a kiedy odcinek się kończy, nie są nastroje, jak zwykle po innych rodzajach telewizji. Jeśli Twoje dziecko wydaje się trochę wyluzować podczas oglądania, rozważ dodanie odcinka Mister Rogers do swojego codziennego rytmu (patrz strategia nr 8 powyżej). Czas przed ekranem bez poczucia winy? Czek!
 • Przygotuj swojemu dziecku film dokumentalny przyjazny dzieciom w czasie Wybierz własną przygodę (patrz strategia nr 7). Oto kilka doskonałych filmów dokumentalnych, które spodobały się moim dzieciom:
  • The Biggest Little Farm – do wynajęcia na Amazon tutaj
  • W pogoni za koralem – dostępne w serwisie Netflix tutaj
  • Królowa słoni – dostępna na Apple TV+
  • March of the Penguins – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Reindeer's Journey – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Spellbound – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Walking with Dinosaurs – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Kilka filmów dokumentalnych na Disneynature ma pakiety aktywności, które można pobrać jako dodatek do filmu dokumentalnego
 • Moje dzieci uwielbiają oglądać krótkie filmowe adaptacje książek dla dzieci . Możesz kupować te filmy fabularne na Apple TV lub niektóre biblioteki uczestniczą w Kanopy Kids, dzięki czemu możesz uzyskać bezpłatny dostęp do całego ich wiadra. Po zalogowaniu się do Kanopy i przejściu do sekcji Kanopy Kids poszukaj kategorii „Story Time”. (Uwaga: dzięki Kanopy uzyskasz również dostęp do wielu przyjaznych dzieciom filmów dokumentalnych!)
 • Niech słynny aktor czyta na głos Twojemu dziecku. Dzięki Storyline Online możesz uzyskać dostęp do bezpłatnych filmów z aktorami czytającymi na głos książki dla dzieci.
 • Autorka książek dla dzieci, Kate Messner, zebrała niesamowity zasób filmów z autorami czytającymi na głos , prowadzącymi dzieci przez zajęcia artystyczne i nie tylko. Wykonała ciężką pracę, aby znaleźć wszystkie niesamowitości, więc wystarczy ustawić kilka filmów w kolejce, aby Twoje dziecko mogło je obejrzeć.
 • Pozwól dziecku na FaceTime lub Skype'a . Na przykład, jeśli ich dziadkowie są na emeryturze, skonfiguruj swoje dziecko tak, aby mogło nawiązać połączenie wideo i czatować. Dziadkowie będą szczęśliwi, a Twoje dziecko trochę zabawi!
 • Jeśli chodzi o aplikacje i gry, niektóre są lepsze od innych, jeśli chodzi o powstrzymanie efektu zombie na ekranie. Oto lista najlepszych aplikacji edukacyjnych dla dzieci , które nie sprawią, że później staną się nastrojowe i niesforne.
 • Jeśli Twoje dziecko chce zagrać w szybko działającą aplikację lub grę, ustaw minutnik lub limit czasu aplikacji, aby zachować rozsądną ilość czasu i zminimalizować negatywne skutki. Na przykład na urządzeniach z systemem iOS możesz użyć ustawień Czas przed ekranem, aby skonfigurować limit czasu dla określonych aplikacji .

Konkluzja: Wybierz najlepszy rodzaj czasu przed ekranem dla swojego dziecka, aby nie skończyć z problemami z zachowaniem, którymi będziesz musiał się zająć później, gdy ponownie dołączysz do rodziny po sesji pracy.

Praca w domu z dziećmi jest ciężka, ale możesz sprawić, że będzie działać

12. Pamiętaj, że trzy to magiczna liczba

Załóżmy, że twoje dzieci są ustawione na podstępną aktywność edukacyjną (patrz strategie nr 7 i 11 powyżej), która zapewni im zajęcie przez co najmniej 30 minut (strategia nr 9).

Ale kiedy w końcu usiądziesz, by skupić się na pracy, twój umysł brzęczy z All The Things. Czujesz presję gabazillionu zadań, które musisz teraz wykonać, ale wiesz, że masz ograniczony czas, więc czujesz się przytłoczony i sparaliżowany. Więc zamiast tego kończysz po prostu sprawdzając pocztę lub wykonując proste zadania, które nie są ważne i nie poruszą igły.

Rozwiązanie? MIT. Inaczej znane jako Najważniejsze zadania .

Twoje MIT dadzą Ci plan na Twój dzień pracy. Jeśli skończysz z kilkoma dodatkowymi minutami, gdy Twoje dzieci będą rozproszone i ciche, będziesz dokładnie wiedział, nad czym pracować. Nie skończysz marnować cennego czasu na skupienie się, próbując zdecydować, co zrobić.

Poczujesz się nieskończenie lepiej z tym, ile pracy wykonujesz, a kiedy usiądziesz do pracy, skupisz się na swoich najważniejszych priorytetach, zamiast rozpraszać się dzwonkiem najnowszego powiadomienia na Facebooku.

Jak to zrobić

To jest pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić każdego ranka przed sprawdzeniem poczty lub przeczytaniem wiadomości:

 1. Wyciągnij swoją listę rzeczy do zrobienia.
 2. Wybierz trzy najważniejsze zadania tego dnia i zanotuj je. Tylko trzy! Lub, jeśli wolisz, możesz wybrać MIT poprzedniego wieczoru. Ale wybierz trzy rzeczy, które muszą się dzisiaj wydarzyć.

Już cię słyszę. „Uhhh… trzy? Tylko TRZY?!?”

Aby było jasne, po usunięciu MIT z drogi zawsze możesz zrobić więcej. Ale nawet nie wybierać żadnej z tych zadań „Bonus” dopiero po zakończeniu swoich Mits pierwszy. Ponieważ jeśli na Twojej liście znajdują się więcej niż trzy pozycje, tracisz czas na podejmowanie decyzji, co zrobisz najpierw, i istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz skakać w tę i z powrotem między zadaniami. Oznacza to, że stracisz czas na przełączanie kontekstu , co sprawi, że wszystko będzie trwało dłużej.

Pamiętaj, że MIT powinny być zadaniami , a nie wielkimi projektami. Bardziej w stylu „Napisz e-maila do szefa”, a nie „Zaplanuj kolejne 5 lat wprowadzania produktów na rynek”. Na przykład oto moje MITy z dnia, w którym skończyłem pisać ten post:

 1. Napisz sekcję o MITs
 2. Odpowiedz uczniowi, który potrzebuje pomocy w dostępie do kursu zarządzania czasem
 3. Dokończ listę zajęć dla dzieci w domu, które sprawią, że będą szczęśliwe + zajęte + nauka

Zrobiłem pierwsze dwa z poranną herbatą, zanim dzieci się obudziły (patrz strategia nr 3 powyżej), a następnie wybrałem trzecią w ciągu dnia. Ale ponieważ dwa Najważniejsze zadania wykonałem już na początku, presja była wolna, a później mogłem się skupić bez poczucia przytłoczenia.

Każdego dnia będziesz mieć nowy zestaw kart MIT, więc możesz swobodnie korzystać z tego, co działa: kartki samoprzylepnej, telefonu lub odwrotu paragonu Costco.

Konkluzja: Zanim zrobisz cokolwiek innego każdego ranka, wybierz trzy najważniejsze zadania na dany dzień i zanotuj je. Następnie, kiedy będziesz miał czas na skupienie, najpierw wykonaj MIT.

Najlepsze aplikacje i narzędzia do pracy w domu z dziećmi

Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie najważniejszych narzędzi, jeśli musisz pracować w domu z dziećmi. Z pewnością możesz sprawić, że będzie działać bez wszystkiego z tej listy, ale jeśli chcesz zoptymalizować konfigurację pracy z domu, te narzędzia są tego warte!

 • Aplikacja do śledzenia czasu — jednym z niebezpieczeństw związanych z pracą w domu z dziećmi jest ciągłe poczucie, że nie wykonujesz wystarczającej ilości pracy lub pracujesz wystarczająco dużo godzin. Aby temu zaradzić, gorąco polecam wszystkim moim studentom zarządzania czasem korzystanie z aplikacji do śledzenia czasu. Licznik czasu aplikacji nie tylko pomoże Ci skoncentrować się na wykonywanym zadaniu, ale będziesz mógł dokładnie zobaczyć, ile czasu poświęcanego na pracę poświęcasz na pracę w ciągu dnia i w razie potrzeby wprowadzać poprawki. Ale najczęściej moi uczniowie odkrywają, że faktycznie pracują więcej, niż sądzili, co eliminuje niepotrzebne poczucie winy.
  Mój wybór: Toggl . Użyłem prawie każdej znanej ludzkości aplikacji do śledzenia czasu, a ta robi wszystko, czego potrzebujesz i jest dostępna na kilku różnych platformach. Dodatkowo mają darmową wersję.
 • Słuchawki z redukcją szumów – to ratunek! Kiedy słyszysz każdy najmniejszy dźwięk, jaki wydają Twoje dzieci, prawie niemożliwe jest poświęcenie całej swojej pracy uwagi. A kiedy nie możesz się skupić, wszystko potrwa dłużej, trzymając cię z dala od dzieci i zwiększając szanse, że będą ci przeszkadzać.
  Mój wybór: słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700 lub słuchawki TaoTronics Active Noise Cancelling Headphones . Słuchawki Bose są drogie, ale działają jak magia . Jeśli koszt jest problemem, zapytaj, czy Twoja firma może zwrócić Ci koszty słuchawek. W przeciwnym razie wkładki douszne TaoTronics są bardziej opłacalne i nadal działają świetnie.
 • Elektroniczna niania – Jeśli Twoje dzieci są młodsze lub mają tendencję do psot, gdy nie ma Cię w pobliżu, zainwestuj w wysokiej jakości elektroniczną nianię i jedną lub dwie kamery. Ustaw kamery w głównych miejscach, w których dzieci będą spędzać czas, takich jak salon lub kuchnia, a następnie ustaw monitor tak, aby automatycznie przełączał się między dwoma widokami z kamery i umieść monitor na biurku w polu widzenia peryferyjnego. Jeśli z jakiegoś powodu Twoje dziecko krzyczy lub krzyczy, większość monitorów zapali się, aby zwrócić Twoją uwagę, co jest pomocne, jeśli masz założone słuchawki z redukcją szumów . Możesz także zerkać i rzucić okiem tak często, jak chcesz, aby upewnić się, że wszyscy są tam, gdzie się spodziewasz.
  Mój wybór: Infant Optics DXR-8 . Mamy tę elektroniczną nianię od lat i nadal działa. Przetrwał nawet kilka upadków na drewnianą podłogę!
 • Inteligentna kamera dzwonkowa — rozważ zakup inteligentnego dzwonka do drzwi, aby mieć pewność, że nikt nie puka do drzwi, gdy masz założone słuchawki. Po prostu skonfiguruj aplikację tak, aby ostrzegała Cię, gdy ktoś jest przy drzwiach, abyś mógł to widzieć podczas pracy.
  Mój wybór: Eufy Video Doorbell lub SimpliSafe . Wybierz Eufy, jeśli chcesz po prostu dzwonek do drzwi, ponieważ ma wiele funkcji i jest opłacalny, ale jeśli potrzebujesz systemu bezpieczeństwa w domu, uwielbiamy nasz system SimpliSafe.
 • Zestaw słuchawkowy — jeśli będziesz uczestniczyć w ważnej rozmowie wideo i obawiasz się, że Twoje dzieci będą krzyczeć i krzyczeć oraz podkręcić głośność telewizora do maksimum, większość słuchawek z redukcją szumów poradzi sobie z Twoimi potrzebami dźwiękowymi, ale możesz również uzyskać wysokiej jakości zestaw słuchawkowy. Zestawy słuchawkowe zazwyczaj nie wychwytują tak dużej ilości szumów otoczenia, jak wbudowany mikrofon w laptopie lub słuchawkach.
  Mój wybór: Jabra Evolve 75 . Podobnie jak w przypadku słuchawek z redukcją szumów, zapytaj, czy Twoja firma może zwrócić ci koszt zestawu słuchawkowego.
 • Router Wi-Fi — jeśli od jakiegoś czasu nie wymieniałeś routera Wi-Fi, możesz nie uzyskiwać najlepszej prędkości i wydajności. Jest to szczególnie ważne, jeśli prowadzisz dużo rozmów wideo lub wydarzeń.
  Mój wybór: TP-Link Archer AC4000 .
 • Biurko i krzesło – Duh, prawda? Ale zdziwiłbyś się, jak ergonomiczne ustawienie biurka wpłynie na Twoją produktywność! Zanim dostałem prawdziwe meble biurowe, nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo pochylanie się nad laptopem w niezbyt ergonomicznym krześle wpływa na moje skupienie. Ciężko jest wykonywać swoją pracę najlepiej, gdy bolą Cię plecy i musisz zmrużyć oczy na maleńki ekran laptopa.
  Mój wybór: biurko z regulowanymi nogami, takie jak pakiet kombi IKEA GERTON + OLOV, a jeśli chodzi o krzesło, zaszalełem na Herman Miller Aeron i nigdy nie oglądałem się za siebie. W poprzedniej pracy miałam tanie krzesło biurowe i pod koniec dnia zawsze bolały mnie plecy. Ale kiedy byłem gotów zainwestować w wysokiej jakości krzesło, zaoszczędziłem na Hermana Millera i było warto.
 • Podstawka pod laptopa lub monitor zewnętrzny — jeśli masz laptopa, najlepiej użyć podstawki, aby podnieść laptopa i uniknąć nadwyrężania szyi. Lub jako inna opcja, możesz podłączyć monitor zewnętrzny, aby uniknąć zmęczenia oczu.
  Mój wybór: Rain Design iLevel 2 lub monitor HP 27q . Kiedyś miałem podstawkę pod laptopa, a następnie zmodernizowałem ją do tego zewnętrznego monitora (plus klawiatura Bluetooth i gładzik myszy), a teraz odmawiam wykonywania jakiejkolwiek pracy na moim laptopie w domu bez podłączania do mojej pełnej konfiguracji.

Zdobądź bezpłatną ściągawkę: Praca w domu z dziećmi

Wydrukuj tę ściągawkę już teraz jako poręczne przypomnienie najlepszych porad dotyczących pracy z dziećmi w domu, dzięki czemu Twoje dzieci będą zajęte i szczęśliwe, gdy wykonasz swoją pracę.

Pamiętaj: nawet jeśli wszystko, co zrobisz, to użyjesz jednej strategii z tej listy, zobaczysz wpływ. A im więcej możesz wdrożyć, tym lepsze rezultaty zobaczysz.

 1. Pobierz bezpłatną ściągawkę . Dołącz do mojego cotygodniowego biuletynu, a jako bonus dostaniesz do druku! Wystarczy kliknąć tutaj, aby go pobrać i zasubskrybować .
 2. Drukuj . Każdy papier załatwi sprawę, ale idealny byłby karton.
 3. Trzymaj ściągawkę gdzieś pod ręką, na przykład na biurku lub stoliku nocnym.
 4. Wypróbuj jeden . Wybierz jedną strategię i wypróbuj ją przez kilka dni, aby zobaczyć, jak pasuje do Twojej osobowości i Twojej rodziny. Jeśli w dowolnym momencie zauważysz, że twoja frustracja rośnie lub że nie jesteś w stanie wykonać pracy, której potrzebujesz, wróć do ściągawki i wybierz inną strategię do wypróbowania.

Oto zapowiedź twojej ściągawki do wydrukowania:

Praca w domu z dziećmi: podgląd ściągawki

Przed wyjazdem zdobądź moją DARMOWĄ ściągawkę: 75 pozytywnych zwrotów, które każde dziecko musi usłyszeć

Twoja kolej

Jaka jest twoja najlepsza rada dotycząca pracy z dziećmi w domu? Udostępnij w komentarzu poniżej!

Praca w domu z dziećmi jest trudna. Oto jak to zrobić.

Wpis Jak pracować w domu z dziećmi — bez utraty tego pojawił się najpierw na Happy You, Happy Family .

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *