23 lipca 2024

Znudzony dzieciak? 50 najlepszych zajęć, które sprawią, że dzieci będą zajęte + szczęśliwe

Wewnątrz: są to najlepsze zajęcia dla dzieci w domu, ponieważ są niezależne i otwarte, co oznacza, że będą zajmować Twoje dziecko i będą szczęśliwie zaangażowane.

Od godziny do pełnego dnia w domu z dziećmi, a one skaczą po domu jak Tygrysek, rozrzucając zabawki po podłodze każdego pokoju w domu i przerywając ci co 7,2 minuty, aby poprosić o przekąskę.

Jeśli pracujesz w domu, musisz nadrobić obowiązki domowe lub po prostu potrzebujesz przerwy od bycia „na” dla swoich dzieci przez cały czas, 12 godzin dziennie może wydawać się wieloma godzinami, aby dowiedzieć się, jak zająć dzieci i rozrywkę.

Co zrozumiałe, zawsze poszukujesz zajęć dla dzieci w domu. Zabawne zajęcia, które mogą być nawet trochę edukacyjne. A może, tylko być może, pewnego dnia znajdziesz idealną listę czynności, które powstrzymają Twoje dziecko przed marnowaniem dnia na gry wideo – lub na oglądanie filmów innych dzieci grających w gry wideo.

Bonus: jako premię za dołączenie do mojego cotygodniowego biuletynu otrzymaj do bezpłatnego wydrukowania 50 najlepszych zajęć dla dzieci w domu, które faktycznie zapewnią Twojemu dziecku szczęśliwe zaangażowanie.

3 niezbędne składniki, których potrzebujesz, aby Twoje dziecko było zajęte i zaangażowane

Ta lista zajęć dla dzieci różni się od innych, które możesz znaleźć. Ponieważ nie chodzi o to, aby w jednym miejscu znaleźć listę 20 gabazillionów aktywności. Nie chodzi o kupowanie zestawu specjalnych materiałów lub materiałów, których Twoje dziecko użyje raz i nigdy więcej nie dotknie. I nie chodzi tu o zajęcia, które robią najładniejsze zdjęcia, dzięki czemu zdobywają lajki na Instagramie.

Ta lista zajęć dla dzieci w domu dotyczy tego, co działa .

Innymi słowy, czynności wymienione w dalszej części tego postu faktycznie utrzymają zaangażowanie dzieci, aby Twoje dziecko nie straciło zainteresowania po kilku minutach i nie ogłosiło: „Jestem zmartwiony ”.

Po pierwsze, oto krótkie zestawienie trzech podstawowych składników, jeśli chodzi o czynności, które sprawiają, że Twoje dziecko jest zajęte i zaangażowane. Działania w tym poście zajmą się pierwszymi dwoma czynnikami za Ciebie, a na końcu tego posta znajdziesz sekcję bonusową, która pomoże Ci w ostatnim czynniku.

 1. Niezależność – Czy dziecko może zaangażować się w tę aktywność samodzielnie, czy też wymaga to nadzoru lub udziału rodzica? Czasami dobrze jest, aby aktywność wymagała zaangażowania rodziców, ale innym razem możesz potrzebować zajęć, które Twoje dzieci mogą wykonywać niezależnie, abyś sam mógł zrobić coś ważnego. Dlatego ten post skupia się na czynnościach, które Twoje dziecko może wykonywać samodzielnie .
 2. Angażowanie – Czy ta aktywność przyciągnie uwagę dziecka, czy też szybko się znudzi i stracą zainteresowanie? Wielu ekspertów zajmujących się rozwojem dzieci dzieli zabawki i czynności na dwie kategorie: otwarte i jednozadaniowe (lub zamknięte). Otwartej zakończyła działalność może być utworzenie kosz z różnych materiałów plastycznych i materiałów dla Twojego dziecka w celu zbadania, podczas gdy aktywność pojedynczego działania byłoby wydrukować stronę jeden kolorowankę dla dziecka. Twoje dziecko może eksplorować koszyk z dziełami sztuki i być kreatywnym w sposobie angażowania się w materiały, ale dzięki stronie do kolorowania Twoje dziecko ma tylko jeden sposób na zaangażowanie się w to: pokoloruj już narysowany obrazek. Zabawki i zajęcia, które zapewniają dzieciom zabawę najwyższej jakości – co oznacza, że wykazują ciągłe zainteresowanie oraz są aktywne i zaabsorbowane zabawą – mają zazwyczaj charakter nieograniczony. Nie ma nic złego w zabawkach i zajęciach z jednym działaniem, ale ogólnie rzecz biorąc, nie są tak skuteczne w utrzymaniu zaangażowania dzieci. Z drugiej strony, otwarte zajęcia z większym prawdopodobieństwem pobudzą kreatywność Twojego dziecka, przykują jego uwagę i faktycznie pielęgnują umiejętności dziecka, takie jak rozwiązywanie problemów. Dlatego ten post skupia się na działaniach otwartych .
 3. Ukryte przyczyny nudy – Jeśli Twoje dziecko łatwo się nudzi i nie wydaje się być zaangażowane w żadną aktywność przez bardzo długi czas, kilka podstawowych czynników może zakłócać zdolność Twojego dziecka do „zagubienia się” w aktywności i pozostania zaangażowanym. Ale dobrą wiadomością jest to, że możesz szybko sprawdzić te czynniki i wyeliminować wszelkie przeszkody utrudniające dziecku samodzielną zabawę. Jeśli Twoje dziecko zmaga się z tym problemem, zapoznaj się z sekcją 4 Ukryte powody, dla których Twoje dziecko łatwo się nudzi w dalszej części tego postu, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać najczęstsze podstawowe problemy.
Najlepsze zajęcia dla dzieci w domu są niezależne i otwarte

50 najlepszych zajęć dla dzieci w domu

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu z dziećmi podczas dnia złej pogody, w dniu szkolenia dla nauczycieli, czy podczas dłuższej przerwy w szkole, podczas której próbujesz również pracować z domu, ta lista zabawnych zajęć dla dzieci w domu jest dla ty. Ta lista pomoże Ci utrzymać Twoje dziecko zajętym i szczęśliwie zaangażowanym – a prawdopodobnie nawet nauczy się czegoś.

Ale najpierw musisz poznać kilka ważnych różnic, jeśli chodzi o tę listę zajęć dla dzieci:

 • Na czas, gdy potrzebujesz zajęć, które Twoje dzieci mogą wykonywać samodzielnie , abyś sam mógł zrobić coś ważnego, znajdziesz te zajęcia oznaczone taką gwiazdką . Taka gwiazda wskazuje czynności, które mogą być niezależne, w zależności od wieku i temperamentu Twojego dziecka lub jeśli masz więcej niż jedno dziecko.
 • Aktywności z tej listy bardziej skłaniają się ku nieograniczonym, ponieważ tego typu aktywności mają większe szanse na aktywne zaangażowanie dziecka, uczenie się i głębokie myślenie.

Wskazówka dla profesjonalistów: niektóre rodziny lubią ustawiać przezroczyste plastikowe pojemniki, aby oddzielić każdą aktywność, aby można je było łatwo wyciągnąć i przygotować do pracy. Zaletą ustawienia tych koszy „Wybierz własną przygodę” jest to, że jeśli Twoje dziecko znudzi się wybraną przez siebie czynnością, może łatwo odłożyć ten jeden i sprawdzić, co jest w innych koszach, aby wybrać to, co chce wyrzucić jako następny. (Nawiasem mówiąc, wypróbowaliśmy kilka marek, a te przezroczyste pojemniki z czasem najlepiej się sprawdzają.)

Powiązane: Praca w domu z dziećmi? Oto najlepsza rada dla rodziców {do druku}

Spis treści: Najlepsze zajęcia dla dzieci w domu

 1. Kreatywna zabawa
 2. Zabawa na świeżym powietrzu
 3. Książkowa zabawa
 4. Zabawa w wodzie
 5. Czas wolny od winy przed ekranem
 6. Bonus: 4 ukryte powody, dla których Twoje dziecko łatwo się nudzi
 7. Uzyskaj bezpłatną wersję do druku

Zanim zapomnisz…

Na końcu posta nie zapomnij o poręcznej, bezpłatnej do wydrukowania liście wszystkich tych zajęć dla dzieci w domu.

Oto zapowiedź Twojego bezpłatnego wydruku:

Najlepsze zajęcia dla dzieci w domu

Uwaga: na poniższej liście wskazuje czynności, które dzieci mogą zwykle wykonywać niezależnie, bez konieczności angażowania rodziców, poza szybką wstępną konfiguracją i wyjaśnieniem. wskazuje czynności, które mogą być niezależne, w zależności od wieku i temperamentu Twojego dziecka lub jeśli masz więcej niż jedno dziecko.

Kreatywna zabawa

Proces otwartego tworzenia pomaga dzieciom się zrelaksować, skupić, poczuć sukces i nauczyć się wyrażać swoje emocje.

Jeśli potrzebujesz zajęć dla dzieci w domu, które utrzymają ich zaangażowanie na dłużej, wypróbuj te kreatywne opcje:

 1. Wyrzuć ciasto do zabawy lub szlam. Nie masz? Zrób trochę , a następnie pozwól swojemu dziecku luzować się dzięki takim zabawnym narzędziom do ciasta . (Jeśli moje zerowe podstępy potrafią zrobić domowe ciasto, ty całkowicie możesz!)
 2. Rozwiąż puzzle. Mniej więcej raz w tygodniu moje dzieci idą na łamigłówkę, układając puzzle po puzzle. Nasze ulubione puzzle dla młodszych dzieci to puzzle podłogowe Melissa & Doug . Dla starszych dzieci puzzle Ravensburger są wysokiej jakości i mają wiele zabawnych opcji do wyboru.
 3. Zagraj w grę planszową lub karcianą. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, mogą bawić się razem. Jeśli masz jedynaka, możesz nauczyć je gry w pasjansa, w którą mogą grać samodzielnie. Jeśli gry, które posiadasz, nie angażują Twojego dziecka, sprawdź tę listę najlepszych gier planszowych dla wszystkich grup wiekowych .
 4. Posłuchaj podcastu dla dzieci. Niektóre z naszych ulubionych to Brains On, But Why, Stories Podcast, Tumble i Wow in the World. Dla nastolatków i nastolatków oferujemy również Klub książki dla dzieci, Rzeczy, które powinieneś wiedzieć i This American Life.
 5. Zbuduj epicki fort. Przygotuj dziecku potrzebne rzeczy, takie jak prześcieradła, obrusy lub zasłony; haczyki dowodzenia i sznurek do mocowania koców do ściany; i poduszki, koce lub dywaniki, aby było przytulnie. A kiedy to się skończy, mogą Ci to pokazać!
 6. Zrób rzemiosło. Zapewnij dziecku wszystko, czego potrzebuje, aby zrobić coś zabawnego, na przykład bransoletki przyjaźni, projekt haczyka na zatrzask, wzór haftu krzyżykowego i tak dalej.
 7. Baw się w udawanie z papierowymi lalkami. To nie tylko dla dziewczyn! Mój syn uwielbia bawić się papierowymi lalkami tak samo jak jego siostry. Mamy te urocze, ręcznie robione papierowe lalki, które można wydrukować w domu, dzięki czemu moje dzieci były zajęte, gdy je kolorowały, wycinały, a następnie ubierały lalki. Dla młodszych dzieci, magnetyczne zestawy do ubierania się Melissa & Doug są doskonałym rozwiązaniem. Lub jeśli Twoje dziecko lubi rysować, zachęć je do zaprojektowania własnych papierowych lalek i przebieranek.
 8. Zrób eksperyment naukowy. Mamy tę książkę z 10-minutowymi eksperymentami naukowymi dla dzieci i moje dzieci ją uwielbiają!
 9. Zrób coś pysznego. Zachęć dziecko, aby przejrzało książki kucharskie lub poszukało przepisu na kilku ulubionych blogach, a następnie go zrób. Mogą spróbować nowego przepisu na obiad lub zrobić wypiek jako przysmak dla całej rodziny.
 10. Daj im pudełka. Zbierz kilka pustych pudełek kartonowych i wypuść swoje dziecko. Mogą zrobić takiemiasto z kartonu , zabawkowy zamek , fort , czy cokolwiek wymyśli im wyobraźnia. Niedawno dostaliśmy tę książkę z projektami inżynierii tektury dla naszego przedszkolaka, a ona TO ZJADŁA.
 11. Wymyśl grę planszową. Ten może sprawić, że Twoje dziecko będzie zajęte przez wieki ! Możesz nawet kupić im pusty zestaw do gry planszowej DIY , więc wszystko, co muszą zrobić, to zaprojektować planszę i wymyślić zasady.
 12. Bawić się w chowanego. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, mogą grać samodzielnie. Jedna z odmian, które uwielbiają moje dzieci, nazywa się Sardynki , gdzie jedna osoba się chowa i każdy, kto ją znajdzie, musi wcisnąć się w to samo miejsce, jak sardynki, dopóki ostatnia osoba ich nie odkryje.
 13. Robić zdjęcia. Daj dziecku aparat lub urządzenie mobilne z aparatem i zachęć je do robienia zabawnych lub ciekawych zdjęć otaczającego świata. Aby uzyskać niewielką strukturę, możesz wydrukować dla nich polowanie na zmiatacze zdjęć.
 14. Tworzyć sztukę. Tworzenie sztuki jest ważne nie tylko dla rozwoju dziecka , ale wykazano również, że ma ono wpływ na zdrowie , zmniejszając stres i niepokój, zwiększając pozytywne emocje i zmniejszając prawdopodobieństwo depresji. Aby było to wyjątkowe zajęcie, zastanów się nad złożeniem kosza z rysunkami z nowymi zabawnymi akcesoriami dla swojego dziecka, takimi jak ta książka z podpowiedziami do rysowania lub ta książka z grami rysunkowymi i plątaniną , kredki żelowe (moje dzieci je uwielbiają !), media mieszane szkicownik (dzięki czemu markery i farby nie przesiądą) i tak dalej. Trzymamy te wszystkie specjalne artykuły artystyczne w uroczej rzemieślniczej torebce, takiej jak ta, więc łatwo jest wyciągnąć wszystko, gdy nasze dzieci chcą być kreatywne.
 15. Buduj z klocków LEGO. Aby przenieść tę codzienną aktywność na wyższy poziom, przygotowaliśmy dla naszych dzieci tę książkę: Niesamowite kreacje LEGO z klockami, które już masz . Nie mogą się nacieszyć! Razem przeglądamy książkę, wybierają coś, co chcą zrobić, a potem zabierają się do pracy, a ja biegnę, by w spokoju najechać na mój sekretny magazyn czekolady.
 16. Zagraj w przebieranki. Dzieci uwielbiają bawić się w udawanie, a przebieranie się w specjalne ubrania może inspirować scenariusze udawane, dzięki którym będą zajęte przez długi czas. Specjalnie w tym celu trzymamy specjalny kufer przebieranek, w którym znajdują się kostiumy do odgrywania ról Melissy i Douga, takie jak strażak i lekarz , te wspaniałe jedwabie do zabawy (byłem sceptyczny, ale naprawdę inspirują najlepszych do udawania grać!), odwracalne korony i piankowe miecze do zabawy , a także ten zestaw peleryny i maski superbohatera .
 17. Zrób coś miłego. Pomaganie innym ma jeden z największych wpływów na Twoje szczęście , a dzieci również zyskują dzięki niesieniu innym. Rzuć wyzwanie dziecku, aby wymyśliło pięć miłych rzeczy, które może zrobić dla kogoś, kogo kocha, a następnie je zrób. Kilka pomysłów:
  • Upiecz świeże ciasteczka i podziel się nimi z sąsiadami.
  • Napisz notatkę z podziękowaniem.
  • Jeśli twój dom ma niekończącą się górę prania, tak jak nasz, złóż to wszystko i odłóż.
  • Przejrzyj zabawki i wybierz kilka, aby przekazać je na cele charytatywne.
  • Zrób im komuś łóżko.
  • Przeczytaj książkę młodszemu rodzeństwu.
 18. Zaprojektuj pocztówkę. Możesz zdobyć całą paczkę czystych pocztówek i pozwolić dziecku je ozdobić, a następnie napisać krótką notatkę do członka rodziny lub przyjaciela po drugiej stronie. Jeśli twoje dziecko chce używać farby, zdobądź te pocztówki z mieszanymi mediami lub te pocztówki akwarelowe . W przeciwnym razie, jeśli chcą trzymać się kredki i ołówka, sprawdzą się zwykłe puste pocztówki .
 19. Maluj skały. Później ty i twoje dziecko możecie wybrać się na spacer po okolicy, aby zostawić je gdzieś, gdzie nieznajomy może je znaleźć, abyś mógł rozjaśnić ich dzień.
 20. Zaplanuj poszukiwanie skarbów. Twoje dziecko może ukryć kilka rzeczy i wymyślić wskazówki, które poprowadzą cię przez dom, aby znaleźć to, co ukryło. Dzieci szczególnie uwielbiają to, gdy dajesz im pozwolenie na ukrycie czegoś ważnego, takiego jak klucze, telefon lub pieniądze! Przeprowadziliśmy również poszukiwania skarbów, w których chowają kawałki czekolady lub pianek w każdej kryjówce, więc kiedy znajdę każdą kryjówkę, wszyscy razem cieszymy się smakołykiem, aby świętować, zanim przejdziemy do następnej wskazówki. Wymyślanie kryjówek i wskazówek sprawi, że będą zajęci przez jakiś czas, a kiedy skończysz z tym, co musisz zrobić, możesz dobrze się bawić podczas wspólnego poszukiwania skarbów.

„Najlepsze rodzaje zabawek są otwarte… Dzieci mogą z nich zrobić wszystko, nad czym pracują w danym momencie, a ich zabawa zależy od ich własnych potrzeb. Jeśli większość ich zabawek to zabawki „jednorazowego działania”, ich zabawa jest zwykle ograniczona, tak jakby podążały za „formułą” określoną przez producenta”. – Fred Rogers

Zabawa na świeżym powietrzu

Badania pokazują, że dzieci bawiące się na zewnątrz są szczęśliwsze , mniej niespokojne i lepiej skoncentrowane niż dzieci, które spędzają więcej czasu w pomieszczeniach.

Oto kilka zajęć dla dzieci w domu, które Twoje dziecko może wykonywać na zewnątrz:

 1. Iść na spacer. Aby nieco urozmaicić, zamień go w polowanie na padlinożerców przyrody za pomocą tego do druku .
 2. Zagraj w łapanie. Rzucaj piłką lub frisbee tam iz powrotem. Rzuć sobie wyzwanie, aby zobaczyć, jak długo zdołasz utrzymać go w kółko, zanim ktoś go upuści, w stylu Chandlera i Joeya .
 3. Urządzić piknik. Zapakuj lunch lub przekąskę, weź koc na zewnątrz ( ten jest naszym ulubionym, ale dostaliśmy też ten uroczy kosz piknikowy i koc w prezencie na rok) i zrób piknik. Na specjalną ucztę zapakuj coś, czego zwykle Twoje dziecko nie dostaje, na przykład cukierka, pudełko soku lub sok musujący, taki jak Izze .
 4. Zrób sztukę chodnika. Wyrzuć kredę na chodnik lub dodatkowy specjalny zestaw, taki jak ta brokatowa kreda i zobacz, co wymyśli Twoje dziecko. Jeśli potrzebują inspiracji, sprawdź Chalk on the Wild Side , która ma dla Ciebie ponad 25 projektów kredy, przepisów (kreda świecąca w ciemności!) i pomysłów na gry kredowe.
 5. Zaprojektuj tor przeszkód. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, mogą zamienić to w konkurs. Lub tylko dla dzieci, mogą się pochwalić, gdy skończą, i możesz razem biegać przez tor.
 6. Zrób karmnik dla ptaków. Zapewnij dzieciom zajęcie i pomóż w utrzymaniu zagrożonych gatunków ptaków, przygotowując je do samodzielnego wykonania karmnika dla ptaków. Oto kilka propozycji od National Audubon Society , zespołu Cornell Lab K-12 Education i National Geographic Kids . Aby zabawa trwała dłużej, zaopatrz swoje dziecko w przyjazną dla dzieci lornetkę i przewodnik po obserwowaniu ptaków, aby mogło dowiedzieć się, które ptaki się pojawiają!
 7. Idź na kemping na podwórku. Rozstaw namiot na swoim podwórku i pomóż dziecku wypełnić plecak wszystkim, czego będzie potrzebowało podczas kempingowej przygody, od lampki kempingowej po przenośną grę, taką jak Spot It! do zabawnych przekąsek. Jeśli nie masz jeszcze namiotu, oto 4-osobowy namiot, który dostaliśmy na nasze podwórkowe przygody na kempingu – jest niedrogi i ma świetne recenzje. Aby uzyskać więcej pomysłów, zapoznaj się z tym bardzo przydatnym postem od jednej rodziny o tym, jak najlepiej wykorzystać podwórkową przygodę na kempingu .

„Specjaliści ds. rozwoju dziecka twierdzą, że małe dzieci uczą się najlepiej, gdy są w pełni zaangażowane i nasycone poczuciem kontroli. Zachęcają rodziców do szukania bardziej otwartych gier i zabawek, w których dzieci mogą odkrywać i tworzyć we własnym tempie”. – Magazyn łupków

Książkowa zabawa

W tej części założono, że Twoje dziecko potrafi czytać samodzielnie. Jeśli nie, te zajęcia dla dzieci w domu są nadal niesamowite, ale musisz pomóc dziecku we wszystkich z wyjątkiem pierwszego na liście.

 1. Posłuchaj audiobooka. Niektóre z naszych ulubionych audiobooków dla dzieci to „ Z powodu Winn-Dixie” (autentyczny południowy akcent jest fajny, ale nadal łatwy do zrozumienia dla dzieci!), seria „ Kraina opowieści ” i „Jedyny i jedyny Ivan” .
 2. Rozwiąż zagadkę słowną. Uwielbiamy tę serię książek z krzyżówkami, ponieważ mają perforowane strony, które można wyrywać, aby móc rozwiązywać zagadki w podróży. Inną opcją jest wyszukiwanie słów z serii Highlights PuzzleMania, które przez długi czas zajmowało moje dzieci.
 3. Czytać książkę. Jeśli Twoje dziecko nie jest jeszcze molem książkowym, zapewnij mu szeroką gamę opcji, w tym powieści graficzne, książki z obrazkami, czasopisma, zabawną poezję i książki z rozdziałami. Nigdy nie wiesz, co w końcu pokochają! Aby uzyskać rekomendacje dotyczące książek, sprawdź naszą listę najlepszych książek z obrazkami według dzieci i rodziców .
 4. Napisz historię i zilustruj ją. Moje dzieci uwielbiają te puste książeczki , które można dostać w paczkach po sześć sztuk.
 5. Wyślij list lub podziękowanie. Wdzięczność jest ważna dla dobrego samopoczucia , więc jest to łatwy sposób pielęgnowania wdzięczności u dziecka. Badania pokazują, że kiedy zachęcasz swoje dziecko do udziału w zajęciach bogatych w wdzięczność, zwiększasz jego zdolność do wdzięczności . W ramach tej aktywności poproś dziecko, aby pomyślało o kimś, komu lub za kogo jest wdzięczne, a następnie zachęć je do napisania listu lub podziękowania do tej osoby. W naszej rodzinie rozpoczęliśmy „Środy Listowe”, aby pamiętać, żeby robić to raz w tygodniu i wyrobić w sobie nawyk wyrażania wdzięczności.
 6. Napisz sztukę. Twoje dziecko może napisać scenariusz, zaprojektować scenografię, poskładać kostiumy, a kiedy wszystko będzie gotowe, założyć całe przedstawienie. Tylko dla dzieci mogą stworzyć jednoosobowy pokaz, ale dla wielu dzieci cała ekipa może wziąć udział w projekcie.
 7. Utwórz biuletyn rodzinny lub gazetę. Aby informować znajomych i rodzinę o tym, co nowego w Twojej rodzinie, zachęcaj dziecko do zachowywania się jak reporter i tworzenia aktualizacji w stylu gazety o wszystkim, co się dzieje. Twoi bliscy docenią uroczą aktualizację, a Twoje dziecko będzie przez chwilę zajęte, łącząc wszystko w całość.
 8. Rozpocznij dziennik. Prowadzenie dziennika to potężne narzędzie pomagające dzieciom radzić sobie z emocjami, ponieważ wprowadza Cię w stan uważności , w którym negatywne doświadczenia nie wydają się tak wstrząsające. Ponadto emocjonalne uwolnienie, jakie daje prowadzenie dziennika, może zmniejszyć niepokój i stres , a także pomóc lepiej spać. Jeśli Twoje dziecko nie prowadzi jeszcze dziennika, sprawdź naszą listę najlepszych czasopism dla dzieci i wybierz jeden dla swojego dziecka: 10 najlepszych czasopism dla dzieci, które zwiększą inteligencję emocjonalną Twojego dziecka .
Kiedy potrzebujesz zabawnych zajęć dla dzieci w domu, nie zapomnij wyjść na zewnątrz i włączyć zraszacze

Zabawa w wodzie

Większość dzieci uwielbia bawić się w wodzie. Jeśli więc potrzebujesz pomysłów na zajęcia dla dzieci w domu, poniżej znajdziesz kilka ciekawych sposobów na dodanie zabawy w wodzie.

Uwaga: To, czy Twoje dziecko może samodzielnie wykonywać te czynności w wodzie, będzie zależało od wieku i temperamentu Twojego dziecka, więc musisz podjąć tę decyzję. Jeśli masz rzeczy, które musisz zrobić, zawsze możesz ustawić krzesło ogrodowe w pobliżu dziecka i nadrobić zaległości na e-mail, poczytać książkę lub po prostu zrobić sobie przerwę!

 1. Włącz zraszacze. Powiedz dziecku, aby założyło strój kąpielowy i uruchomiło zraszacz na podwórku. Mogą grać w takie gry, jak Freeze Tag lub London Bridge, zaprojektować tor przeszkód wokół zraszacza lub ustawić myjnię rowerową, aby umyć rower gąbką i mydłem. Lub jako inną opcję, kup zabawną matę rozbryzgową na swoje podwórko.
 2. Weź udział w walce na balony z wodą. Działa to najlepiej, gdy masz więcej niż jedno dziecko. Ustaw je z pękiem balonów z wodą (zdobądź ten rodzaj szybkiego napełniania! ) i wypuść je. Mogą rzucać nimi na siebie lub grać w rzut balonem z wodą, aby zobaczyć, ile mogą rzucić do siebie, zanim jeden się zepsuje. Jeśli nie masz balonów z wodą, wyrzuć pistolety na wodę i zamiast tego napełnij je.
 3. Myć samochód. Daj dzieciom wiadro, gąbkę, mydło i wąż i pozwól im się tym zająć.
 4. Przygotuj stół wodny. Ta aktywność jest idealna, aby zapewnić zajęcie maluchom i przedszkolakom. Możesz otrzymać gotowy stół wodny taki jak ten lub zrobić własny za pomocą rury PCV. Oto samouczek, którego użyliśmy do stworzenia naszego. Kiedy moje dzieci były niemowlakami i przedszkolakami, z radością spędzały 30 do 45 minut przy stole wodnym!
 5. Włóż je do wanny. Czas kąpieli może być o każdej porze dnia! W przypadku młodszych dzieci na pewno będziesz musiał nadzorować, ale możesz uczynić to wyjątkowym, dając im zabawki basenowe, zabawki do tryskania lub bąbelki do wydmuchiwania podczas kąpieli. Dla starszych dzieci możesz sprawić, że będzie to dla nich relaksująca aktywność, zapalając jedną lub dwie świeczki, używając przyjaznej dla dzieci kąpieli z bąbelkami i włączając muzykę lub ulubiony podcast.

Czas wolny od winy przed ekranem

Trzymanie dziecka przed ekranem przez cały dzień zwykle przynosi odwrotny skutek, ponieważ później musisz poradzić sobie z „efektem zombie czasu przed ekranem”, gdy w końcu znikną z ekranów – co w zależności od dziecka oznacza, że szybko się zdenerwują, bardzo drażliwy lub kapryśny i pozbawiony motywacji .

Nic więc dziwnego, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i Amerykańska Akademia Pediatrii zalecają ograniczenie dziennego czasu przed ekranem dla dzieci.

Ale biorąc to pod uwagę, cały czas ekranowy nie jest równy.

Badania pokazują, że szybkie animacje lub filmy prowadzą do problemów z uwagą u dzieci i łatwiej im się nudzą czynnościami w prawdziwym życiu. Z drugiej strony edukacyjny i wolniejszy czas na ekranie nie ma tych samych negatywnych skutków .

Innymi słowy, dziecko, które grało w Fortnite przez godzinę z rzędu, schodzi z ekranu o wiele bardziej niż dziecko, które oglądało godzinny dokument przyrodniczy.

„Jakość tego, co dzieci oglądają na ekranach, jest ważniejsza niż to, ile oglądają”. – Susan Friedman, Krajowe Stowarzyszenie Edukacji Małych Dzieci

W świetle wpływu, jaki różne rodzaje czasu przed ekranem będą miały na Twoje dziecko, te zajęcia dla dzieci w domu są stosunkowo wolne od poczucia winy:

 1. Wypróbuj pana Rogersa. Jeśli Twoje dziecko nie widziało wcześniej programu, usiądź z nim i obejrzyj stary odcinek z Misterem Rogersem lub graj w klocki LEGO lub twórz dzieła sztuki, podczas gdy odcinek jest odtwarzany w tle. Następnie zwróć uwagę na swoje dziecko. Ten powolny program dla dzieci ma tendencję do wprowadzania wielu dzieci w rodzaj spokojnego transu, a kiedy odcinek się kończy, nie są nastroje, jak zwykle po innych rodzajach telewizji. Czas przed ekranem bez poczucia winy? Czek!
 2. Obejrzyj film dokumentalny przyjazny dzieciom. Oto kilka doskonałych filmów dokumentalnych, które spodobały się moim dzieciom:
  • The Biggest Little Farm – do wynajęcia na Amazon tutaj
  • W pogoni za koralem – dostępne w serwisie Netflix tutaj
  • Królowa słoni – dostępna na Apple TV+
  • March of the Penguins – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Reindeer's Journey – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Spellbound – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Walking with Dinosaurs – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Kilka filmów dokumentalnych z Disneynature ma pakiety aktywności, które można pobrać jako dodatek do dokumentu
 3. Obejrzyj adaptacje wideo książek dla dzieci. Możesz kupować te filmy fabularne na Apple TV lub niektóre biblioteki uczestniczą w Kanopy Kids, dzięki czemu możesz uzyskać bezpłatny dostęp do całego ich wiadra. Po zalogowaniu się do Kanopy i przejściu do sekcji Kanopy Kids poszukaj kategorii „Story Time”. (Uwaga: dzięki Kanopy uzyskasz również dostęp do wielu przyjaznych dzieciom filmów dokumentalnych!)
 4. Niech słynny aktor czyta na głos Twojemu dziecku. Dzięki Storyline Online możesz uzyskać dostęp do bezpłatnych filmów z aktorami czytającymi na głos książki dla dzieci.
 5. Posłuchaj autora książek dla dzieci. Autorka książek dla dzieci, Kate Messner, zebrała niesamowity zasób filmów z autorami czytającymi na głos , prowadzącymi dzieci przez zajęcia artystyczne i nie tylko. Wykonała ciężką pracę, aby znaleźć wszystkie niesamowitości, więc wystarczy ustawić kilka filmów w kolejce, aby Twoje dziecko mogło je obejrzeć.
 6. Wybierz się na wirtualne safari. Jeśli Twoje dziecko kocha zwierzęta, skonfiguruj je za pomocą kilku różnych kamer internetowych na żywo z ogrodów zoologicznych i akwariów, aby mogło spróbować znaleźć zwierzęta i zobaczyć, co zamierzają. Oto kilka naszych ulubionych:
 7. Pozwól im wybrać klasę. W Outschool Twoje dziecko może przeglądać dostępne zajęcia online i wybierać to, czego chce się nauczyć, od ASL przez hodowanie kurczaków po projektowanie gier wideo – prawie wszystko, o czym możesz pomyśleć! Klasy to małe grupy uczniów, którzy spotykają się regularnie za pośrednictwem czatu wideo przez pewien czas, a nauczyciele są ekspertami w temacie, o którym nauczają.
 8. FaceTime lub Skype krewny lub przyjaciel. Na przykład, jeśli dziadkowie Twojego dziecka są na emeryturze, ustaw je tak, aby mogło prowadzić rozmowę wideo i czatować. Dziadkowie będą szczęśliwi, a Twoje dziecko będzie się bawić. Rozmowy wideo twarzą w twarz mogą mieć pozytywny wpływ na dzieci, więc WHO i AAP twierdzą, że są odpowiednie nawet dla małych dzieci!
 9. Uprawiać jogę. Czas przed ekranem może być przydatnym sposobem na utrzymanie aktywności dziecka, zwłaszcza w deszczowe dni. Dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat podobał nam się ten film o jodze dla dzieci . Dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat ten film o jodze jest świetnym rozwiązaniem. Dla starszych dzieci uwielbiamy Yoga Meltdown Jillian Michaels.
 10. Zagraj w aplikację lub grę z jedzeniem dla mózgu. Jeśli chodzi o aplikacje i gry, niektóre są lepsze od innych, jeśli chodzi o powstrzymanie efektu zombie na ekranie. Oto lista najlepszych aplikacji edukacyjnych dla dzieci , które nie sprawią, że później staną się nastrojowe i niesforne.

Wskazówka: jeśli Twoje dziecko chce zagrać w szybko działającą aplikację lub grę, ustaw minutnik lub limit czasu aplikacji, aby zachować rozsądną ilość czasu i zminimalizować negatywne skutki. Na przykład na urządzeniach z systemem iOS możesz użyć ustawień Czas przed ekranem, aby skonfigurować limit czasu dla określonych aplikacji .

4 ukryte powody, dla których Twoje dziecko łatwo się nudzi

Jeśli Twoje dziecko łatwo się nudzi i nie może trzymać się żadnych czynności, które mu zaplanujesz, być może będziesz musiał zająć się jednym lub kilkoma podstawowymi czynnikami. Bo jeśli nie uwzględniają te czynniki leżące po pierwsze, lista zajęć dla dzieci w domu nie będzie ostatecznie pomóc utrzymać dziecko zajęty i rozrywkę. Szybko stracą zainteresowanie i bumerang z powrotem do ciebie.

Poniżej znajdziesz najczęstsze powody, dla których Twoje dziecko może szybko się nudzić, a także sugerowane proste rozwiązania, które możesz zacząć od razu.

1. Podziel się mocą

Jeśli to Ty decydujesz, jaką czynność wykona Twoje dziecko, może ono doświadczać tego, co eksperci ds. rozwoju dziecka nazywają brakiem „agencji”, jeśli chodzi o czas na zabawę.

„[A] krytycznym wymogiem uczenia się przez zabawę jest to, że dzieci muszą doświadczać sprawczości i być wspierane, a nie kierowane… Sprawność w uczeniu się przez zabawę oznacza postrzeganie dziecka jako zdolnego, a nie pustej tablicy do wypełnienia… w relacji dziecko-dorosły: czy słucha się interesów dzieci? Czy konsultuje się z nimi decyzje, które ich dotyczą? Czy inicjują aktywność i zapraszają dorosłych do wspólnej zabawy i podejmowania decyzji? Innymi słowy, jakie możliwości mają dzieci, aby wywierać swój sposób myślenia i działania w kontekście społecznym, w którym inni mają te same prawa?

Naukowcy odkryli, że tego rodzaju scenariusz, w którym opiekunowie zapewniają, że dzieci odgrywają aktywną rolę w rozwiązywaniu zadań związanych z rozwiązywaniem problemów, promują funkcje wykonawcze dzieci – ten kluczowy zestaw umiejętności wykorzystywanych w ustalaniu celów i elastycznym myśleniu”. – Uczenie się przez zabawę: przegląd dowodów

Tłumaczenie? Twoje dziecko musi mieć wpływ na to, jak będzie spędzać czas na zabawie. Nie tylko będą bardziej skłonni trzymać się czynności, którą wybrali, ale wzmocnisz ich mózg w sposób, który zwiększy ich zdolność do skupienia się i trzymania się czegoś:

„[Dzieci], które planują swój czas, ustalają cotygodniowe cele i oceniają własną pracę, budują korę przedczołową i inne części mózgu, które pomagają im sprawować większą kontrolę poznawczą nad własnym życiem. Te tak zwane umiejętności wykonawcze pomagają dzieciom w samodyscyplinie, unikaniu rozpraszania i rozważaniu zalet i wad ich wyborów”. – Sekrety szczęśliwych rodzin

Jeśli masz tendencję do wybierania aktywności, a następnie informowania dziecka, co zamierza zrobić, może to doprowadzić do tego, że Twoje dziecko szybko straci zainteresowanie tą aktywnością.

Jak to naprawić: Następnym razem, gdy będziesz chciał ustawić swoje dziecko na zajęcia, najpierw zapytaj je, co chce zrobić. Jeśli wykreślą puste miejsce, na końcu tego postu możesz pobrać bezpłatną do wydrukowania listę zajęć dla dzieci w domu i podzielić się nią z dzieckiem. Jeśli nadal nie są pewni, możesz zagrać w to, co nazywamy grą „Trzeci raz w amulet”, w której podajesz różne opcje, dopóki Twoje dziecko trzy razy nie wybierze tej samej czynności. Oto krótki przykład:

 • Rodzic: Co brzmi lepiej, grając w środku czy na zewnątrz? (To pierwsze pytanie po prostu pomaga wskazać, od jakich czynności zacząć, gdy dajesz dziecku opcje.)
 • Dziecko: Wewnątrz
 • Rodzic: Co brzmi lepiej, granie w grę czy tworzenie grafiki?
 • Dziecko: Hmm… myślę, że robię sztukę
 • Rodzic: Co brzmi lepiej, tworzenie sztuki czy czytanie?
 • Dziecko: Tworzenie sztuki
 • Rodzic: Co brzmi lepiej, tworzenie sztuki czy słuchanie podcastu?
 • Dziecko: Robię sztukę!

Alternatywnie możesz zagrać w grę Wybierz 3, w której dajesz dziecku listę czynności do wyboru, a następnie każesz mu ocenić swoje trzy najlepsze opcje od 1 do 3. Ma to dodatkową zaletę, że daje mu opcję tworzenia kopii zapasowych przejść do następnej, jeśli pierwsza opcja z jakiegoś powodu nie zadziała.

2. Napełnij ten zbiornik

Połączenie rodzi współpracę . Innymi słowy, kiedy twoje dzieci czują z tobą silną więź, będą bardziej skłonne do współpracy.

Z drugiej strony, gdy Twoje dziecko odczuwa brak połączenia, co prowadzi do większej liczby niepotrzebnych zmagań o władzę i mniejszej współpracy ze strony dziecka, gdy poprosisz je o zrobienie czegoś, na przykład gdy potrzebujesz, aby się zabawiło, abyś mógł skupić się na pracy lub prace domowe.

Jednym z najlepszych sposobów na upewnienie się, że Twoje dziecko pozostanie zaangażowane w aktywność, jest upewnienie się, że jego „zbiornik” połączenia jest najpierw pełny. W ten sposób nie będą przerywać własnej zabawy, aby znaleźć cię w celu znalezienia dawki sensownego połączenia.

Te karty połączeń rodzinnych ratują życie W ciągu zaledwie 10 minut dziennie te karty Family Connection Card sprawią, że Twoje dziecko poczuje się absolutnie kochane.

Jak to naprawić: Zanim ustawisz dziecku aktywność do samodzielnego wykonania (patrz strategia nr 3 poniżej), poświęć 5 lub 10 minut na łączenie się z nim.

Oto krótka lista kilku najlepszych (i najszybszych!) sposobów codziennego kontaktu z dzieckiem. Wskazówka: aby pamiętać o robieniu tego każdego dnia, możesz pobrać tutaj moje karty Family Connection Card . W ciągu zaledwie 10 minut dziennie te potężne karty sprawią, że Twoje dziecko poczuje się absolutnie kochane i zatrzymają zmagania o władzę i przerwy spowodowane rozłączeniem.

 • Uściskaj swoje dziecko. Ale upewnij się, że jest to dobrej jakości uścisk trwający co najmniej sześć sekund. Dlatego. Jeśli twoje dziecko nie jest przyzwyczajone do zaimprowizowanych uścisków, spróbuj zamiast tego przybić piątkę i popracuj nad uściskami.
 • Czytać książkę. Twoje dziecko nigdy nie jest za stare, by je czytać. Starszym dzieciom może się spodobać na zmianę czytanie na głos tej samej książki. Jeśli obecnie nie czytasz regularnie swojemu dziecku na głos, zapoznaj się z super pomocnymi wskazówkami zawartymi w tym poście: Chcesz wychowywać mądre, miłe dzieciaki? Nauka mówi, że rób to każdego dnia .
 • Usiądź i po prostu graj przez kilka minut. Bez smartfonów, bez wielozadaniowości – podążaj za wskazówkami swojego dziecka.
 • Wyjdźcie razem na zewnątrz. Wybierz się na spacer, pograj w łapanie lub wskocz na rowery, aby szybko przejechać się po bloku.
 • Uspokój się. Zacznij dzień od przyjaznej dzieciom medytacji, korzystając z aplikacji takiej jak Headspace . Medytacja pomaga uspokoić niespokojne uczucia i zwiększa koncentrację i zdolność koncentracji . I to jest coś, z czego możesz skorzystać zarówno Ty, jak i Twoje dziecko!
 • Zagraj w grę planszową lub karcianą. Odkryliśmy, że Sleeping Queens to idealna szybka gra dla różnych grup wiekowych, ale aby uzyskać więcej pomysłów, zapoznaj się z naszą pełną listą absolutnie najlepszych gier rodzinnych dla wszystkich grup wiekowych . Spędziliśmy niezliczone godziny testując różne gry rodzinne w różnym wieku, aby znaleźć najlepszą kolekcję!

Bonus: Wszystkie zamówienia na gry złożone w naszym rodzinnym sklepie otrzymują po zakupie bonus 7,99 USD, który można wydać na natychmiastowe pobieranie!

4687 rodzin kupiło tę grę po przeczytaniu tego posta…

Śpiące królowe

sugerowana cena detaliczna 13,99 USD za deluxe; 11,99 dolarów za oryginał

„Moja córka i ja uwielbiamy Śpiące Królowe! Uczy je matematyki, nawet nie zdając sobie z tego sprawy – lub mnie, jeśli o to chodzi. Pamiętam, że moja córka ułożyła sekwencję, która była jak 1 + 3 + 5 = 9 i pomyślałem: „Jak czy wiedziałeś o tym…?' Potem zdałem sobie sprawę, że po prostu zrozumiała to, robiąc matematykę w grze. Fajnie patrzeć, jak uczy się na moich oczach”. – Anna

3. Ustaw poprzeczkę wyżej

W typowy dzień szkolny, a nawet w wiele dni weekendowych, prawie każda godzina dnia naszych dzieci jest wypowiedziana, wypełniona zaplanowanymi i zorganizowanymi zajęciami. Pomiędzy szkołą, zajęciami pozalekcyjnymi, wydarzeniami sportowymi, datami zabaw, przyjęciami urodzinowymi, spotkaniami rodzinnymi i nie tylko, dzieci nie pozostawiają wiele czasu na zaangażowanie się w to, co eksperci ds. rozwoju dziecka nazywają „nieustrukturyzowaną darmową zabawą”.

A jednak nieustrukturyzowana zabawa jest niezbędna do rozwoju dzieciństwa:

„Zabawa nieustrukturyzowana to zestaw czynności, które dzieci wymyślają samodzielnie, bez interwencji dorosłych. Ten rodzaj zabawy rzadko ma z góry określone cele lub cele, ale zamiast tego pozwala dzieciom tworzyć własne zasady i ustalać własne granice. Ostatnie badania sugerują, że dzieci powinny doświadczać dwa razy więcej nieustrukturyzowanego czasu niż ustrukturyzowane zabawy i zachwalają korzyści płynące z nieustrukturyzowanej zabawy dla całego rozwoju dziecka…

Rozwija samostanowienie, samoocenę i zdolność do samoregulacji – wszystkie istotne elementy rozwoju emocjonalnego. Rozwija kompetencje społeczne, poszanowanie zasad, samodyscyplinę, kontrolę agresji, umiejętności rozwiązywania problemów, rozwój przywództwa, rozwiązywanie konfliktów i grę zgodnie z zasadami… Daje podatny grunt do rozwijania kreatywności i wyobraźni… [I] postrzega nudę jako pojazd dla dzieci do tworzenia własnego szczęścia, zwiększania pomysłowości i rozwijania samodzielności.” – Spadek nieustrukturyzowanej zabawy

Ale w dzisiejszym świecie dzieci przyzwyczaiły się do tego, że dorośli w ich życiu kierują ich zabawą i mówią im, jak spędzać czas. Jeśli chodzi o zastanawianie się, jak spędzać wolny czas, dzieci nie miały zbyt wiele praktyki. Więc kiedy nagle oczekujemy, że będą bawić się niezależnie, abyśmy mogli skupić się na czymś, co musimy zrobić, dzieci nie są pewne, co ze sobą zrobić.

Załóżmy na przykład, że między tobą a współmałżonkiem zawsze robiłeś zakupy spożywcze, ale nagle pewnego dnia poprosiłeś o to swojego współmałżonka, ponieważ byłeś zajęty. Mogą udać się do sklepu spożywczego i tam dotrzeć, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że nie wiedzą, co robić. Mogą więc wysyłać Ci SMS-y co kilka minut, aby zadać pytania. Ale jeśli zamiast tego poprosisz współmałżonka, aby przejął odtąd cotygodniowe zakupy spożywcze, zmieniłoby to ich podejście. Za pierwszym razem mogą potrzebować od ciebie wielu wskazówek. Ale z jaśniejszymi oczekiwaniami ludzie mają tendencję do zmiany sposobu myślenia i traktowania tego jako okazji do nauki, aby następnym razem mogli być bardziej niezależni.

Jak to naprawić: Wyraźnie ustal oczekiwania wobec dziecka, ustalając rutynę swobodnej zabawy każdego dnia, rozpoczynającej się o określonej porze dnia lub po innej aktywności, np. po lunchu. Pomocne może być wymyślenie specjalnej nazwy na tę porę dnia, np. „Cisza” lub „Godzina darmowej gry”. W mojej rodzinie nazywamy ten czas „Wybierz własną przygodę”.

Oto jeden ze sposobów, w jaki możesz sprawić, by ta rutyna zadziałała dla Twojej rodziny:

 1. Burza mózgów. Zanim zaplanujesz rozpoczęcie, na końcu tego postu pobierz bezpłatną do wydrukowania listę zajęć dla dzieci w domu i przejrzyj listę z dzieckiem.
 2. Wybierz coś. Poproś dziecko, aby opowiedziało, co będzie robić w czasie „Wybierz własną przygodę”. Jeśli mają problem z podjęciem decyzji, wypróbuj trzeci raz grę uroku lub wybierz 3 grę ze strategii nr 1 powyżej. (Uwaga na marginesie: będą znacznie bardziej skłonni się tego trzymać, jeśli z wyprzedzeniem ustalą zamiary dotyczące tego, co zamierzają zrobić!)
 3. Ustawić to. Pomóż swojemu dziecku przygotować wszystko, czego potrzebuje, aby mogło robić to, co wybrało, bez konieczności przychodzenia do Ciebie.
 4. Uruchom minutnik. Ustaw minutnik, aby poinformować dziecko, że oczekujesz, że będzie się bawić i pokazać, kiedy ponownie do niego dołączysz. Nawet małe dzieci mogą zrozumieć koncepcję odliczania minutnika. Możesz użyć minutnika kuchennego , ustawić minutnik w piekarniku lub kuchence mikrofalowej albo ustawić tablet lub inne urządzenie mobilne w widocznym miejscu z ekranem zablokowanym na minutniku.
  • W przypadku młodszych dzieci możesz zacząć od krótkiego czasu, na przykład 10 lub 15 minut.
  • W przypadku starszych dzieci możesz zacząć od 30 minut i pracować dłużej.
 5. Skedaddle. Daj dziecku znać, że nie możesz się doczekać, kiedy usłyszysz, jak ci idzie, a potem idź robić, co musisz zrobić, czy to praca w domu, nadrabianie zaległości w domu, czy po prostu relaks w wannie z dobrą książką.

Powiązane: Praca w domu z dziećmi? Oto najlepsza rada dla rodziców {do druku}

Połącz zabawne zajęcia dla dzieci w domu z minutnikiem i gotowe

4. Wytrzyj Slate Clean

Badania pokazują, że gdy dzieci są otoczone zabawkami, zwykle trudniej jest im skoncentrować się na jednej rzeczy.

W końcu skaczą od zabawki do zabawki, nigdy nie pogrążając się w pełni w zabawie jedną konkretną rzeczą. Ale to doświadczenie bycia pochłoniętym jedną zabawką prowadzi do prawdziwego wzrostu i rozwoju Twojego dziecka.

To trochę tak, jakbyś zaczął od 10 różnych książek naraz i na zmianę czytał po kilka stron z każdej. Nigdy nie zagłębiłbyś się w żadną z książek i miałbyś trudności z wyciągnięciem ważnych lekcji życiowych lub nowej wiedzy z lektury.

A clincher, który przyniósł mi ten dom? Odkryłem, że przeciętny 10-latek posiada 238 zabawek, ale codziennie bawi się tylko 12 zabawkami . Łał.

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z utrzymaniem zaangażowania w jakąkolwiek aktywność, może to oznaczać, że otaczające je zabawki rozpraszają je i uniemożliwiają koncentrację.

Jak to naprawić: Rozważ ustawienie prostego systemu obracania zabawek, aby Twoje dziecko mogło zaangażować się w głęboką, skoncentrowaną zabawę. To uniemożliwi im odbijanie się między kilkoma rzeczami bez pełnego zaangażowania, a także zapobiegnie efektowi „bumerangu”, który powoduje, że szybko tracą zainteresowanie i wracają do ciebie.

Aby uzyskać szczegółowy przewodnik, jak skonfigurować bardzo prosty system rotacji zabawek dla swojej rodziny, zapoznaj się z Rotacją zabawek: Jak sprawić, by Twoje dzieci to pokochały + bezpłatne materiały do drukowania .

Pobierz bezpłatną wersję do druku: najlepsze zajęcia dla dzieci w domu

Skorzystaj z tych bezpłatnych kart do wydrukowania, aby uzyskać pomysły na zajęcia dla dzieci w domu.

 1. Pobierz bezpłatną wersję do druku . Dołącz do mojego cotygodniowego biuletynu, a jako bonus dostaniesz do druku! Wystarczy kliknąć tutaj, aby go pobrać i zasubskrybować .
 2. Drukuj . Każdy papier załatwi sprawę, ale karton byłby ładny i wytrzymały.
 3. Wytnij . Lub jeśli jesteś taki jak ja i nie możesz wyciąć prostej linii, aby uratować życie, złóż i rozerwij, aby uzyskać uroczo swobodny wygląd.
 4. Włóż karty do pustej miski lub słoika i połóż na stole w jadalni lub na kuchennym blacie. Następnie, gdy twoje dziecko powie „Jestem znudzony”, może wybrać losową kartę i to zrobić. Bułka z masłem!

Aby uzyskać więcej pomysłów, jak najlepiej udostępnić tę listę swojemu dziecku, zapoznaj się z sekcją 4 ukryte powody, dla których Twoje dziecko łatwo się nudzi powyżej.

Oto zapowiedź Twojej bezpłatnej listy zajęć dla dzieci w domu do wydrukowania:

Najlepsze zajęcia dla dzieci w domu

Twoja kolej

Jakie były najlepsze zajęcia dla dzieci w domu, które wypróbowałeś? Udostępnij w komentarzu poniżej!

Znudzony dzieciak? Oto 50 najlepszych zajęć dla dzieci w domu

Post Znudzony dzieciak? 50 najlepszych zajęć, które sprawią, że dzieci będą zajęte + szczęśliwe, pojawiły się jako pierwsze w Happy You, Happy Family .

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *