15 kwietnia 2024

Nowe, zróżnicowane i uwzględniające płeć emotikony do wprowadzenia w tym roku

W tym emotikony przedstawiające ciąże transpłciowe i niebinarne

Prawdopodobnie wkrótce w Twoim telefonie: nowe emotikony ! I do tego bardziej zróżnicowane i uwzględniające płeć . W tym tygodniu Emojipedia wydała serię nowych emotikonów do zatwierdzenia tej jesieni przez Unicode Consortium, do następnego wydania emoji (Emoji 14.0); a wśród nich „spójne opcje płci dla ciąży i tantiem,„ ręce w kształcie serca ”i możliwość wyboru spośród 15 różnych kombinacji uścisków dłoni”.

Emojipedia

„Na #WorldEmojiDay, której wersji roboczej kandydata emoji najbardziej nie możesz się doczekać?” Emojipedia opublikowałatweeta z okazji Światowego Dnia Emoji 17 lipca wraz z obrazem przedstawiającym 32 potencjalne nowe emotikony.

Po pierwsze, mamy emotikony reprezentujące ciąże transpłciowe i niebinarne:

Emojipedia

„Mężczyzna w ciąży i osoba w ciąży są nowi i uznają, że ciąża jest możliwa dla niektórych mężczyzn transpłciowych i osób niebinarnych” – pisze Emojipedia. „Są to dodatki do istniejących ? Emotikona kobiety w ciąży”.

Następnie mamy uściski dłoni w różnych kombinacjach odcieni skóry:

Emojipedia

Mamy też tę twarz z zerkającym okiem:

Emojipedia

Emotikona „ręka z palcem wskazującym i skrzyżowanym kciukiem”, która, jak podaje Emojipedia, jest popularna wśród fanów K-Pop:

Emojipedia

Aby ewentualnie dołączyć do obecnych emotikonów księcia i księżniczki, neutralnej płciowo osoby noszącej koronę:

Emojipedia

A topniejące oblicze (czyli w skrócie 2020):

Emojipedia

Według Emojipedii, większość kandydatów na emoji w wersji roboczej trafia na ostateczną listę, która powinna zostać opublikowana 14 września.

„W szczególności ta lista była opracowywana przez dłuższy czas, po tym, jak Unicode 14.0 został opóźniony z powodu COVID-19”, wyjaśniają.

The Daily Beast donosi, że Unicode Consortium, organizacja non-profit, która opracowuje, debatuje i tworzy nowe emotikony, wciąż bada neutralne pod względem płci opcje dla mężczyzny tańczącego disco i kobiety tańczącej flamenco.

Raport podkomitetu Unicode Emoji autorstwa Jennifer Daniel

„Powyższe dodatki będą oznaczać, że prawie wszystkie emotikony mogą mieć domyślną opcję neutralną pod względem płci, z możliwością wyboru kobiety lub mężczyzny w stosownych przypadkach. Pozostało kilka wyjątków, które są poddawane przeglądowi, zgodnie z raportem podkomisji Unicode Emoji z 2020 r. ”, mówi Emojipedia.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu online ; i według Emojipedii nowe, zatwierdzone emoji mogą być dostępne do użytku już pod koniec tego roku, a większość aktualizacji odbędzie się w pierwszej połowie 2022 roku. Dla porównania, ostatnia aktualizacja emoji została zatwierdzona we wrześniu 2020 roku, pojawił się na telefonach Pixel w grudniu, a iOS w kwietniu 2021 roku.

Post Nowe zróżnicowane i uwzględniające płeć emotikony do wprowadzenia w tym roku pojawił się jako pierwszy na Scary Mommy .

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *