23 lipca 2024

Dlaczego żłobek jest tak cholernie drogi, a jego pracownicy wciąż za mało opłacani?

Nie tak dawno natknąłem się na wątek na Twitterze , który zaczynał się od jednego pytania: „Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego przedszkola są tak drogie, a pracownicy przedszkola są tak nisko opłacani ? Czego mi brakuje?"

W kolejnym tweecie użytkownik @DrJ_Easley zauważył, że jej rodzice prowadzą małe, domowe przedszkole i że jej pytanie powstało, ponieważ istniała „ogromna luka” między tym, ile jej rodzice pobierają, a tym, co płaci „tu na dole” w GA. (Zakładam, że żłobek jej rodziców musi być dalej na północ).

Pamiętam, jak najeżyłem się na koszt placówki opiekuńczej, do której mój syn chodził, gdy był mały, a ja po raz pierwszy zacząłem pracować. Trudno było uwierzyć, że płacimy prawie tyle samo, co nasz kredyt hipoteczny — około połowy mojej ówczesnej spłaty do domu — za kogoś, kto będzie obserwował naszego dwulatka.

Nie byłam jedyną osobą z naklejką szoku. W Stanach Zjednoczonych czesne jest często pierwszym lub drugim co do wielkości wydatkiem gospodarstwa domowego, konkurującym z kredytem hipotecznym lub czynszem. Jednak pracownicy opieki dziennej i wczesne dzieciństwo zarabiają bardzo mało. Według Center for American Progress , prawie 40% pracowników opieki dziennej musi w pewnym momencie uciekać się do korzystania z pomocy publicznej. Ale samo centrum zazwyczaj działa przy napiętym budżecie. (Powyższy link, jeśli chcesz przejść do konkretnych scenariuszy, przeniesie Cię do interaktywnej aplikacji, która wykorzystuje średnie krajowe i dane lokalne w celu określenia szacunkowych kosztów opieki wczesnodziecięcej dla określonego obszaru w danym stanie).

Dlaczego wczesna edukacja jest tak cholernie droga? A dlaczego jej pracownicy nie są bardziej opłacani?

Spodziewałem się, że w odpowiedzi na ten tweet, który zobaczyłem, pojawi się kupa przeciwko dostawcom opieki dziennej, ale komentarze w większości wyrażały praktyczne obawy dotyczące kosztów prowadzenia przedszkola.

„Wyobraź sobie, że rodzice i pracownicy opieki nad dziećmi płacili identyczne stawki godzinowe” — powiedział użytkownik @SPWeston. „Jeżeli pracownik opiekuje się czwórką dzieci, potrzebuje 1/4 wynagrodzenia rodzica na dziecko. Plus FICA. Plus korzyści. Plus pomieszczenie z narzędziami i sprzętem oraz zaopatrzeniem i jedzeniem. Plus ktoś do prowadzenia ksiąg.

„Po prostu zrób matematykę” – napisał użytkownik @KiraboJackson. „W wielu stanach możesz mieć 3 pracowników na 10 niemowląt. Przy 200 $ tygodniowo na dziecko przez 45 tygodni, to 90 000 rocznie. Nawet przy założeniu, że nie ma czynszu ani kosztów ogólnych, które wynoszą 30 tys. na pracownika. Możesz bawić się tymi liczbami, ale podstawowa matematyka opowiada historię.

Kiedyś, gdy szalałem z naklejką, kosztem opieki nad własnym dzieckiem, zrobiłem w głowie podobną matematykę i doszedłem do tego samego wniosku. Tak, płaciliśmy prawie tyle samo, co nasz kredyt hipoteczny, żeby mój syn miał bezpieczne miejsce, w którym mógłbym pracować. Ale prawda była taka, że pracownicy, którzy tak czule opiekowali się moim synem, niewiele zarabiali, podobnie jak właściciel zakładu.

Zauważ, że szybka matematyka w powyższym tweecie @KiraboJackson zakłada równy podział na trzy strony w wysokości 90 000 $. Ta liczba nie obejmuje żadnych kosztów ogólnych – bez hipoteki, ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, elektryczności, wody, gazu, Internetu, telefonu, utrzymania budynku, księgowego, żywności, środków czystości, wystroju pokoju itp.

Właściciele żłobków zazwyczaj nie toczą pieniędzy. Ludzie, których zatrudniają, zdecydowanie nie są. Oczywiście nie oznacza to, że nigdy nie dochodzi do łamania cen ani nadużywania pracowników. Oczywiście każdy, kto prowadzi jakąkolwiek firmę, może stać się chciwy i skorumpowany i wykorzystywać ludzi lub zawyżać ceny i ubiegać się o status „elity”.

Jaka jest więc odpowiedź?

svetikd/Getty

Odpowiedź brzmi, że podobnie jak inne usługi, które mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania społeczeństwa, takie jak uprawa naszej żywności, edukacja naszych dzieci i budowa naszych dróg, wczesna edukacja powinna być dotowana ze środków publicznych. Tak — z dolarami podatkowymi. Mimo całej naszej przechwałki na temat tego, jak ważne jest zapewnienie dzieciom najlepszego możliwego startu w życiu, i wszystkich naszych pochwał dla wychowawców wczesnego dzieciństwa, z pewnością nie wkładamy pieniędzy tam, gdzie są nasze usta.

Oczekujemy, że wysoko wykwalifikowani specjaliści zajmą się naszymi dziećmi i przygotują je do przedszkola, a to jest słuszna prośba. Każde dziecko zasługuje na dobrą opiekę. Jednak drugą stroną tego jest to, że ci nauczyciele muszą być opłacani w sposób współmierny do ich rzekomej wartości. Jedynym sposobem, aby to zrobić i nadal zapewnić rodzicom dostęp do opieki nad dziećmi, jest dotowanie tej usługi.

Choć „konserwatyści fiskalni” mogą narzekać na podniesienie podatków w celu sfinansowania usługi, z której ludzie mogą teoretycznie zrezygnować, prawda jest taka, że finansowanie wysokiej jakości wczesnej opieki nad dziećmi z pieniędzy pochodzących z podatków poprawiłoby nasz ogólny dobrobyt ekonomiczny i społeczny. Małe dzieci, które otrzymują wysokiej jakości wczesną edukację, radzą sobie później lepiej pod każdym względem, od zdrowia fizycznego po samoocenę .

Rodzice, których stać na umieszczenie swoich dzieci w przedszkolu, to rodzice, którzy mogą zarabiać, stać ich na profilaktyczną opiekę zdrowotną, mogą wnosić wkład w gospodarkę poprzez codzienne zakupy, które są w stanie dokonać dzięki pracy. Finansowanie wczesnej edukacji ze środków publicznych nie byłoby wydatkiem — byłaby inwestycją.

Więc tak, opieka dzienna jest cholernie droga. I nie, pracownicy opieki dziennej nie są wystarczająco opłacani. Ale generalnie nie jest to żłobek, na który powinniśmy wskazywać palcami i zastanawiać się, dlaczego tak dużo ładują. To na siebie powinniśmy patrzeć. Nasi przedstawiciele. Musimy zadać sobie pytanie, dlaczego zbiorowo nie chcieliśmy inwestować w nasze dzieci. I co możemy zrobić, aby to zmienić.

Post Dlaczego żłobek jest tak cholernie drogi, a jego pracownicy wciąż niedopłacani? pojawił się pierwszy w Scary Mommy .

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *