23 lipca 2024

Ostateczna lista najlepszych książek dla małych dzieci

Wewnątrz: Oto najlepsze książki dla dwulatków, które zainspirują Twojego malucha na całe życie do czytania. Zatwierdzony przez małe dzieci ORAZ rodziców.

Jako rodzice wiemy, że powinniśmy czytać naszym dzieciom na głos, ponieważ jest to dobre dla ich rosnących małych mózgów .

Ale czasami głośne czytanie dwulatkowi sprawia, że zaczynasz zastanawiać się, czy to rzeczywiście przynosi coś dobrego .

Wydaje się, że nie mogą usiedzieć spokojnie i skupić się, chcą przewracać strony, zanim skończysz je czytać, i drepczą w połowie książki. Hej! Nie chcesz wiedzieć, co dzieje się z miską pełną papki?!?

A jednak ważne jest, aby próbować dalej, ponieważ związek naszych dzieci z książkami i czytaniem w młodości bezpośrednio wpływa na to, jak bardzo pokochają czytać, gdy będą starsze. Według badań nad wychowaniem czytelników:

„Im więcej czytasz, tym lepiej sobie z tym radzisz; im lepiej sobie z tym radzisz, tym bardziej ci się to podoba; a im bardziej to lubisz, tym częściej to robisz.” – Jim Trelease, Podręcznik czytania na głos

Ale nie chodzi tylko o pielęgnowanie miłości do czytania. Patrząc w przyszłość, kiedy nasze dzieci będą starsze, czytanie jest niezbędne w procesie uczenia się, a dzieci, które zmagają się z czytaniem, zwykle mają problemy w szkole:

„Dzieci, które nie czytają biegle do czwartej klasy, czterokrotnie częściej porzucają szkołę średnią, a… tylko 34 procent czwartoklasistów w Ameryce czyta na poziomie klasy”. – The New York Times

Sekret przekształcenia dwulatka w mól książkowy

Jako czterolatka z moim czwartym maluchem mam teraz duże doświadczenie z pierwszej ręki w wychowywaniu aktywnych dwulatków, by stały się molami książkowymi wielkości maluchów, które będą siedzieć spokojnie i radośnie słuchać całej książki… przez większość czasu.

A wśród przyjaciół stałam się również znana jako przyjazna sąsiedztwo zaklinacza książek dla małych dzieci. Daj mi rozstrój 2-latek i dobrą książkę (więcej o tym poniżej), i będę mieć tego malucha oswoić w żadnym momencie.

Z biegiem lat nauczyłem się czterech zasad przewodnich, jak nauczyć dwulatka kochać książki:

 • Niech cię zobaczą – czy wiesz, jak dwulatek będzie kopiował wszystko, co robisz, od wspinania się na krzesło, aby dotrzeć do górnej szafki, po przeklinanie jak marynarz, gdy uderzysz się w palec u nogi? Dotyczy to również książek i czytania.
  • Pozwól maluchowi zobaczyć, jak czytasz coś dla przyjemności przynajmniej raz dziennie – czasopisma, komiksy, gazetę – cokolwiek lubisz.
  • Możesz czytać sobie lub czytać na głos starszym dzieciom , ale czytaj coś, ponieważ maluch obserwuje Cię, aby dowiedzieć się, jak zabawne są książki i czytanie.
  • Uwaga dodatkowa: jeśli masz tendencję do czytania e-booków na urządzeniu mobilnym, Twój maluch nie ma pojęcia, że czytasz i może pomyśleć, że zamiast tego oglądasz śmieszne filmy z kotami. Zastanów się nad zakupem fizycznej książki, którą możesz poczytać po trochu każdego dnia, gdy maluch jest w pobliżu.
 • Dziel się władzą – małe dzieci mają zdrową potrzebę władzy , ale nie mogą zbyt często wywierać wpływu na swoją sytuację. Możesz przekonać ich do książek i czytania, dzieląc się odrobiną posiadanej mocy. Na przykład pozwól im wybrać książkę do przeczytania z twojej półki, pozwól im przewracać strony podczas czytania i pozwól im zadawać pytania na temat książki, którą czytasz lub pozostać na stronie dłużej, jeśli chcą porozmawiać co widzą – nawet jeśli to sprawia, że ukończenie książki zajmuje więcej czasu. ( Wiem. Ale odrobina dzielenia się władzą to długa droga!)
 • Kontynuuj – nawet jeśli wydaje się, że to nie działa, tak jest. Za każdym razem, gdy czytasz swojemu maluchowi na głos, wzmacniasz jego przyszłą miłość do czytania. Jeśli maluch nie jest w stanie usiedzieć w miejscu wystarczająco długo, aby wysłuchać całej historii, to w porządku. Próbuj dalej, ponieważ słuchanie to umiejętność nabyta. Dodatkowo, kiedy czytasz na głos, zwiększasz zdolność dziecka do skupienia uwagi i koncentracji – umiejętności, które pomogą mu w szkole i życiu pozaszkolnym. Spróbuj czytać przed snem, gdy Twoje dziecko jest spokojniejsze lub gdy jest trzymane w niewoli, jak podczas posiłku, w wannie lub na huśtawce w parku. Bądź kreatywny!
 • Wybieraj mądrze – nie wszystkie książki dla 2-latków są sobie równe. Jedną z największych przyczyn, dla których małe dziecko nie lubi czytać na głos, jest to, że książka jest nieodpowiednio dopasowana do jego wieku, temperamentu i etapu rozwoju. Jeśli chcesz, aby Twój maluch kochał książki i czytanie, koniecznie wybierz odpowiednie książki dla dwulatków. Jeśli masz ulubioną książkę z dzieciństwa, której Twoje dziecko nie chce czytać, nie oznacza to, że nigdy mu się nie spodoba. Tyle, że to może być źle pasuje do Twojego dziecka teraz. Ponieważ jest to tak ważne dla rosnących małych moli książkowych, poniżej zamieściłem listę najlepszych książek dla dwulatków.

Powiązane: Najpotężniejszy nawyk wychowywania inteligentnych dzieci (a także miłych dzieci)

Jak zmienić dwulatka w takiego mola książkowego

Szukaj tego, wybierając książki dla 2-latków

Ogólnie rzecz biorąc, wybierając książki dla małych dzieci, warto zwrócić uwagę na następujące rzeczy. (Na liście najlepszych książek dla dwulatków poniżej tej sekcji zobaczysz, że wiele z tych książek ma co najmniej jedną z tych cech na ich korzyść.)

 • Krótkie – o ile uwielbiam książki takie jak Rosie Revere, inżynier , większość dwulatków nie jest gotowa siedzieć przez historię z tak dużą ilością tekstu na każdej stronie. Jeśli Twój maluch odchodzi w trakcie opowiadania, może to być zbyt długo, jak na jego umiejętności słuchania w tej chwili. Odłóż to z powrotem na półkę i spróbuj ponownie za około miesiąc.
 • Rymowanie lub rytmika — Książki do rymowania są zabawne dla małych dzieci, ale są również niesamowite, jeśli chodzi o rozwijanie ich umiejętności czytania i pisania. Badania pokazują, że rymowane historie zwiększają świadomość fonemiczną , poprawiają pamięć i poszerzają słownictwo, ponieważ rymowanki zazwyczaj zawierają unikalne słowa, których dzieci inaczej by nie usłyszały. Innymi słowy, z dobrych rymów wyrastają dobrzy czytelnicy.
 • Powtarzalne – małe dzieci uwielbiają książki z refrenem, który powtarza się w całej książce. Umiejętności zapamiętywania u małego dziecka nie są tak rozwinięte jak u osoby dorosłej i łatwiej jest mu się uczyć i rozumieć, kiedy powtarzasz coś w kółko. Niektóre badania wskazują, że powtarzanie jest tym, czego maluchy potrzebują , aby nauczyć się nowych słów.
 • Zabawne – Twoim celem na tym etapie głośnego czytania jest pokazanie maluchowi, jak zabawne może być czytanie i czytanie książek, a książka, która sprawi, że będzie chichotał, robi dokładnie to. Poza tym humor ułatwia dzieciom zrozumienie, co dzieje się w książce.

Może to być również oczywiste, ale książki drukowane są lepsze niż cyfrowe, ponieważ książki drukowane robią znacznie więcej, aby rozwijać umiejętności czytania i pisania Twojego dziecka.

Powiązane: Ostateczna lista najlepszych książek z obrazkami, popierana przez dzieci i rodziców

Książki dla 2-latków powinny tak ekscytować maluchy

65 najlepszych książek dla dwulatków – najbardziej lubianych przez małe dzieci i rodziców

Jakiś czas temu moje dzieci i ja spędziliśmy miesiące i miesiące układając listę najlepszych książek z obrazkami , a rodzice co tydzień wysyłali do mnie wiadomości, aby podziękować za tę listę. Ale niektórzy rodzice mają też inną prośbę: Jakie są najlepsze książki dla 2-latków ?

I tak moja rodzina rozpoczęła kolejny miesięczny projekt badawczy, aby znaleźć wspaniałe książki dla dwulatków, które spodobają się zarówno małym dzieciom, jak i rodzicom. (Jeśli małe dzieci będą prosić nas o przeczytanie go raz za razem, równie dobrze może to być coś, z czego również będziemy czerpać przyjemność!)

Przez lata przeczytaliśmy już tony przyjaznych dla maluchów książek dla dzieci, ale chcieliśmy zrobić dokładny przegląd wszystkich najlepszych książek dla dzieci w wieku 2 lat. Co tydzień odkładam w bibliotece ponad 30 książek, plus przy każdej wizycie przeglądałam półki w poszukiwaniu jeszcze większej ilości książek dla 2-latków. Podsumowując, moje dzieci i ja przeczytaliśmy setki książek z obrazkami i książek z planszami, aby przygotować tę listę.

W rzeczywistości pracowaliśmy nad tą listą tak długo, że moje dziecko, które na początku naszego projektu badawczego było niemowlakiem, zestarzało się z tej fazy do etapu przedszkolnego, a moje najmłodsze wstąpiło w szeregi dzieciństwa.

Poniższa lista to szczyt zbiorów z tych setek książek: książek, które uwielbiałem czytać, i książek, których moje maluchy nie mogły się nacieszyć. Kiedy będziesz czytać najlepsze książki dla dwulatków, wyhodujesz własnego mola książkowego wielkości malucha!

Uwaga: oznacza absolutnych faworytów mojej rodziny na liście. To są książki, których moje dzieci absolutnie nie mogą się nacieszyć!

Najlepsze książki, które sprawią, że Twój maluch poczuje się znany + usłyszany + zrozumiany

Te książki są doskonale dostosowane do tego, co dzieje się w rozwoju mózgu malucha. Kiedy przeczytasz te książki na głos swojemu dwulatkowi, pomyśli: „TAK! CAŁKOWICIE MNIE MASZ.”

 1. Mała koparka — Ta książka szczególnie podoba się małym dzieciom ze względu na zabawne efekty dźwiękowe — ale także dlatego, że mogą w 100 procentach odnosić się do frustracji, gdy słyszy się, że nie jesteś wystarczająco duży, by robić ważne rzeczy.
 2. Knuffle Bunny – Maluchy odnoszą się do tej książki na dwóch potężnych poziomach: po pierwsze, jak utrata ukochanej to koniec świata. Po drugie, jak niesamowicie frustrujące jest to, że wciąż uczysz się mówić i próbujesz powiedzieć coś ważnego, ale twoi rodzice cię nie rozumieją.
 3. Czerwony jest najlepszy – wiesz, jak podanie dwulatkowi „niewłaściwego” kubka koloru może sprawić, że się odwróci? Ta książka pomaga maluchowi poczuć się zrozumianym i daje mu język, w którym może komunikować, dlaczego kolor czegoś jest dla niego ważny. Za każdym razem, gdy możesz dać maluchowi język, aby opisać emocje, które odczuwa, co może pomóc zmniejszyć czynnik szaleństwa. A jako dodatkowa korzyść, ta książka dała mi również więcej współczucia dla mojego malucha w tych chwilach!
 4. Not a Box – Ta książka zawiera dwie rzeczy, które uwielbiają dwulatki: udawane zabawy i kartonowe pudełka. Wewnątrz możesz zajrzeć do tego, co naprawdę dzieje się w wyobraźni Twojego malucha.


 1. Tak dzień! – Maluchy uwielbiają dzień, w którym mogą robić wszystko, co chcą. Ponadto, dzięki tej książce, mamy teraz w naszej rodzinie tradycję, że w swoje urodziny otrzymujesz „dzień tak”!
 2. Wielkie ciastko księżycowe dla Małej Gwiazdy – Ponieważ dwulatki zmagają się z kontrolą impulsów, od razu nawiązują kontakt z głównym bohaterem tej książki. A oto ważna część: chociaż stara się kontrolować swoje impulsy, jej mama nadal ją kocha i akceptuje.
 3. Poczekaj – maluchy wiedzą, jak to jest, gdy ktoś mówi im, żeby się pospieszyły, kiedy chcą po prostu być chwilą. Koniec tej historii jest tak satysfakcjonujący dla maluchów!
 4. Mały groszek – Ta książka ma nieco więcej tekstu na każdej stronie niż większość innych książek dla dwulatków z tej listy, więc być może będziesz musiał spróbować kilka razy, zanim maluch będzie mógł przejść przez całą drogę. Jednak ta książka doskonale stawia na głowie typową dla malucha walkę o władzę, więc warto – Little Pea nie lubi cukierków, ale musi je zjeść na obiad. Jeśli Twój maluch go uwielbia, wypróbuj też Little Oink i Little Hoot . Możesz też kupić cały zestaw trzech książek taniej tutaj .


 1. Nie pozwól, aby gołąb prowadził autobus – małe dzieci odnoszą się do gołębia, któremu raz po raz mówi się „nie”, i fajnie jest, gdy odwracają role i są tym, który choć raz rzuca „nie”.
 2. Historia Ferdynanda – W tej historii Ferdinand jest zmuszony zrobić coś, czego nie chce robić, a dwulatki mogą bardzo dobrze zrozumieć, jak to jest.
 3. Gdzie są Dzikie Rzeczy – W tym wieku dzieci zaczynają odczuwać wstyd, że rozczarowują swoich rodziców. Więc każdy maluch, jakiego kiedykolwiek znałam, może całkowicie odnieść się do sytuacji Maxa.


 1. O nie, George! – Małe dzieci nie mogą powstrzymać się od chichotu, gdy główny bohater zmaga się z kontrolowaniem swoich impulsów, ponieważ dokładnie wiedzą, jak to jest.
 2. Dziś – Książka ta stawia 2-latków w fotelu kierowcy na raz i pozwala im wybrać to, co chcą nosić, co chcą jeść, gdzie chcą iść, i więcej.
 3. Pomyśl życzenie, Midasie! – Maluchy uwielbiają to, jak Midas chce nosić różne ubrania i mogą odnieść się do tego, jak ma ulubiony kolor, w którym woli, aby wszystko było. Ale wtedy pomysł „zbyt dużo dobrego” zaskakuje ich i skłania do myślenia!
 4. Nie mrugaj — ta książka daje dwulatkom bezpieczną i zdrową sytuację, w której mogą ćwiczyć swoją niezależność i dobrze się przy tym bawić!


Powiązane: Mózg malucha: 7 rzeczy, które Twój maluch życzy Ci wiedzieć

Alfabet + Liczenie + Kolory + Kształty Książki dla 2-latków

Kiedy szukasz książek do nauki dla dwulatków, szukaj książek, które sprawią, że nauka będzie zabawna. Wszystkie te książki pasują do tego rachunku!

 1. Jedzenie alfabetu: owoce i warzywa od A do Z – Ta książka to świetny sposób na zapoznanie maluchów z różnymi owocami i warzywami oraz ćwiczenie alfabetu. Kilka zabawnych pomysłów na tę książkę: na każdej stronie poproś dziecko, aby wybrało jedną rzecz, którą chce zjeść (a następnie udawaj, że wybiera ją ze strony i zjedz!) lub przynieś książkę do sklepu spożywczego i zobacz czy twoje dziecko może znaleźć owoce i warzywa z książki. Dodatkowe punkty, jeśli pozwolisz im wybrać jedną rzecz do zabrania do domu i spróbować!
 2. 123 Dream i ABC Dream – To wspaniałe książki. Wersja 123 jest świetna, aby dwulatki ćwiczyły liczenie, a dzieci uwielbiają wybierać ukryte przedmioty w wersji ABC.
 3. Stworzenie ABC – W tej książce z alfabetem małe dzieci uwielbiają odgadywać zwierzę, zanim przejdziesz do następnej strony.


 1. Technicolor Treasure Hunt – Ta książka jest świetna do nauki kolorów, liczenia i nowych słów. Dodatkowo jest to książka, z którą Twoje dziecko może się rozwijać. Kiedy moja dwulatka skończyła trzy lata, sama siadała i liczyła wszystko w tej książce.
 2. Niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny, co widzisz? – To jedna z najbardziej typowych książek dla dwulatków, bo wszystkiego po trochu: kolorów, powtórzeń, rymów, możliwości wydawania zwierzęcych odgłosów i świetnego rytmu czytanych słów. Z biegiem czasu maluch zapamięta kolejność zwierząt, a Ty możesz rozwijać ich umiejętności zapamiętywania, prosząc je, aby wymówiły zwierzę, zanim przewrócisz stronę.
 3. Mouse Paint – Nauka książek dla dwulatków nie musi być nudna. Ta książka uczy Twoje dziecko o podstawowych i drugorzędnych kolorach, ale z uroczą fabułą.
 4. Hipopotamy – taki fajny sposób na nauczanie przeciwieństw! Co więcej, nic nie może być ładniejsze niż usłyszenie, jak maluch mówi „nieprzezroczyste” i „przezroczyste”. Jeśli podoba Ci się ten, sprawdź również Llamaphones i Rhymoceros .


Książki Emocje dla małych dzieci w wieku 2 lat

W wieku dwóch lat dzieci zaczynają uczyć się zdrowego radzenia sobie z dużymi emocjami. Przeczytaj te książki dla małych dzieci, aby pomóc im przejść przez ten trudny etap.

 1. The Rabbit Listenednigdy nie znudzi mi się czytanie tego. To prosta, ale doskonała opowieść o tym, jak to jest, gdy coś idzie nie tak – i jak przezwyciężyć te trudne emocje i iść naprzód. Moje dzieci proszą o to przynajmniej raz dziennie. Musi mieć!
 2. Bez względu na wszystko – Dzięki tej książce „bez względu na wszystko” stało się powszechnym refrenem w naszym domu. To idealne zdanie, aby przypomnieć moim dzieciom o mojej bezwarunkowej miłości do nich, nawet gdy są w środku odczuwania trudnych uczuć.
 3. Czas na uspokojenie — ta książka uczy dzieci, co krok po kroku robić, gdy czujesz się zdenerwowany, aby znów poczuć spokój.
 4. Szalony, wściekły niedźwiedź – w tej prostej historii małe dzieci widzą pomocne przykłady tego, co robić, gdy czują złość, takie jak wzięcie oddechu, odpoczynek i tak dalej.


 1. Kolorowy potwór — ta książka opisuje kilka różnych emocji i ich odczuć, a także wspiera naukę kolorów.
 2. Owl Babies – Małe dzieci uwielbiają powtarzanie w tej książce. Jeśli Twoje dziecko doświadcza lęku związanego z separacją, na przykład gdy zostaje odesłane do przedszkola, ta książka szczególnie do niego przemówi.
 3. Pani Biddlebox – To prawdopodobnie moja ulubiona książka z obrazkami wszech czasów i nie mówię tego lekko. Niestety jest wyczerpany. Dobrą wiadomością jest to, że możesz otrzymać używaną kopię w dobrym stanie na Amazon. Pani Biddlebox budzi się w złym nastroju, ale zamiast siedzieć jak zrzęda, radzi sobie z tym złym nastrojem i odwraca go na czas do snu. Sięgamy po tę książkę za każdym razem, gdy mój maluch i ja zderzyliśmy się w ciągu dnia i jest to idealne narzędzie, które pomoże nam przetworzyć złe mojo i zakończyć dzień, czując, że jesteśmy związani. Rytm tej historii jest idealny dla maluchów!


Śmieszne i głupie książki dla małych dzieci

Te zabawne książeczki dla dwulatków sprawią, że zaczną chichotać!

 1. Dobranoc, Goryl – ta książka sprawia, że moje dzieci za każdym razem chichoczą, mimo że przeczytaliśmy ją gabazillion razy. Najmłodsi uwielbiają robić różne głupie głosy dla zwierząt mówiąc dobranoc.
 2. Kora, George – Na pierwszy rzut oka małe dzieci lubią wydawać dźwięki zwierząt w tej historii, ale kiedy wymyślą żart, zostaną połaskotane . A potem za każdym razem po tym będą zachwyceni żartem.
 3. Kot kot, kto to jest? – To, co kocham w tych serialach, to to, że są napisane po prostu kilkoma słowami, ale mimo to rozśmieszają dzieci. Uwaga na marginesie: jest to świetny sposób na trzymanie się, gdy Twoje dziecko zacznie samo czytać! Jeśli Twój maluch kopie tę książkę, sprawdź także Czas do snu, owca owca! , Jaki jest twój dźwięk, ogaru ogara? i przywitajmy się z przyjaciółmi, którzy latają! . Wszystkie są takie dobre !


 1. Potwór na końcu tej książki – byłem sceptycznie nastawiony do tej książki, ponieważ moje dzieci nie oglądają dużo telewizji, więc nawet nie widziały Ulicy Sezamkowej. Ale moje maluchy też uległy urokowi tej książki. Małe dzieci ledwo się powstrzymują, gdy robisz dokładnie to, czego nie mówi ci książka. Aby uzyskać maksymalną zabawę, przeczytaj to swoim najlepszym głosem Grovera!
 2. A Monkey Among Us – Brak tego nakładu, ale warto zaopatrzyć się w delikatnie używaną kopię na Amazon. Jest cudownie głupi i zaskakujący, i bawi się rymowankiem i rytmem, które uwielbiają dwulatki.
 3. Mr. Tiger Goes Wild – Maluchy odnoszą się do tej historii, ponieważ pokazuje, że wszyscy mamy „dziką” stronę, a jej powstrzymanie i dopasowanie do otaczającego nas świata może być trudne. Ale ta książka jest czymś więcej niż tylko głupią. Daje również dzieciom subtelną, ale przejmującą wypowiedź na temat tego, jak ważne jest bycie wiernym sobie.
 4. Pomarańczowa Gruszka Jabłko Miś – Ta głupia historia to te same cztery słowa w kółko. Idealny na krótki okres uwagi 2-latka!


Interaktywne książki dla 2-latków

Ponieważ słuchanie jest umiejętnością nabytą, małe dzieci mogą mieć trudności z siedzeniem nieruchomo podczas czytania na głos. Przeczytaj te interaktywne książki dla dwulatków, aby Twoje dziecko było zaangażowane w historię. Więcej wspaniałych książek, takich jak ta, znajdziesz w 12 najlepszych interaktywnych książkach dla dzieci, które spalą energię… szybko .

 1. Od stóp do głów — małe dzieci szybko dostają się do tej książki, ponieważ tekst wprost zachęca je do odgrywania ruchów zwierząt.
 2. Peek-a-Who – to prosta historia zawierająca łącznie 10 słów. Maluchy uwielbiają ten model, ponieważ mogą łatwo zorientować się na stronach, aby odsłonić kolejną niespodziankę, wydać z tobą dźwięki, a na końcu sprawdzić swoje odbicie w lustrze.
 3. Drogi Zoo – Twojemu dwulatkowi spodoba się powtórka z tej historii, a dodatkowo będzie mógł odwrócić elementy, aby zobaczyć, jakie zwierzę znajduje się pod spodem. Dla bardzo ruchliwych maluchów rzuć wyzwanie, by chodziły jak każde zwierzę i wydawały dźwięki!
 4. Naciśnij tutaj – moje dzieci tak bardzo dostają się do instrukcji, aby naciskać, potrząsać i przechylać tę książkę, której zakazaliśmy z puli bajek na dobranoc w naszym domu. Nie mogą się tego nacieszyć!


Powiązane: 12 najlepszych interaktywnych książek dla dzieci, które spalą energię… szybko

Książki na dobranoc dla 2-latków

Kiedy szukasz najlepszych książek na dobranoc dla dwulatków, jest to przeciwieństwo interaktywnych książek dla małych dzieci. Aby uspokoić maluchy do łóżka, książki z powtórzeniami to doskonały wybór. Więcej książek na dobranoc dla dzieci znajdziesz w 10 uspokajających bajkach na dobranoc dla dzieci, które walczą ze snem .

 1. Chcę tylko powiedzieć dobranoc – jeśli masz dziecko, które zalega przed snem, przeczytaj to koniecznie. Małe dzieci szczególnie uwielbiają to, jak główna bohaterka, Lala, wywiera niewielką ilość władzy nad własnym snem, a ponadto poczują się „w” żartie, gdy na końcu dostaną meta odniesienie do Goodnight Moon .
 2. Dziesięć, dziewięć, osiem – wolę tę prostą, cichą książkę na dobranoc od Goodnight Moon ze względu na słodką, pełną miłości relację między dziewczyną a jej ojcem. Bez względu na to, jak ruchliwe są moje maluchy, ta książeczka do liczenia uspokaja je.
 3. Dziesięć małych palców i dziesięć małych palców u nóg – małe dzieci uwielbiają tę książkę za różnorodne zdjęcia niemowląt i małych dzieci z całego świata. Nie zapomnij policzyć lub połaskotać palce u stóp swojego malucha, aby uzyskać refren „dziesięć małych palców i dziesięć małych palców”!


 1. To ja cię kocham — ta książka jest szczególnie idealna na dobranoc, ponieważ uspokaja małe dzieci, które denerwują się, że są z dala od ciebie w nocy.
 2. I Am a Bunny – Ta prosta, kojąca książka przechodzi przez każdą porę roku, aż do końca, gdzie króliczek przytula się do długiego zimowego snu, czekając na wiosnę. Doskonały do uspokajania maluchów przed snem!
 3. Cały świat – ta ma więcej tekstu niż inne książki na dobranoc dla dwulatków z tej listy, ale warto próbować dalej. Nie tylko rytm uspokaja maluchy, ale ilustracje są wspaniałe i spokojne.


Powiązane: 10 uspokajających książek na dobranoc dla dzieci, które walczą ze snem

Książki do nauki nocnika dla małych dzieci

Nauka korzystania z nocnika to kamień milowy dla małych dzieci, a te książki dla dwulatków pomogą im się przygotować. (Nawiasem mówiąc, jeśli potrzebujesz książki, która pomoże Ci przejść na drugą stronę treningu nocnikowego bez utraty rozumu, sprawdź Oh Crap! Nocnik . Ta książka pomogła mi z moim niechętnym trenerem nocnika, kiedy nic innego nie zrobiło!)

 1. Każdy robi kupę – Ta książka pomaga pozbyć się wstydu, jaki Twoje dziecko może odczuwać w związku z korzystaniem z nocnika, pokazując, jakie to normalne. Pomogło to wielu maluchom, którzy nie chcą korzystać z nocnika, przezwyciężyć mentalną przeszkodę, jaką jest robienie kupy w nocniku!
 2. You Poop Here – Ta książka opisuje różne zwierzęta i miejsca, w których robią kupę, a kończy się rozkładem pokazującym, gdzie idą dzieci. Wszystkie moje dzieci uwielbiały ciekawostki o zwierzętach w tej książce i nie mogły powstrzymać się od chichotania przez cały czas!
 3. Toot or Potty – Ta seria książek Leslie Patricelli jest idealna dla małych dzieci! Lubimy zaczynać od Toota, ponieważ normalizuje on codzienne funkcjonowanie organizmu, a gdy nasze maluchy dorastają, dodajemy nocnik, aby znormalizować wszystkie rzeczy związane z nocnikiem.


Wszechstronne fantastyczne książki dla 2-latków

Te książki dla dwulatków niekoniecznie należą do żadnej z poprzednich kategorii, ale wszystkie są doskonałe i idealne dla małych dzieci!

 1. Bardzo głodna gąsienica – nie tylko powtarzanie w tej historii jest dokładnie tym, co uwielbia mózg malucha, ale także dziury na stronach i różne rozmiary stron są dla nich bardzo wciągające.
 2. Pierwsze 100 słów – ta książka i inne autorstwa Rogera Priddy'ego są niesamowite, jeśli chodzi o budowanie słownictwa Twojego malucha. A najlepsze jest to, że nie musisz niczego czytać! Po prostu skieruj malucha na obrazek, wypowiedz słowo i powtarzaj, aż maluch skończy z tą stroną i przewróć ją. Inną ulubioną książką dla małych dzieci, podobną do tej książki, jest My Big Animal Book .


 1. Zasadź pocałunek – cała moja rodzina ma tę książkę na pamięć (nawet maluch ma jej większość). To potężne przesłanie o okazywaniu światu życzliwości i nieoczekiwaniu niczego w zamian, a małe dzieci szczególnie uwielbiają czuć błyszczące kartki.
 2. Yummy Yucky – to kolejna książka Leslie Patricelli, która jest idealna dla małych dzieci, ponieważ jest zabawna i faktycznie przydatna do pokazania maluchowi, co powinien, a czego nie powinien wkładać do ust.
 3. Jajko – to taka prosta historia, ale tak sprytna! Ponadto jest to świetne rozwiązanie dla rozwoju poznawczego Twojego malucha, ponieważ na ostatniej stronie możesz poprosić je, aby zgadły, co będzie dalej.
 4. Hello Hello – Ta książka zahipnotyzowała moje maluchy. Uwielbiali poznawać różne zwierzęta, a wybranie zwierzęcia, które powtórzono z poprzednich stron, jest dla nich zabawnym wyzwaniem.


 1. Chory dzień dla Amosa McGee – taka urocza opowieść o tym, co naprawdę oznacza przyjaźń. Maluchy szczególnie uwielbiają pomysł zwierząt z zoo wskakujących do autobusu miejskiego!
 2. Click, Clack, Moo – to zabawna, głupia historia z refrenem odgłosów zwierząt, które maluchy lubią mówić razem z tobą podczas czytania.
 3. Niedźwiedź chrapie – rytm tej książki jest idealny dla małych dzieci. Wszystkie moje dzieci tak bardzo pokochały tę książkę, że zapamiętałam całą książkę!
 4. Cudowne rzeczy , którymi będziesz się stać – taka słodka, ale ważna wiadomość dla dwulatków: że jako ich rodzice jesteśmy podekscytowani, widząc, kim się stają i że kochamy ich i wspieramy takimi, jakimi są.


 1. Księga rodzinna – To świetna książka, która pokaże Twojemu maluchowi, że rodziny są we wszystkich odmianach, a wszystkie rodziny się kochają.
 2. To jest moja skała – W tej dziwacznej małej książeczce małe dzieci widzą, jak trzymanie wszystkiego dla siebie nie jest tak zabawne, jak dzielenie się.
 3. Statek cyrkowy – ta historia przyciąga małe dzieci rymowanym tekstem, a następnie jeszcze bardziej angażuje je w ukryte zwierzęta na każdym rozkładówce. Prawie jak gra „Szpieguję” osadzona w historii!
 4. Dziękuję Ziemi — małe dzieci uwielbiają zdjęcia z prawdziwego życia, a ta książka jest pełna wspaniałych ujęć, które budują ich zrozumienie i uznanie dla otaczającego ich świata.


 1. Książka lotniskowa – To, co kocham w tej książce, to wszystkie szczegóły na każdej stronie. Maluchy po prostu patrzeć i punkt i moczyć to wszystko. Jest to przede wszystkim idealne dopasowanie jeśli dziecko nigdy nie latał wcześniej (lub gdy przyleciały i trudno było z nim), ponieważ ta książka przeprowadzi Cię przez cały proces i pomaga spokój jakakolwiek nerwowość, którą mogą odczuwać.
 2. Ivy uwielbia dawać – małe dzieci mogą odnieść się do tej historii, ponieważ czasami, gdy próbują zrobić to, co jest „właściwe”, nadal okazuje się, że jest „niewłaściwe”. Ale dobroć zwycięża!
 3. Pan Gumpy's Outing – To głupia historia o tym, co się dzieje, gdy nie słuchasz. I przypomnienie, że nawet jeśli popełnisz błąd, twoi rodzice nadal cię kochają.


Przed wyjazdem zdobądź moją DARMOWĄ ściągawkę: 75 pozytywnych zwrotów, które każde dziecko musi usłyszeć

Twoja kolej

Jakie są ulubione książki Twojej rodziny dla dwulatków? Udostępnij w komentarzu poniżej!

Ostateczna lista najlepszych książek dla 2-latków

Post The Ultimate List of the Best Books for Toddlers pojawił się jako pierwszy na Happy You, Happy Family .

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *