28 maja 2024
Sex

Stosunek przerywany – cechy, preejakulat, korzyści, wady

Ze względu na to, że obniża prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, odbywanie spotkań seksualnych jest często postrzegane przez pary jako metoda kontroli urodzeń. Jednak takie postępowanie nie da nam zapewnienia o całkowitym bezpieczeństwie. Wręcz przeciwnie. Należy pamiętać, że w preejakulacie również znajdują się śladowe ilości plemników, mimo że wiele zależy od odruchów partnera.

  1. Stosunek przerywany – charakterystyka
  2. Stosunek przerywany – preejakulat
  3. Stosunek przerywany – zalety
  4. Stosunek przerywany – wady

1. Stosunek przerywany – charakterystyka

Współżycie przerywane wymusza wyjęcie penisa bezpośrednio przed wykonaniem aktu wytrysku. W tej sytuacji bardzo ważny jest refleks partnera, który musi wyjąć penisa mężczyzny z kanału pochwy kobiety dokładnie w odpowiednim momencie. Należy pamiętać, że niezamierzona ciąża jest bardzo realną możliwością, niezależnie od tego, czy któryś z partnerów jest niedoświadczony, czy bardzo podniecony i podekscytowany perspektywą posiadania dziecka. Z tego powodu stosowanie przerywanej aktywności seksualnej jako formy kontroli urodzeń nie jest postrzegane jako szczególnie odpowiedzialne. W preejakulacie wielu mężczyzn może znajdować się wystarczająca liczba zdolnych do życia plemników (preejakulat to wydzielina, która ma miejsce przed wytryskiem), co jest konieczne, aby kobieta mogła zajść w ciążę.Wiele par małżeńskich wierzy, że odbywanie stosunków seksualnych jest skuteczną metodą zapobiegania ciąży.Wiele par małżeńskich wierzy, że odbywanie stosunków seksualnych jest skuteczną metodą zapobiegania ciąży.

2. Stosunek płciowy – preejakulat

Kiedy człowiek jest bardzo podniecony, lepki i śluzowaty materiał zwany preejakulatem najpierw tworzy się w cewce moczowej, a następnie opuszcza ciało. Preejakulat to wydzielina, która jest wydalana z penisa przed wytryskiem nasienia. Za produkcję tej wydzieliny odpowiadają gruczoły połogowo-moczowodowe. Gruczoły te są również odpowiedzialne za produkcję substancji chemicznych, które oprócz plemników trafiają do nasienia. Jeśli wytrysk jest opóźniony z jakiegokolwiek powodu, wydzielina w końcu zostanie uwolniona i często będzie zawierała żywe plemniki, co przy odpowiednich warunkach może doprowadzić do zapłodnienia.

3. Stosunek przerywany – zalety

Niestety, liczba pozytywnych aspektów związanych ze stosunkiem jest znacznie mniejsza niż liczba negatywnych. Nie ulega wątpliwości, że jedną z zalet jest fakt, że jeśli uznać go za technikę antykoncepcji, to nic nie kosztuje. Osoby, które są przeciwne stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, mogą postrzegać przerywaną aktywność seksualną jako korzyść, ponieważ może ona funkcjonować jako naturalna metoda kontroli urodzeń. Przerywana aktywność seksualna eliminuje konieczność ograniczania aktywności seksualnej w dni płodne, umożliwiając podejmowanie aktywności seksualnej przez cały cykl.

4.  Przerywany stosunek płciowy – wady

Wad związanych z przerywanym kontaktem seksualnym jest jednak znacznie więcej niż korzyści. Na początek, mężczyzna musi posiadać dużą samokontrolę, refleks i wiedzę, aby pociągnąć to z powodzeniem. Niektórzy uważają również, że jednym z negatywnych aspektów jest fakt, że zakłóca on akt miłosny. Zarówno mężczyźni jak i kobiety są narażeni na ryzyko rozwoju dysfunkcji seksualnej, jeśli angażują się w ciągłą przerywaną aktywność seksualną. Przerywana aktywność seksualna wiąże się z wieloma potencjalnymi wadami, z których najważniejsze to możliwość zajścia w niezamierzoną ciążę i brak jakiejkolwiek ochrony przed rozprzestrzenianiem się chorób przenoszonych drogą płciową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *