23 lipca 2024

Ostateczna lista najlepszych świątecznych książek dla dzieci

Wewnątrz: To najbardziej magiczne świąteczne książeczki dla dzieci. Aby zachować najlepszą świąteczną tradycję, co roku dziel się z rodziną tymi serdecznymi świątecznymi książkami dla dzieci.

Koniec każdego roku łączy w sobie trzy z najważniejszych podstawowych wartości mojej rodziny:

 • Spędzanie czasu razem, czy to oznacza czytanie książek , granie w rodzinne gry planszowe (tzn. nie Candyland), czy po prostu cieszenie się swoim towarzystwem,
 • Wyrażanie wdzięczności za nasze błogosławieństwa i znajdowanie sposobów dawania innym oraz
 • Deser.

Ponieważ jest to nasza absolutnie ulubiona pora roku, staramy się chłonąć jak najwięcej zimowego ducha (i deseru) jak to tylko możliwe.

Pewnego roku przekazaliśmy Clarkowi Griswoldowi nasze zewnętrzne światła i rozstawiliśmy je przed Halloween. Przepraszam, sąsiedzi! (Ale hej, nauka mówi, że wczesne dekorowanie sprawia, że jesteś szczęśliwszy , więc jest to.)

W innym roku zaplanowaliśmy dla dzieci wyszukaną noc Ekspresu Polarnego z gorącym kakao i piankami, takimi złotymi biletami i moim mężem przebranym za konduktora .

Ta strona jest obsługiwana przez czytniki. Kupując za pośrednictwem naszych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

A potem w tym roku postanowiliśmy rozbudować naszą domową bibliotekę świątecznych książek dla dzieci, więc rozpoczęliśmy poszukiwanie absolutnie najlepszych świątecznych książek dla dzieci.

Brzmi dość łagodnie, z wyjątkiem tego, że zaczęliśmy naszą wyprawę w sierpniu i spędziliśmy trzy solidne miesiące czytając każdą świąteczną lub zimową książkę, którą mogliśmy dostać w swoje ręce.

Nasze dziecko skosztowało też wszystkich świątecznych książek dla dzieci

Problem z niektórymi świątecznymi książkami dla dzieci

Odkąd zostaliśmy rodzicami, zgromadziliśmy małą, ale cenną kolekcję ulubionych świątecznych książek z obrazkami. To książki, które kochamy tak samo jak nasze dzieci, więc nie mamy nic przeciwko czytaniu ich raz za razem w grudniu.

Ale na początku naszych poszukiwań najlepszych świątecznych książek dla dzieci zdaliśmy sobie sprawę z czegoś niefortunnego w niektórych świątecznych opowieściach: były długie i głosiły kazania .

Z pewnością nie mam nic przeciwko czytaniu dłuższej książki z obrazkami, jeśli moje dzieci to lubią. Ale mój pięcioletni mól książkowy zaczął robić coś, co uświadomiło mi, że niektóre świąteczne książki dla dzieci mogą być zbyt długie dla ich docelowych odbiorców. To jest dziecko, które chętnie słuchałoby, jak czytam stos 50 książek z obrazkami za jednym razem. Ale w przypadku niektórych z tych świątecznych książek zwracała się do mnie po kilku stronach historii i mówiła: „Mamo, czy możemy teraz przestać to czytać?”

Jak się okazuje, dzieciaki nie bardzo chcą słuchać wykładu przebranego za książkę dla dzieci.

Skupiliśmy się więc na znalezieniu najlepszych świątecznych książek, którymi możemy podzielić się z naszymi dziećmi, aby uczcić świąteczny nastrój.

Powiązane: Najbardziej znaczące prezenty dla dzieci, które mają wszystko

Najlepsze książki bożonarodzeniowe dla dzieci sprawiają, że celebrowanie świątecznego ducha jest zabawą

Najlepsze książki dla dzieci, które sprawią, że wakacje Twojego dziecka będą magiczne

Cel wielomiesięcznego projektu badawczego mojej rodziny, którego celem było znalezienie świątecznych książek dla dzieci, był prosty: znaleźć najlepsze książki, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. (Ponieważ jeśli nasze dzieci będą prosić nas o przeczytanie historii bożonarodzeniowej, równie dobrze może to być coś, co również doceniamy!)

Co tydzień odkładam do biblioteki ogromny stos książek, a przy każdej wizycie przeglądałam półki w poszukiwaniu jeszcze większej liczby świątecznych książek dla dzieci – nie wspominając o każdej chanukowej, kwanzie i innych zimowych książkach, jakie udało mi się znaleźć. Kiedy obchodzimy Boże Narodzenie w naszej rodzinie, chcę, aby moje dzieci zrozumiały, doceniły i szanowały święta obchodzone przez inne rodziny.

W sumie razem z dziećmi czytamy setki książek z obrazkami na temat świąt Bożego Narodzenia i innych ferii zimowych.

Poniższa lista jest najlepszym zbiorem z tych setek książek: książek, które uwielbiałem czytać, i książek, których moje dzieci nie miały dość. Przeczytaj te świąteczne książki dla dzieci, aby cała rodzina była podekscytowana okresem świątecznym.

Powiązane: 42 Doświadcz prezentów, które sprawią, że będziesz ulubioną osobą wszystkich

Bonus: Jak zamienić tę listę w świąteczny kalendarz adwentowy

Aby w wyjątkowy sposób dzielić się tymi świątecznymi książkami z dziećmi, wiele rodzin lubi dzielić się świątecznymi historiami za pośrednictwem kalendarzy adwentowych.

Oto jak rozpocząć tradycję adwentowej książki bożonarodzeniowej:

 1. Zdobądź kopie 25 świątecznych książek dla dzieci z tej listy. Jeśli masz ograniczony budżet, większość z tych tytułów jest dostępna tanio lub możesz je również sprawdzić w bibliotece.
 2. Owiń książki i ułóż je obok choinki. (Jeśli wypożyczasz je z biblioteki, po prostu uważaj na taśmę i powiedz dzieciom, że biblioteka pozwala ci je wypożyczyć).
 3. Każdego dnia w grudniu pozwól swoim dzieciom wybrać jedną książkę do otwarcia. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, dobrze sprawdza się codziennie na zmianę.
 4. Ciesz się inną historią świąteczną każdego dnia jako rodzina.

Dzieci uwielbiają tę tradycję książki dziennie z kalendarza adwentowego, ale jeśli 25 książek bożonarodzeniowych wydaje się trochę za dużo, możesz wypróbować inną tradycję z Islandii o nazwie Jolabokaflod lub „Bożonarodzeniowy Powódź Książek”. W tym celu dajecie sobie nawzajem książki w Wigilię i spędzacie noc na czytaniu i piciu gorącego kakao. Brzmi dla mnie magicznie!

Powiązane: 30 zabawnych zajęć świątecznych do kalendarza adwentowego {do druku}

Zmień swoją bibliotekę świątecznych książek dla dzieci w książkowy kalendarz adwentowy

32 najbardziej szczere i znaczące świąteczne książki dla dzieci

A teraz masz listę najbardziej magicznych świątecznych książek dla dzieci, którymi będziesz chciał dzielić się z rodziną każdego grudnia!

Ale najpierw szybkie ostrzeżenie : zdziwiłem się, że wiele z naszych ulubionych świątecznych książek dla dzieci jest już wyczerpanych. Jeśli widzisz na tej liście książkę, którą chciałbyś kupić dla swojej rodziny, możesz zrobić to w tym roku, zamiast czekać do przyszłego roku. Nauczyłem się na własnej skórze – niektóre książki, które planowałem kupić w tym roku, są już wyczerpane i nie są dostępne nigdzie w Internecie. Tak!

Aby uprościć sprawę, warto wiedzieć, że pominęliśmy świąteczne sequele innych książek dla dzieci. Jeśli jest dostępna wakacyjna wersja jednej z ulubionych książek Twojego dziecka, idź na nią!

Uwaga: oznacza absolutnych faworytów mojej rodziny na liście. To są książki, których moje dzieci nie mają dość!

Klasyczne książki bożonarodzeniowe dla dzieci

Jeśli chodzi o najlepsze książki bożonarodzeniowe dla dzieci, nie można pobić klasyków. Wydaje każda rodzina ma swoje ulubione, ale po przeczytaniu aaaaaaaallllllllllllll klasycznych bajek wypoczynkowych w krótkim okresie czasu, są to te, cała nasza rodzina podobało najbardziej.

 1. Noc przed Bożym Narodzeniem , zilustrowana przez Holly Hobbie – Spośród wszystkich niezliczonych wersji tego świątecznego klasyka, właśnie tego potrzebujesz w swoim domu. Ilustracje są nie tylko najbardziej magiczne, jakie widziałem w tej historii (a widziałem wiele jej wersji!), moje dzieci uwielbiały to, że ilustrator przedstawiał perspektywę dziecka oprócz perspektywy ojca. Zaskakujące, piękne i doskonałe. Jeśli szukasz innego stylu ilustracji, spodobała nam się również wersja zilustrowana przez Charlesa Santore'a i nowa opowieść Rachel Isadora . (Uważaj, że ta ostatnia nie jest już dostępna w Amazon lub Barnes & Noble, więc będziesz musiał sprawdzić swoją bibliotekę.)
 2. Ekspres Polarny – Nieważne, ile razy czytam tę historię, zawsze na końcu się duszę. I chociaż wszystkie moje dzieci znają prawdę o Mikołaju, coś w tej książce porusza mi serce i sprawia, że chce mi się wierzyć. Nie ma nic bardziej magicznego niż ta klasyczna świąteczna książka dla dzieci. Uważaj tylko, że jest trochę dłuższy, więc weź kubek cydru jabłkowego i zajmij się przytulną lekturą.
 3. „Dziadek do orzechów” Susan Jeffers lub „Dziadek do orzechów” w Harlemie – Wiele rodzin ma tradycję chodzenia co roku na balet „Dziadek do orzechów”, ale nasze najmłodsze dzieci są wciąż za małe, by go docenić, więc zamiast tego zanurzamy się w opowieść o historii. Ale nie mogliśmy zdecydować się na faworyta między tymi dwoma! Ilustracje są wspaniałe w obu przypadkach, a powtórzenia są wyjątkowe. Świetnie sprawdza się to również w wyjaśnianiu historii z wyprzedzeniem, aby pomóc młodszym dzieciom śledzić historię, gdy oglądają ją na żywo. (Dzięki temu będą mniej skłonni do „szeptania” pytań o to, co się dzieje podczas pokazu). Aby uzyskać interaktywne wrażenia, wypróbuj The Story Orchestra: The Nutcracker , w której czytelnicy naciskają przycisk na każdej stronie, aby usłyszeć fragment Muzyka Czajkowskiego. Piękny sposób na poznanie Dziadka do orzechów!
 4. Dziewczynka z zapałkami – to klasyczna świąteczna opowieść Hansa Christiana Andersena, którą czytałem jako dziecko, więc chciałam podzielić się nią również z moimi dziećmi. Uczciwe ostrzeżenie: prawdopodobnie będziesz płakać. Ale chociaż nie jest to wesoła świąteczna historia, wciąż jest jedną z naszych ulubionych. To przypomnienie, którego potrzebujemy każdego roku, że zima nie zawsze jest radosnym czasem dla zbyt wielu ludzi na całym świecie. Ta historia zawsze każe nam zastanowić się nad naszymi błogosławieństwami i pomyśleć o tym, jak możemy pomóc innym, którzy mogą mieć trudności w tym okresie świątecznym. Ze wszystkich klasycznych świątecznych książek dla dzieci, które czytaliśmy razem jako rodzina, ta wywarła największy wpływ na moje dzieci.


Powiązane: Ostateczna lista najlepszych książek z obrazkami, popierana przez dzieci i rodziców

Rozgrzewające Świąteczne Książki dla Dzieci

Spośród setek czytanych przez nas świątecznych książek dla dzieci, są to najbardziej szczere i znaczące historie, jakie napotkaliśmy. Będziesz chciał dzielić się nimi ze swoim dzieckiem co roku!

 1. Amazing Peace: A Christmas Poem – To arcydzieło Mayi Angelou powinno znaleźć się w każdej kolekcji świątecznych książek dla dzieci. Jeśli poezja nie jest twoją bajką, nie pozwól, aby podtytuł „Wiersz bożonarodzeniowy” zniechęcił cię do tego klejnotu. Kiedy czytasz, ta książka wypełnia twoją duszę . Znajduje wszystkie pęknięcia i szczeliny powstałe w wyniku trudów i rozczarowań i po prostu wypełnia je ciepłym, złotym światłem. Ta piękna historia oddaje magię okresu Bożego Narodzenia i jestem bardzo wdzięczna, że nasz mały projekt badań nad książką bożonarodzeniową przyniósł ją mojej rodzinie.
 2. Red and Lulu – Poprzez wspaniałą oprawę graficzną śledzimy historię dwóch kardynałów, którzy mieszkają w pięknym, wiecznie zielonym drzewie, ale przypadkowo zostają rozdzieleni. Ponieważ tak wiele świątecznych książek dla dzieci koncentruje się na Mikołaju i materialistycznej stronie sezonu świątecznego, ta książka jest odświeżającą historią, która nie ma nic wspólnego z kupowaniem lub zdobywaniem rzeczy. Dodatkowo Twoje dzieci otrzymają fascynującą lekcję historii o prawdziwym drzewie Rockefellera i znanej na całym świecie tradycji bożonarodzeniowej. Musisz to przeczytać! Tak dobrze.
 3. Night Tree – Jeśli wybierzesz tylko trzy książki z tej listy, potrzebujesz Amazing Peace , Red and Lulu , oraz tej wzruszającej małej historii. To jest starsza książka i jest dostępna tylko w miękkiej oprawie, więc możesz chcieć szybko przejść do tej książki, zanim oficjalnie się skończy. W tej historii widzisz młodego chłopca i jego rodzinę zmierzających do lasu na coroczną tradycję świąteczną. Ich tradycja sprawi, że pójdziesz „awww”, ale moją absolutnie ulubioną częścią jest relacja między chłopcem a jego młodszą siostrą. Każdy z rodzeństwem na pewno będzie mógł się dogadać! Nigdy nie znudzi mi się czytanie tej pięknej książki moim dzieciom. Nowy ulubieniec rodziny!
 4. Świąteczna farma – co za mała perełka z książki! Kobieta postanawia zasadzić choinki na swojej ziemi, więc korzysta z pomocy mieszkającego po sąsiedzku chłopca. Kochaliśmy ich słodką przyjaźń, a także uwielbialiśmy uczyć się wszystkiego o procesie uprawy choinek. Moje dzieci były w szoku, jak długo to trwa! Książka ma świetny sposób na zademonstrowanie długości czasu w sposób, który dzieci mogą łatwo zrozumieć. Ten jest w naszej regularnej nocnej rotacji w okresie świątecznym.


 1. The Christmas Boot – Ta książka mnie zaskoczyła. Każda strona zawiera więcej tekstu, niż zwykle spodziewałbym się, że mój maluch będzie w stanie usiąść, ale była pochłonięta tą historią. Ma w sobie starodawny klimat folkloru, ale w rzeczywistości jest to oryginalna historia Lisy Wheeler. To piękna, magiczna bajka bożonarodzeniowa, która wywołała kilka świetnych rozmów z moimi dziećmi na temat tego, jak robić to, co właściwe, nawet jeśli jest to trudne lub niewygodne. Przypis: Autorka napisała tę książkę na cześć swojej przyjaciółki Lindy Smith, jednej z moich ulubionych autorek książek dla dzieci wszech czasów, która zmarła na raka. (Jeśli nie czytałeś Pani Biddlebox , obiecaj mi , że znajdziesz kopię i udostępnisz ją swojemu dziecku. Wyczerpuje się, ale Amazon wciąż ma kilka używanych egzemplarzy lub możesz sprawdzić swoją bibliotekę!)
 2. Wielka radość – W tej historii, której akcja toczy się w latach czterdziestych, młoda dziewczyna zauważa kataryniarza i jego małpkę na mrozie na ulicy. Świadoma podróż dziewczynki, a następnie znalezienie jej głosu do zmiany jest potężna. Zakończenie wywołało również wiele dyskusji z moimi dziećmi o tym, jak możemy pomóc potrzebującym w okresie świątecznym. Pięknie ilustrowane i napisane.
 3. Magia Świąt Bożego Narodzenia – Ta delikatna świąteczna książka z obrazkami jest idealna do czytania na głos przed snem. Tekst liryczny (np. „Mikołaj czuje mrowienie w wąsach”) i ilustracje akwarelowe są piękne, ale najbardziej podoba mi się to, jak to wyobrażenie o Mikołaju oddaje oczekiwanie na Boże Narodzenie, z którym dzieci mogą się bardzo utożsamiać. . Doceniam też to, jak ta książka pokazuje całą ciężką, przemyślaną pracę, jaką Mikołaj wkłada w przygotowania do wielkiego dnia. To może pomóc w budowaniu wdzięczności dzieci za okres świąteczny: wszystkie fajne rzeczy są możliwe, ponieważ ktoś, kto je kocha, wykonał pracę, aby tak się stało.


 1. Dom pełen Bożego Narodzenia – ta książka jest starsza i wydaje się, że jej nakład się skończył, więc może być trudno ją zdobyć. Ale jeśli zazwyczaj odwiedzasz dalszą rodzinę w okresie świątecznym lub jeśli masz dużą najbliższą rodzinę, jest to obowiązkowa pozycja w świątecznej kolekcji książek dla dzieci. Uwielbiałem to, jak ta książka uchwyciła chaos i zabawę dużej rodziny, i po prostu czułem się przytulnie, gdy moje dzieci przytuliły się do mnie. Absolutnie słodka, rozgrzewająca świąteczna opowieść!
 2. Domowe Święta razem – Ta historia zaczyna się od rodziny świń, która dekoruje na święta i postanawia dać sobie nawzajem domowe prezenty na Boże Narodzenie. Najmłodsza świnia Luca ma problem z wymyśleniem czegoś, co mógłby zrobić, a wszystko, co próbuje zrobić, nie wychodzi dobrze. Więc w końcu decyduje się na idealny prezent. Nie chcę zepsuć niespodzianki, ale jeśli chcesz pokazać swoim dzieciom, że najlepszą częścią świąt jest wspólne spędzanie czasu, to jest to idealna książka, aby to pokazać. Ta historia jest taka śmierdząca słodka!
 3. Świąteczne ciasteczka: lekcje świąteczne na kęs – W okresie świątecznym mamy tendencję do rzucania abstrakcyjnymi słowami, których nasze dzieci nie do końca rozumieją. Słowa takie jak „tradycja”, „wdzięczność” i „pokój”. To, co kocham w tej książce, to sposób, w jaki wprowadza ona w życie te abstrakcyjne koncepcje dzieciom. Poza tym w naszej rodzinie jemy trochę bananów nad świątecznymi ciasteczkami, więc była to idealna analogia dla naszych dzieci, aby naprawdę zagłębić się w pojęcia i dowiedzieć się, co one oznaczają. I jakbyśmy potrzebowali pretekstu do zrobienia (więcej) ciasteczek, książka kończy się przepisem na ciasteczka!
 4. Wybierz sosnę – co roku w dzień po Święcie Dziękczynienia wydajemy tę książkę i czytamy ją, delektując się filiżanką gorącego kakao (z dodatkowymi piankami!), a następnie wybieramy się całą rodziną na choinkę. Ta książka opowiada o tradycji zbierania choinki i radości z jej dekorowania, więc jest to idealna historia do połączenia z własną tradycją drzewną. Dodatkowo ilustracje mają zabawny, retro klimat, który wywoła uśmiech na Twojej twarzy.


 1. Boże Narodzenie rano – ta serdeczna historia jest dłuższa, więc jest najlepsza dla starszych dzieci, które mają dłuższą koncentrację. Główny bohater to młody chłopak, który chce podarować swojemu pracowitemu ojcu coś na święta, ale nie ma pieniędzy do wydania. To, co w końcu wymyśli, rozgrzeje serca nawet najbardziej Sknerusa.
 2. Ostatnia choinka – Na parkingu pełnym wielkich, pięknych choinek jedno małe drzewko z niepokojem czeka na swoją kolej na zbiórkę. Ale potem jest to przemilczane raz za razem, aż zostaje sam w Wigilię. Ta historia zachęca dzieci do dostrzegania piękna i wartości we wszystkich rzeczach, nawet jeśli nie są największe i „najlepsze”.
 3. Mikołaje: Krótkie wiersze z bieguna północnego – taka urocza mała książeczka! Otwiera ją napisana na maszynie notatka: „Święty Mikołaj to człowiek wielu talentów. Jest wytwórcą zabawek, trenerem reniferów, pilotem sań i podróżnikiem po świecie. Ale czy wiesz, że on też jest poetą? Następnie dostajesz jedno zabawne haiku na każdy dzień od 1 do 25 grudnia. Krótkie wiersze przedstawiają fragmenty życia Świętego Mikołaja prowadzące do wielkiego dnia, takie jak Pani Mikołajowa robiąca śnieżne anioły i Mikołaj rozplątujący świąteczne lampki. Dzięki sugestiom innych recenzentów zachowamy to w naszym bezpłatnym kalendarzu adwentowym do wydrukowania , abyśmy mogli czytać jeden dzień przez cały grudzień. Dodatkowa korzyść: Po przeczytaniu tego po raz pierwszy zainspirowało to nasze dzieci do napisania własnego haiku o tematyce świątecznej!


Powiązane: Ostateczna lista najlepszych książek dla dzieci o życzliwości

Niemądre i zabawne książki świąteczne dla dzieci

Aby odpocząć od podnoszących na duchu świątecznych książek z obrazkami, połącz jedną z tych głupich, zabawnych opowieści.

 1. The 12 Days of Christmas – to książka, która w końcu nauczyła naszą rodzinę właściwej kolejności wszystkich prezentów w piosence „The 12 Days of Christmas”. A jako bonus historia opowiedziana za pomocą ilustracji jest zabawna. Dygresja: Na końcu książki to pierwszy raz ją przeczytać, mój 5-letni odwrócił mnie i powiedział: „Dlaczego ktoś dałby wszystko, na Boże Narodzenie, tak?” To skłoniło mnie do przejrzenia historii utworu, gdzie odkryłem, że pierwotną intencją utworu była najprawdopodobniej gra pamięciowa . Kto wiedział?
 2. Torebka znikająca Morrisa – co za dziwaczna, urocza mała świąteczna historia! Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, ta historia będzie z nimi jeszcze głębszy rezonans. Najmłodsi zrozumieją, jak Morris czuje się pominięty, a najstarsi dostaną dużą dawkę empatii dla młodszego rodzeństwa. Ale nie martw się, bo to wcale nie jest ciężkie. Jest lekki, głupia, a radość czytać w kółko. Tak się cieszę, że odkryliśmy ten ukryty klejnot świątecznej książki z obrazkami!
 3. Świąteczny krokodyl – Moje dzieci uwielbiają tę dziwną świąteczną historię i obecnie proszą o nią każdego dnia. Mam przeczucie, że za każdym razem, gdy krokodyl źle się zachowuje, a ja czytam refren „Świąteczny krokodyl nie chciał być zły, niezupełnie”, moje młodsze dzieci mogą odnieść się do tych momentów, w których ulegają impulsom, a potem tego żałują . Najbardziej podoba mi się moment, w którym mała dziewczynka z opowieści denerwuje się krokodylem, ale potem czuje ukłucie współczucia i postanawia dać mu kolejną szansę. To zabawna świąteczna opowieść o odkupieniu stworzona specjalnie dla dzieci, których małe mózgi wciąż pracują nad rozwijaniem kontroli impulsów .
 4. Jak Murray Saved Boże Narodzenie – Kiedy po raz pierwszy przeczytałem to głupie, niecodzienny Christmas Story do moich dzieci, nie mogłem przestać się uśmiechać. Potem dzieci zaczęły chichotać (nawet 10-latek) i ja też się śmieję. Co za absolutnie fajna lektura! Historia opowiedziana jest w stylu The Night Before Christmas , więc ma zabawny rytm. Ale uczciwe ostrzeżenie: jeśli przeszkadza ci nocnik, najlepiej go pominąć.


 1. Rudy's Windy Christmas – Mówiąc o nocnikowym humorze: Jeśli Twoje dzieci czerpią przyjemność z tego, ta świąteczna książka z obrazkami jest w sam raz dla nich. Nasze dzieci poddały się napadom śmiechu z powodu wszystkich nowych zwrotów, których się nauczyły, a które oznaczają „przepuścić gaz”, jak „zrobiłem beknięcie tyłka” i „moje tyłek zrobił atut”. Chociaż nie podobało nam się to na tyle, aby kupić kopię do naszej domowej biblioteki, będziemy ją pobierać z biblioteki co roku w okresie świątecznym!
 2. Święty Mikołaj, światowy ekspert od zabawek numer jeden – Jesteśmy wielkimi fanami dzieł Marli Frazee (zwłaszcza Wszędzie dzieci i na całym świecie ), więc fajnie było znaleźć świąteczną książkę dla dzieci napisaną i zilustrowaną przez Frazee. W tej uroczej książeczce możesz rzucić okiem za zasłonę na Świętego Mikołaja i całą ciężką pracę związaną z wyborem odpowiedniej zabawki dla każdego dziecka. Poświęć trochę czasu na każdej stronie, aby znaleźć wszystkie zabawne szczegóły na ilustracjach!
 3. Śmiech z głośnych świątecznych żartów dla dzieci — ta książka pochodzi z naszej ulubionej serii książek z żartami, Śmiech z głośnych żartów dla dzieci . W tym wydaniu znajdziesz mnóstwo świątecznych żartów, które pokochają dzieci, np. „Jaka jest ulubiona piosenka świąteczna owiec?” Polar Navidad. Lub „Czego używają piernikowi mężczyźni, kiedy łamią nogi?” Laski cukierków. Szybka wskazówka: Ta książka to idealny rozmiar na nadziewarkę do pończoch.


Powiązane: 10 małych, ale znaczących nadziewaczy do pończoch, które zachwycą Twoje dzieci {do druku}

Zimowe książki wakacyjne o tradycjach na całym świecie

Te zimowe książki na wakacje to wspaniały sposób na przedstawienie dzieciom tego, jak ludzie na całym świecie celebrują własne zimowe tradycje.

 1. Winter Candle – Ta książka jest wyczerpana, więc musisz ją zdobyć w lokalnej bibliotece. Ale przeszukiwałem moje lokalne używane księgarnie w poszukiwaniu egzemplarza, ponieważ jest taki dobry . To przejmująca opowieść o tym, jak jedna świeca wpływa na życie pięciu różnych rodzin, które celebrują pięć różnych tradycji świąt zimowych. Książka nie tylko przybliża dzieciom różne tradycje z różnych kultur, ale przykład sąsiadów pomagających sąsiadom jest przepiękny. Jeśli kiedykolwiek znajdę używaną kopię tego, nigdy jej nie odpuszczę!
 2. Oskar i osiem błogosławieństw – W tej historii chłopiec imieniem Oskar wyrusza statkiem do Nowego Jorku, aby uciec przed nazistowskimi Niemcami. Dla młodszych dzieci jest to przejmujące wprowadzenie do tradycji Chanuka i ducha świąt. Ale starsze dzieci odczują głębiej powagę sytuacji Oskara, gdy jego rodzice wysyłają go do innego kraju, by uciec przed okropnościami własnego domu. Dzieciom, które chcą dowiedzieć się więcej, koniecznie podziel się tłem historycznym na końcu książki.
 3. Spacer po tym świecie w okresie świątecznym – to wspaniała książka! Każda rozkładówka pokazuje, jak ludzie na całym świecie świętują różne aspekty Bożego Narodzenia. Możesz podnieść małe klapki, aby odkryć więcej szczegółów, a moje dzieci uwielbiały polować na wszystkie klapki, a następnie znajdować to, co było ukryte pod każdą klapką. Umieściliśmy to obok naszego kalendarza adwentowego i każdego wieczoru trochę zwiedzamy.
 4. My First Kwanzaa – To wprowadzenie do Kwanzaa, które najlepiej nadaje się dla młodszych dzieci. Możesz wyjaśnić każdą z omawianych zasad i ich znaczenie, ponieważ abstrakcyjne pojęcia mogą być trudne do zrozumienia dla dzieci, ale to był świetny punkt wyjścia do rozmowy.


 1. Świat ciasteczek dla Świętego Mikołaja: Śledź Smakowitą Wycieczkę Świętego Mikołaja dookoła świata — jeśli Twoje dzieci uwielbiają smakołyki, ten jest zabawnym dodatkiem do Twojej kolekcji świątecznych książek dla dzieci. Książka omawia tradycje świątecznych ciasteczek 32 różnych kultur, a na niektóre z nich znajdziesz nawet przepisy. (W rzeczywistości żałuję tylko, że w związku z tą książką nie dostaliśmy przepisów na wszystkie wymienione ciasteczka, ale w dzisiejszych czasach Google jest to łatwe!)
 2. The Story of Chanuka – ta książka jest świetnym wprowadzeniem dla dzieci i rodzin, które nie mają jeszcze żadnej wiedzy na temat historii tego święta i tradycji związanych z jego dzisiejszym obchodzeniem. Tylko strzeż się, że historia staje się w niektórych miejscach trochę brutalna (ale z drugiej strony, tak samo jest z Biblią). Jeśli te części są dla Twojego dziecka za dużo, możesz po prostu stonować język lub pominąć te szczegóły podczas głośnego czytania.
 3. Siedem szpul nici: historia Kwanzaa – Dzieci z rodzeństwem będą opowiadać historię siedmiu braci w afrykańskiej wiosce, którzy cały czas walczą i kłócą się. Podobało nam się, jak książka przedstawia historię i siedem zasad Kwanzaa i dostarcza niezwykle oryginalną historię.

Dodatkowa książka: Nasza biblioteka nie miała egzemplarza Lucia Morning w Szwecji , ale jest na naszej liście, aby odebrać egzemplarz w przyszłym roku, ponieważ słyszeliśmy o nim wspaniałe rzeczy!


Premia! 4 niesamowite książki o rozdziałach świątecznych

Moja najstarsza stale czyta rozdziały, więc postawiła sobie za cel, aby w tym roku przeczytać jak najwięcej świątecznych rozdziałów. Za każdym razem, gdy znalazła kogoś, kogo kocha, dodawała go do mojej listy. Potem przeczytałem jej ulubione i zmniejszyłem do tych, które oboje kochaliśmy.

Jeśli szukasz książki z rozdziałami świątecznymi, która będzie świetna do czytania na głos ze starszymi dziećmi, ta lista jest dla Ciebie!

 1. A Boy Called Christmas – To zabawna opowieść przygodowa pełna magii (elfy, trolle i wróżki!), a jej humor bardzo przypominał mi Roalda Dahla. Zdecydowaliśmy, że będzie to świąteczny rozdział, który czytamy razem co roku jako rodzina, aby wczuć się w świąteczny nastrój. Jeśli podoba Ci się ten, koniecznie sprawdź książki towarzyszące, Dziewczyna, która uratowała Boże Narodzenie oraz Święty Mikołaj i ja . Taka fajna seria!
 2. Vanderbeekers z 141st Street – W tej historii siedmioosobowa rodzina dowiaduje się, że właściciel domu wyrzuci ich z ukochanego domu tuż po Bożym Narodzeniu. Pięcioro dzieci Vanderbeekerów ma złamane serce, więc obmyślają plan uratowania swojego domu. To były ciepłe wakacje!
 3. Paper Chains – To opowieść o przyjaźni, która rozgrywa się w okresie świątecznym. Chociaż nie jest to tak otwarcie świąteczne, jak inne świąteczne rozdziały na tej liście, jest to po prostu absolutnie urocza, słodka lektura, więc musieliśmy ją uwzględnić. Jeśli Ci się spodoba, zechcesz sprawdzić jego towarzysza Like Magic .
 4. Winterfrost – Rodzina Larsenów przygotowuje się do świętowania Wigilii, kiedy babcia łamie sobie biodro. Muszą zabrać ją do szpitala, więc zostawiają 12-latkę i jej młodszą siostrę w domu – i wtedy zaczyna się przygoda. Uwielbialiśmy poznawać skandynawskie tradycje bożonarodzeniowe w tej słodkiej historii!


Twoja kolej

Jakie są twoje ulubione książki bożonarodzeniowe dla dzieci? Udostępnij w komentarzu poniżej!

Post The Ultimate List of Best Christmas Books for Kids pojawił się jako pierwszy na Happy You, Happy Family .

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *