Wyprawka dla niemowlaka

Wyprawka dla niemowlaka

0 przez jakub

Narodziny dziecka to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej rodziny. Jak się przygotować do przyjścia malucha i o czym nie zapomnieć w ferworze nagłych obowiązków? Sprawdź!

Przygotowanie do narodzin malucha to pierwszy etap wycieczki przez wspólne życie. Nie warto odkładać kompletowania wyprawki do 9-tego miesiąca ciąży. Przygotowania można rozpocząć już od drugiego trymestru, aby tuż przed narodzinami móc spokojnie wyczekiwać nadejścia maleństwa.

Co powinna zawierać wyprawka noworodka?

  1. Ubranka. Nie polecamy wypełniania szafy maluszka po brzegi pięknymi body. Noworodki rosną w ekspresowym tempie, a to oznacza, że większość z nich już nawet po dwóch tygodniach okaże się zbyt mała. Ważnym jest, aby dokładnie czytać etykiety ubranek i wybierać te najzdrowsze dla delikatnej skóry maluszka. Czyli bawełna, bawełna i jeszcze raz bawełna. Ale sam zakup to połowa sukcesu. Całą nową garderobę należy wyprać w wysokiej temperaturze, używając środków stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych.  
  2. Wyposażenie do spania. Jak wszyscy doskonale wiemy niemowlęta przesypiają większość zarówno dnia jak i nocy, dlatego też odpowiednie przygotowanie do tego rytuału to absolutna konieczność. Bez wątpienia przydadzą się: łóżeczko (najlepiej takie, które łatwo będzie przestawiać bez końca), coś do przykrycia (np. lekki kocyk), prześcieradła lub pieluszki.
  3. Kosmetyki. I tutaj niestety również odsyłamy do wnikliwego czytania etykiet. Po pierwsze należy sprawdzić, czy są one odpowiednie dla dzieci od pierwszego dnia życia. Po drugie, najlepiej sprawdzą się te, które posiadają odpowiednie atesty (np. PZH, CZD, PTA, IMiD).
  4. Wyposażenie do kąpieli. Temat banalnie krótki, ale niemniej ważny. Do wykąpania naszego malucha wystarczy nam wanienka, termometr do mierzenia temperatury wody oraz ręcznik (również odpowiednio przygotowany).
  5. Przygotowanie do karmienia. Kolejny istotny element, który pozwoli przede wszystkim poczuć się komfortowo świeżo upieczonej mamie. W naszej wyprawce powinniśmy koniecznie umieścić wkładki laktacyjne do biustonosza, laktator, poduszkę ułatwiającą karmienie i śliniaki.

Lista skompletowana? W takim razie zapraszamy na świat maleństwo!

REKLAMA