15 kwietnia 2024

Jak sprawić, by Twoje dziecko poczuło się absolutnie kochane: 75 pozytywnych słów dla dzieci

Wewnątrz: Uzyskaj bezpłatną do wydrukowania listę najpotężniejszych pozytywnych słów dla dzieci, a także pułapek, których należy unikać, jeśli chodzi o pozytywne rzeczy do powiedzenia dziecku.

Po tym, jak co wieczór kładę dzieci do łóżka, padam na kanapę, zamykam oczy i wzdycham.

Niestety, przy czwórce dzieci mam około 2,7 sekundy spokoju, zanim jedno z nich poprosi o kolejny łyk wody, potrzebuje dodatkowego przytulenia lub przypomni sobie miesięczny projekt szkolny, który ma się odbyć jutro.

Ale po kilku obrotach przed snem karuzeli mogę w końcu opaść z powrotem na kanapę.

Wtedy w mojej głowie zaczyna się powtórka naszego dnia. To jak 10-krotnie przyspieszony film, ale za każdym razem, gdy moje usta otwierają się, żeby coś powiedzieć moim dzieciom, film zwalnia, dzięki czemu mogę słyszeć siebie.

„Odłóż buty”.
"Masz bałagan w pokoju!"
„Przestań podsłuchiwać swoją siostrę”.
„Nie umyłeś jeszcze zębów?”

Moje osobiste wyróżnienie z narzekań i negatywności, skierowane do ludzi, których kocham najbardziej na świecie.

Ciężar moich słów miażdży moją klatkę piersiową, a mój umysł stara się przypomnieć sobie: kiedy powiedziałem coś kochającego, coś słodkiego, coś pozytywnego?

Czy byłam tak skoncentrowana na stąpaniu po wodzie w niekończącym się morzu rodzicielskich zadań – zdobywaniu przekąsek, składaniu prania, pośredniczeniu w kłótniach rodzeństwa – że zapomniałam powiedzieć moim dzieciom, jak bardzo je kocham?

Moje dzieci zasługują na lepsze. Zasługują na to, aby każdego dnia słyszeć, że bez względu na to, w jakie wyboje natrafimy, czuję się szczęśliwy, że jestem z nimi w tej podróży przez całe życie.

Bonus: jako bonus za dołączenie do mojego cotygodniowego biuletynu otrzymasz bezpłatną ściągawkę z 75 najsilniejszymi pozytywnymi słowami dla dzieci oraz trzy ważne pułapki, których należy unikać, jeśli chodzi o pozytywne rzeczy do powiedzenia dziecku.

Ale oto problem

To bolesne, gdy pomyślisz, że ostatnią myślą Twojego dziecka po tym, jak ułożysz je do łóżka w nocy i przed zaśnięciem, może być: Czy mama jest na mnie zła? Czy zrobiłem coś nie tak? Czy tata nadal mnie kocha?

Co więcej, brak kontaktu z dzieckiem prowadzi również do większej liczby niepotrzebnych zmagań o władzę i mniejszej współpracy ze strony dziecka, gdy prosisz je o posprzątanie zabawek, pomoc w opróżnieniu zmywarki lub przestanie żuć jedzenie jak krowa z megafonem .

Ale jako rodzice w dzisiejszym świecie mamy wiele na głowie. Z tego powodu łatwo jest tak bardzo pochłonąć codzienne zmagania rodzicielskie, że zapominasz przestać i powiedzieć dziecku, jak bardzo je kochasz.

Kiedy masz za dużo do zrobienia i za mało czasu, jesteś w trybie przetrwania, a nie pielęgnowania. A te pozytywne powiedzenia dla dzieci, takie jak „Jesteś dla mnie ważny” i „Kocham cię na księżyc i z powrotem”, których pragną od nas nasze dzieci? Przemijają.

Co się stanie, gdy przeminą pozytywne słowa dla dzieci?

Jak ważne jest dzielenie się pozytywnymi słowami dla dzieci?

Niedawno natknąłem się na ten cytat od lekarza i autora, który specjalizuje się w rozwoju dzieciństwa i traumie:

„Miłość odczuwana przez rodzica nie przekłada się automatycznie na miłość doświadczaną przez dziecko”. Dr Gabor Mate

Innymi słowy, te pozytywne wiadomości dla dzieci nie działają, gdy myślisz o nich tylko po ułożeniu dzieci do łóżka. Musisz je wypowiedzieć na głos .

Zdałem sobie sprawę, że nadszedł czas na zmianę.

Ponieważ badania są jasne, że kiedy dzieci odczuwają ciepło i sympatię ze strony rodziców, ma to pozytywny wpływ na dziecko przez całe życie.

Dzieci z czułymi rodzicami nie tylko radzą sobie lepiej w szkole i rozwijają zdrową samoocenę, ale także stają się szczęśliwsze emocjonalnie i mniej niespokojne jako dorośli. Ciepło rodziców ma nawet wpływ na zdrowie fizyczne Twojego dziecka.

A więc ważne pytanie brzmi: kiedy jesteś zajęty i przytłoczony i właśnie nabiłeś lewą stopę na bezpańskie LEGO, jak możesz pamiętać, by mówić na głos wszystkie pozytywne rzeczy, które powinieneś powiedzieć swojemu dziecku, aby przypomnieć mu o swojej bezwarunkowej miłości ?

Powiązane: Jak połączyć się z dzieckiem: Magia stosunku 5:1 {do druku}

Oto szybka poprawka dla każdego zajętego rodzica

Łatwo o tym zapomnieć w zgiełku życia rodzicielskiego, więc postanowiłem ustawić wizualny sygnał. Coś, co będzie dla mnie delikatnym przypomnieniem, abym kilka razy dziennie wyłączał tryb przetrwania i napełniał zbiornik moich dzieci bezwarunkową miłością.

Ponieważ kiedy próbujesz trzymać się nawyku, badania pokazują, że wizualna wskazówka może przypomnieć ci o twoim zamiarze, kiedy najprawdopodobniej go zapomnisz.

Na przykład:

 • Jeśli wyznaczysz sobie cel, aby jeść zdrowiej, możesz zostawić neonową, jasną karteczkę Post-It na swojej lodówce, aby przypomnieć sobie, że „Przekąska = tylko warzywa”.
 • Lub jeśli chcesz trzymać się rutyny ćwiczeń każdego ranka, możesz poprzedniego wieczoru położyć ubrania treningowe na szafce nocnej.

Dla mojej wizualnej wskazówki zrobiłem ładną do wydrukowania listę wszystkich pozytywnych rzeczy do powiedzenia dziecku, aby pokazać mu, że je kochasz. Mogę przykleić tę listę pozytywnych słów dla dzieci na mojej lodówce, przykleić ją do lustra w łazience lub zostawić na siedzeniu kierowcy mojego samochodu jako przypomnienie za każdym razem, gdy wsiadamy do samochodu, żeby gdzieś pojechać.

Poniżej możesz otrzymać tę bezpłatną do wydrukowania listę pozytywnych wiadomości dla dzieci jako wizualną wskazówkę dla siebie.

Powiązane: 7 najlepszych gier wiązania rodzinnego, które pomogą Ci szybko się połączyć

Kiedy przypomnisz sobie te pozytywne rzeczy do powiedzenia swojemu dziecku, sprawisz, że Twój związek będzie silniejszy niż kiedykolwiek

75 najmocniejszych pozytywnych powiedzeń dla dzieci

Pobierz bezpłatną listę do wydrukowania najpotężniejszych pozytywnych słów dla dzieci tutaj już teraz . Następnie za każdym razem, gdy zobaczysz listę do wydrukowania, powiedz jedną z tych pozytywnych wiadomości dla dzieci, aby Twoje dziecko poczuło się absolutnie kochane.

Nie zapomnij wziąć materiału do druku, aby otrzymać listę trzech ważnych pułapek, których należy unikać, jeśli chodzi o dostarczanie tych pozytywnych powiedzeń dla dzieci!

Szybkie zastrzeżenie: na tej liście nie znajdziesz zwrotów takich jak „Jesteś taki mądry”, aby chwalić zdolności Twojego dziecka, ponieważ tego rodzaju pochwały mogą podkopać motywację Twojego dziecka, a nawet sprzyjać narcyzmowi w Twoim dziecku. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Oto tajne zdanie, które zmieni Twoje dziecko w niesamowitego ucznia . (Wskazówka: to nie jest „Jesteś taki mądry”).

 1. Jesteś dla mnie ważny.
 2. Uwielbiam spędzać czas z tobą.
 3. Sprawiasz, że sie uśmiecham.
 4. Kocham cię bez względu na wszystko. (Ten jest jeszcze bardziej wyjątkowy, jeśli po raz pierwszy przeczytacie razem piękną książkę dla dzieci Nieważne, co !!)

Ta strona jest obsługiwana przez czytniki. Kupując za pośrednictwem naszych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

 1. Czuję się tak szczęśliwy, że jestem twoją mamą/tatą.
 2. Jestem dumny z osoby, którą jesteś.
 3. Kocham Cię od stóp do głów, przez nos, aż do miejsca, w którym rosną włosy! (Aby uzyskać dodatkowy chichot, dotknij palców u stóp dziecka, gdy mówisz „palce”, jego nosa, gdy mówisz „nos”, i czubka głowy, gdy mówisz ostatnią linijkę!)
 4. Jesteś dla mnie piękna, w środku i na zewnątrz.
 5. Myślałem o Tobie dzisiaj, kiedy… (Zakończ o określonej godzinie w ciągu dnia, o której pomyślałeś o swoim dziecku.)
 6. Lubię cię. (Nawet jeśli regularnie mówisz „Kocham Cię”, czy Twoje dziecko też wie, że je lubisz ?)
 7. Czasami, gdy jest mi smutno, samo myślenie o tobie sprawia, że czuję się lepiej.
 8. Zawsze możesz ze mną porozmawiać, nawet jeśli chodzi o coś, co cię denerwuje, przeraża lub smuci.
 9. Uwielbiam cię oglądać… (Następnie daj zajęcie, które lubi twoje dziecko, na przykład gra w piłkę nożną , zapakuj się w czytanie książki , twórz dzieła sztuki , graj na klarnecie i tak dalej.)
 10. Sprawiasz, że moje serce jest pełne.
 11. Doceniam, kiedy… (Zakończ konkretnym przykładem czegoś, co robi Twoje dziecko, co jest pomocne lub miłe.)
 12. Jesteś jedyny w swoim rodzaju.
 13. Troszczę się o ciebie bardziej niż możesz sobie wyobrazić.
 14. Jestem wdzięczny, że jesteś w moim życiu.
 15. Kocham Twoje wnętrze i zewnętrze!
 16. Jestem tu dla Ciebie, bez względu na to, co się stanie.
 17. Chciałbym usłyszeć, o czym myślisz… (Następnie zapytaj swoje dziecko o opinię na temat ważnej sprawy, na przykład, co zjeść na obiad, co robić w weekend, dokąd pojechać na następne rodzinne wakacje i tak dalej.)
 18. Z tobą mój świat jest lepszy.
 19. Zauważyłem, że ciężko pracujesz nad… (Zakończ z konkretnym przykładem, gdy zauważyłeś, że Twoje dziecko zmusza się do nauki, rozwoju lub ukończenia czegoś.)
 20. Wierzę w Ciebie.
 21. Widziałem, kiedy… (Następnie podaj konkretny przykład, jak twoje dziecko robi coś pomocnego lub miłego).

 1. Uwielbiam słuchać twoich pomysłów.
 2. Zmieniasz moje życie.
 3. Uwielbiam patrzeć na świat twoimi oczami.
 4. Widzenie cię szczęśliwego sprawia, że jestem szczęśliwy.
 5. Jesteś dla mnie ważny.
 6. Mam nadzieję, że masz dzisiaj wspaniały dzień.
 7. Zawsze, gdy potrzebujesz pomocy, jestem tu dla Ciebie.
 8. Kocham cię takim jakim jesteś.
 9. Jesteś dla mnie cennym skarbem.
 10. Szanuję Ciebie i Twoje opinie.
 11. Jesteśmy zespołem, ty i ja.
 12. Uwielbiam być twoją mamą/tatą.
 13. Czasami patrzę na ciebie i przypominam sobie, kiedy byłeś młodszy i… (Zakończ z konkretnym wspomnieniem, kiedy twoje dziecko było młodsze.)
 14. Na świecie jest tylko jeden ty.
 15. Kocham twój śmiech/uśmiech.
 16. Nic nigdy nie sprawi, że przestanę cię kochać.
 17. To ciebie lubię. Każda część ciebie. (Idealny dla fanów pana Rogersa !)
 18. Jesteś ważną częścią tej rodziny.
 19. To ekscytujące obserwować, jak dorastasz.
 20. Jestem bardzo wdzięczny, że jesteś moją córką/synem.
 21. Zawsze możesz do mnie przyjść, bez względu na wszystko.
 22. Kocham cię bardziej niż… (W takim razie podaj konkretny przykład, taki jak bardziej niż wszystkie gwiazdy na niebie , bardziej niż wszystkie ryby w morzu , bardziej niż babeczki uwielbiam posypkę i tak dalej – nie krępuj się też wymyślić głupie przykłady !)
 23. Zawsze będę przy tobie.
 24. Bycie twoim rodzicem to moja ulubiona część życia.
 25. Jesteś dla mnie wyjątkowy.
 26. Dziękuję bardzo za zrobienie… (Zakończ konkretnym przykładem działania, które wykonało twoje dziecko.)
 27. Sprawiasz, że życie jest zabawne.
 28. Uwielbiam przebywać z tobą, bez względu na to, co robimy.
 29. Jesteś moim ulubionym 5-latkiem.
 30. Kocham cię … na księżycu i plecach. (Lub możesz pójść o krok dalej, dodając: „Kocham cię na Księżycu, za koniec naszego Układu Słonecznego, do następnej galaktyki ponad i do każdej innej galaktyki we wszechświecie, do obcej planety nikt wie o tym jeszcze i przez całą drogę powrotną do domu”.
 31. Jestem twoim fanem. (Ten jest inspirowany naszym ulubionym wyborem na rodzinny wieczór filmowy, Kupiliśmy zoo .)
 32. Uwielbiam, gdy razem uczymy się czegoś nowego.
 33. Nigdy nie jestem dla ciebie zbyt zajęty.
 34. Rozświetlasz mój dzień.
 35. To była życzliwa decyzja, kiedy… (Wtedy podaj konkretny przykład czegoś, co zrobiło twoje dziecko, co było miłe).
 36. Dobrze się bawię, kiedy jestem z tobą.
 37. Kocham cię bardziej niż frytki. (Lub wstaw swoje ulubione jedzenie, takie jak pizza lub babeczki.)
 38. Widzenie twojego uśmiechu sprawia, że się uśmiecham.
 39. Nigdy nie będziesz miał kłopotów za rozmowę ze mną o czymś, co cię niepokoi.
 40. Czuję się błogosławiony, że mam Cię w moim życiu.
 41. Inspirujesz mnie do bycia lepszą osobą.
 42. Nawet jeśli coś mnie frustruje, nadal cię kocham.
 43. Uwielbiam sposób, w jaki pracuje twój umysł.
 44. Uszczęśliwiasz mnie, po prostu będąc sobą.
 45. Nie zamieniłbym cię na milion gabazillionów dolarów.
 46. Kocham cię, gdy… lub… (zakończ dwoma bardzo różnymi przykładami, takimi jak „Kocham cię, gdy czujesz się odważny lub przestraszony” lub „Kocham cię, gdy jesteś poważny lub głupi”. książka dla dzieci pt. Książka Kocham Cię .)
 47. Tęsknię za tobą, kiedy jesteśmy osobno. (Lub możesz wybrać wersję over-the-top, „Tęsknię za tobą, kiedy mrugam”, co jest również nazwą zabawnego pamiętnika od mamy o próbie zrobienia tego wszystkiego).
 48. Zawsze możesz mi powiedzieć prawdę, nawet jeśli się boisz, a ja nadal będę cię kochać.
 49. Żałuję, że nie musiałam iść do pracy, żebyśmy mogli zostać razem w domu i bawić się cały dzień!
 50. Będę cię kochać zawsze i na zawsze.

Powiązane: 150 starterów do konwersacji dla dzieci, które sprawią, że będziesz bliżej niż kiedykolwiek {do druku}

Ale najpierw strzeż się tego Gotcha

Wskazówki wizualne mają jedną słabość. Po chwili stają się tapetą.

Innymi słowy, gdy przyzwyczaisz się do oglądania wskazówki w swoim otoczeniu, wskazówka przestaje ci przypominać. A ta lista pozytywnych słów dla dzieci nie jest odporna na to zjawisko.

Ale jest proste rozwiązanie : gdy wskazówka przestanie przyciągać wzrok, po prostu przenieś ją w inne miejsce.

Oto kilka różnych miejsc, w których możesz umieścić tę bezpłatną listę pozytywnych wypowiedzi dla dzieci do wydrukowania. Gdy lista zacznie wtapiać się w tło, przenieś ją w nowe miejsce z tej listy.

 • Lodówka
 • Drzwi
 • Lustro w łazience
 • Stół obiadowy
 • Siedzenie kierowcy Twojego pojazdu
 • Jako zakładka do każdej książki, którą aktualnie czytasz – Twój własny materiał do czytania lub rozdział do czytania na głos, którego używasz przed snem z dzieckiem
 • Na twojej szafce nocnej
 • W Twojej spiżarni kuchennej
 • Leży w szufladzie, którą często otwierasz, jak w swojej toaletce lub łazience
 • Na blacie kuchennym – na przykład obok ekspresu do kawy

A oto bonusowy pomysł, który uwielbiam jako dodatkowe przypomnienie: zmieniaj hasło na jedno z tych pozytywnych powiedzeń dla dzieci co kilka dni. Wtedy za każdym razem, gdy wprowadzisz hasło, będzie to przypomnienie, aby wypowiedzieć te pozytywne słowa na głos dziecku.

Na przykład możesz zmienić swoje hasło na URImportant2Me! do reprezentowania wyrażenia jesteś dla mnie ważny .

Kiedy użyjesz tych pozytywnych wiadomości dla dzieci, Twoje dziecko poczuje się absolutnie kochane

Najlepsze czasy na używanie tych pozytywnych słów dla dzieci

Załóżmy, że otrzymałeś bezpłatną do wydrukowania listę pozytywnych słów dla dzieci i zawiesiłeś ją w widocznym miejscu w domu jako wskazówkę wizualną. Niesamowite!

Ale… co teraz ? To wszystko są cudownie pozytywne rzeczy do powiedzenia swojemu dziecku, ale kiedy je mówisz?

Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać te pozytywne wiadomości dla dzieci w swoje dni:

 • Zaskocz swoje dziecko, wypowiadając jego imię znikąd , a następnie wypowiadając frazę – dodatkowe punkty, jeśli najpierw się schylisz i osiągniesz poziom jego oczu
 • Wybierz inne zdanie do wypowiedzenia każdego wieczoru przed snem , otulając dziecko – powiedz to z uśmiechem lub wyszeptać, gdy przytulasz wielkiego niedźwiedzia
 • Jeśli miałeś moment rozłączenia, taki jak nieporozumienie lub walka o władzę, wypowiedz jedno z tych fraz, przytulając, pocierając plecy lub klepiąc po ramieniu
 • Zapisz zdanie i zostaw je dziecku, aby je znalazło – kartkę papieru w szkolnym pudełku na drugie śniadanie, karteczkę samoprzylepną na lustrze w łazience, karteczkę na poduszce i tak dalej
 • Kiedy zauważysz, że Twoje dziecko wydaje się smutne lub zdenerwowane , powiedz jedno z tych zwrotów
 • Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko zmaga się z czymś takim jak praca domowa lub uczy się czegoś nowego, zachęć je jednym z tych pozytywnych powiedzeń dla dzieci

Powiązane: 10 książek dla dzieci, które sprawią, że Twoje dzieci poczują się absolutnie kochane

Zdobądź bezpłatną ściągawkę: 75 pozytywnych słów dla dzieci

Skorzystaj z tej ściągawki z pozytywnymi rzeczami do powiedzenia swojemu dziecku, aby pamiętać o okazaniu bezwarunkowej miłości swojemu dziecku – nawet wtedy, gdy życie jest zajęte.

 1. Pobierz bezpłatną ściągawkę . Dołącz do mojego cotygodniowego biuletynu, a jako bonus dostaniesz do druku! Wystarczy kliknąć tutaj, aby go pobrać i zasubskrybować .
 2. Drukuj . Każdy papier załatwi sprawę, ale idealny byłby karton.
 3. Zawieś ściągawkę w jakimś poręcznym miejscu, takim jak lodówka. Zobacz sekcję Ale najpierw, strzeż się tego gotcha wcześniej w tym poście, aby dowiedzieć się, jak zachować świeżość i skuteczność przypomnienia.
 4. Powiedz zdanie swojemu dziecku . Kilka pomysłów na wykorzystanie ściągawki: Możesz postawić sobie osobisty cel polegający na określeniu pewnej liczby pozytywnych rzeczy do powiedzenia dziecku każdego dnia lub możesz zaznaczyć każde zdanie podczas jego używania i spróbować przejść przez całą listę w określonym czasie.

Oto zapowiedź twojej ściągawki do wydrukowania:

Podgląd do druku: 75 pozytywnych słów dla dzieci
Przed wyjazdem zdobądź moją DARMOWĄ ściągawkę: 75 pozytywnych zwrotów, które każde dziecko musi usłyszeć

Twoja kolej

Jakie są twoje ulubione pozytywne słowa dla dzieci? Udostępnij w komentarzu poniżej!

Wpis Jak sprawić, by Twoje dziecko poczuło się absolutnie kochane: 75 pozytywnych słów dla dzieci pojawił się jako pierwszy na Happy You, Happy Family .

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *