Czym kierować się przy wyborze karmy dla kota?

Czym kierować się przy wyborze karmy dla kota?

30 kwietnia 2019 0 przez jakub

W dobie etosu walki o prawa zwierząt coraz większą uwagę skupia się nie tylko na cierpieniu skrywanym w kątach laboratoriów czy zakładów produkcyjnych. Bunt przeciwko systemowi warto rozpocząć w najbliższym otoczeniu, czyli misce naszego pupilka. Bo przecież szczęśliwy kot to szczęśliwy właściciel.

Nie każde miau oznacza daj

Doskonale wiemy jak ciężko czasem oprzeć się błagającym o jedzenie czworonogom. Niestety koty mają to do siebie, że zostały wyposażone w żołądki bez dna i są w stanie znaleźć miejsce na nielimitowaną ilość pysznego zapuszkowanego mięska. Na ratunek przed brakiem umiarkowania przychodzą wtedy odpowiedzialni właściciele, którzy działając mniej instynktownie są w stanie rozsądnie podzielić pokarm pupilka na porcje. Niestety dobór ilości pożywienia w stosunku do wagi czworonoga to połowa sukcesu. Skoro coraz częściej jesteśmy zmuszani do kontrolowania etykiet produktów, które sami spożywamy to nie zaskakuje fakt, że dotyczy to również puszek czworonogów.

Czego unikać w karmie dla kota?

Nietrudno się domyślić, że absolutnym must have kociej karmy jest mięso. Ale należy pamiętać, że “mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego” pięknie opisane na większości z etykiet to także odpady poubojowe, jak wnętrzności, skóra, a nawet kopyta i pióra. Z pewnością możemy łatwo wyselekcjonować smakołyki i odrzucić większość już przy użyciu pierwszego kryterium. Kolejną istotną kwestią jest zawartość węglowodanów. Nie jest tajemną wiedzą fakt, że naszym pupilom są one zbędne. Pochodzą najczęściej ze zbóż, dlatego karmy z ich zawartością również możemy sobie darować. Czym innym są oczywiście warzywa i owoce, będące źródłem witamin i minerałów, którym to mówimy zdecydowane tak.

REKLAMA