23 lipca 2024

Dlaczego „wypij trochę wody” to sposób na powiedzenie „kocham cię”

Chciałbym myśleć, że mówię „Kocham Cię” moim synom tak często, jak sugerowałam, żeby napili się wody. I na pewno mam. Jestem dość werbalna, a „Kocham Cię” to ciągły i serdeczny refren z moich ust. Ale wykres kołowy pokazujący wyrażenia „pij trochę wody” i „kocham cię” jako procent całej mojej wypowiedzi może zaskoczyć nawet mnie. Oferowanie wody może faktycznie wygrać. Prawdopodobnie sam potrzebowałbym szklanki wody, po tym, jak zobaczyłem liczby.

Jestem niespokojnym introwertykiem z bliźniaczymi nastoletnimi synami iw wielu przypadkach polegam na wodzie. Myślę, że dzięki piciu dużej ilości wody utrzymuję się dobrze i zasadniczo funkcjonuję. To aspekt mojego życia, który mogę kontrolować. I każdy rodzic wie, że jest wiele rzeczy, których nie możemy kontrolować. Więc robię, co mogę.

Ale woda jest dobra także w innych sytuacjach. Jeśli nie wiem, co powiedzieć, gdy moi synowie przyznają się do czegoś szokującego? Popijam wodę, gdy myślę. Za dużo emocjonalnego napięcia w tym domu pełnym mężczyzn? Prysznic doskonale zmywa testosteron. Kiedy potrzebuję przestrzeni do myślenia i refleksji? Idę na spacer po plaży i pozwalam, by ryk i ryk pomogły mi rozwiązać to wszystko, podczas gdy oddycham sprayem.

Kiedy chcę zapewnić opiekę i być docenianą w zamian, ale mojego męża nie ma w domu, a moje nastolatki zdecydowanie zamknęły swoje drzwi? Wychodzę i daję roślinom wodę, szepcząc im z miłością. Woda czyni wszystko lepszym; odświeża moją duszę i pomaga mi poczuć więź z ziemią i ze sobą. Picie wody przenosi mnie w teraźniejszość i do mojego ciała zamiast unosić się w mojej głowie, na co jestem podatna.

Woda od dawna jest moim uzdrawiającym, uziemiającym źródłem. Jako dziecko w moim półpustynnym i pozbawionym dostępu do morza stanie Kansas uwielbiałem leżeć na trawie na naszym podwórku. Miałam dużo wolnego czasu na marzenia na farmie. Patrzyłem w niebo i wyobrażałem sobie, że to odległy ocean z falami chmur cirrusowych, w którym mogę się zanurzyć.

Kiedy dowiedziałem się, że równiny były kiedyś morzem śródlądowym rozciągającym się we wszystkich kierunkach, byłem podekscytowany wiedząc, że w rzeczywistości leżę na dnie morskim. Jeden z największych na świecie zbiorników wodonośnych, Ogallala, biegnie pod Wielkimi Równinami. Być może wyczułem też szmer wody pod moim ciałem, mówiący Tam, tam .

W szalonym i stresującym świecie woda jest elementarna i prosta; i stanowi większość mojej masy ciała. Więc myślę, że więcej wody byłoby dobre dla wszystkich, a przez lata stało się moim rozwiązaniem, w szczególności z moimi synami: Jesteś zmęczony, co? Czy piłeś dziś rano wodę? A może w ciągu ostatnich dwunastu godzin? Boli cię gardło? Prawdopodobnie jest suchy. Czujesz się niespokojny? Wypij trochę wody i idź na spacer. Czy to pociąganie nosem? Weź gorący prysznic. Tutaj: możesz również spryskać twarz wodą, namoczyć w niej, nałożyć na szmatkę i położyć na rozgrzanej głowie.

Uważam, że woda może pomóc naprawić prawie wszystko, co im przeszkadza. Cera moich synów. Ich trawienie. Ich bezsenność. Ich depresja. Ich brak uwagi: nie chodzi o to, że nie wiedzą, że lody znajdują się w zamrażarce, a nie w lodówce. Jak mogą oczekiwać koncentracji, gdy są odwodnione? Ich zrozumienie: „Kiedy jutro pójdziemy na test pozwolenia”, mówię mojemu synowi, „powinno się wcześniej pić dużo wody. Pomoże w funkcjonowaniu mózgu”.

Woda zawsze pod ręką pomaga mi się uspokoić. Rzadko wychodzę z domu bez zaopatrzenia, a kiedy moi synowie wychodzą z domu, wciskam im w ręce butelki z wodą, mówiąc im, żeby uważali i upewnili się, że dadzą mi znać, gdzie się znajdują. Nie mogę zagwarantować, że będą się dogadać towarzysko lub bezpiecznie jeździć, ale mogę upewnić się, że są dobrze nawodnieni, jeśli się rozbiją.

Ale oczywiście dorośli, mimo że często odrzucają moje oferty wody i przewracają oczami na moją jedyną odpowiedź na wszystko. Moi synowie nie mówią mi już o każdym dziwnym ukłuciu, zmartwieniu i dziwnym odczuciu fizycznym i emocjonalnym. Wiedzą, że będę je tylko skanować w górę iw dół, mówiąc: „Hę. Co powiesz na to”, a następnie podaj im mój ulubiony napój. Większe pytanie brzmi: dlaczego myślę, że muszę odpowiadać na wszystko i wszystkich wokół mnie szklanką wody?

Prawda jest taka, że rodzicielstwo – pomaganie naszym dzieciom w stawaniu się dorosłymi i dobrymi ludźmi – jest nieustającym, ale ciągle zmieniającym się obowiązkiem, a tak duża część przyszłości jest nieznana i niekontrolowana. Nie mogę niczego zagwarantować moim synom, a już na pewno nie na dłuższą metę, poza tym, że zrobię co w mojej mocy, aby być tutaj dla nich i że zawsze znajdą miłość i akceptację w domu. Większość reszty nadrabiam na bieżąco.

Kiedy sugeruję moim synom, żeby wypili trochę wody, często mówię „Tutaj. Słuchaj, nie mam pojęcia, co z tym zrobić. Szczerze mówiąc, moja własna rzeczywistość wewnętrzna jest wystarczająco skomplikowana. Czegokolwiek doświadczasz w tej chwili, prawdopodobnie nie jest to nic wielkiego, a w każdym razie nic, co mogę naprawić. Ale wiesz, woda nie zaszkodzi. I naprawdę cię kocham.

Wpis Dlaczego „pij trochę wody” to sposób na powiedzenie „kocham cię” pojawił się najpierw na Strasznej mamusi .

źródło

One thought on “Dlaczego „wypij trochę wody” to sposób na powiedzenie „kocham cię”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *