22 lipca 2024

Kiedy nie możesz uniknąć czasu przed ekranem: 40 zajęć, które są naprawdę dobre dla dzieci

Wewnątrz: Cały czas przed ekranem nie jest równy. Oto najlepsze zajęcia dla dzieci na ekranie, z którymi możesz się dobrze czuć.

Nie mam żadnych skrupułów, żeby trzymać dzieci przed iPadem lub filmem, kiedy muszę.

Czas przed ekranem może uratować mi życie, gdy pracuję w domu, muszę wykonać ważną rozmowę telefoniczną lub po prostu chcę wziąć prysznic bez dzieci wtrącających się co dwie minuty, aby narzekać na ostatnie wykroczenia rodzeństwa.

Ale kiedy kilka lat temu po raz pierwszy zacząłem polegać na czasie ekranowym z moim najstarszym, zauważyłem niepokojące zjawisko.

Kiedy skończyła z ekranami i wróciła do prawdziwego życia, zamieniła się w zombie. Zepsuty zombie.

Ze wszystkim, od jęczenia po pełne załamania, „efekt zombie czasu na ekranie” nie był żartem. Później odkryłem, że nie jestem sam. W zależności od dziecka, czas spędzony przed ekranem może sprawić, że dzieci szybko się zdenerwują, są bardzo drażliwe lub nastrojowe i pozbawione motywacji .

Ale to nie była najgorsza część

Nawet po graniu w „edukacyjne” aplikacje dla dzieci moja córka nie potrafiła odpowiedzieć na najbardziej podstawowe problemy matematyczne. To tak, jakby jej mózg przestał działać.

Jak się okazuje, nie jest to rzadkie. Badania pokazują, że czas spędzony przed ekranem może obniżyć wyniki dziecka w testach językowych i poznawczych .

Biorąc pod uwagę te efekty, nic dziwnego, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i Amerykańska Akademia Pediatrii zalecają ograniczenie dziennego czasu przed ekranem dla dzieci.

Dzięki odpowiednim zajęciom spędzanym przed ekranem Twoje dziecko nie odczuje typowych negatywnych skutków spędzania czasu przed ekranem, a także czegoś się nauczy

Oto dobra wiadomość

Cały czas przed ekranem nie jest równy. Niektóre rodzaje czynności związanych z spędzaniem czasu przed ekranem mogą powodować wszystkie te negatywne skutki, ale inne rodzaje czasu przed ekranem mogą zaszczepić Twoje dziecko przed epidemią zombie.

„Jakość tego, co dzieci oglądają na ekranach, jest ważniejsza niż to, ile oglądają”. – Susan Friedman, Krajowe Stowarzyszenie Edukacji Małych Dzieci

Na przykład badania pokazują, że szybko poruszająca się animacja lub wideo prowadzi do problemów z uwagą u dzieci. Z drugiej strony edukacyjny i wolniejszy czas na ekranie nie ma tych samych negatywnych skutków.

Innymi słowy, dziecko, które gra w Fortnite przez godzinę z rzędu, zejdzie z ekranów o wiele bardziej zepsuty niż dziecko, które ogląda godzinny dokument przyrodniczy.

Bonus: Jako bonus za dołączenie do mojego cotygodniowego biuletynu otrzymaj bezpłatną ściągawkę informującą, ile i jaki rodzaj czasu przed ekranem jest zalecany dla wieku i etapu rozwoju Twojego dziecka, według ekspertów ds. zdrowia.

40 zajęć na ekranie, które są naprawdę dobre dla Twojego dziecka

Czas przed ekranem stał się koniecznością dla wielu rodziców w dzisiejszym świecie, łącznie ze mną. Kiedy mamy pracę lub gospodarstwo domowe do prowadzenia (lub jedno i drugie), nie zawsze możemy nadzorować każdy moment na jawie naszych dzieci przez ponad 12 godzin dziennie. A jednak trzymanie dzieci na ekranie przez kilka godzin dziennie również nie jest najlepszą opcją, ponieważ może przeszkadzać naszym dzieciom w wystarczającej ilości snu, zdrowej ilości aktywności fizycznej i rodzajach doświadczeń, których potrzebują, aby się rozwijać.

Ale możemy użyć czasu ekranowego w umiarkowanych ilościach, kiedy jest odpowiedni rodzaj czasu ekranowego. Takich, które nie zamienią naszych dzieci w zombie. Taki, z powodu którego nie musimy czuć się winni, ponieważ nie tylko pozwala uniknąć negatywnych skutków spędzania czasu na ekranie, ale nasze dzieci też się czegoś nauczą.

Poniżej znajdziesz listę najlepszych zajęć dla dzieci przed ekranem, dzięki czemu możesz zrobić to, co musisz zrobić – nieważne, czy oznacza to pracę z dziećmi w domu, czy po prostu wymykanie się, aby napaść na tajną skrytkę czekolady, aby poczuj się naładowany energią i gotowy do radzenia sobie z tym, co w przyszłości rzuci Ci się w życie.

Ale najpierw dodatkowa wskazówka dla Ciebie!

Jednym z zagrożeń związanych z spędzaniem czasu przed ekranem dla dzieci jest to, że gdy dzieci spędzają czas na ekranie, pozostawia mniej czasu na czynności, które poprawią ich samopoczucie i zwiększą szczęście, takie jak codzienna aktywność fizyczna lub czas spędzony na świeżym powietrzu .

W naszej rodzinie wymyśliliśmy prosty sposób, aby upewnić się, że nasze dzieci otrzymują niezbędne składniki, których codziennie potrzebują, aby chronić swoje samopoczucie: 4 krótkie pytania, które należy zadawać dziecku każdego dnia . Zajmuje to tylko kilka minut, możesz to zrobić przy stole i pomaga zdjąć z ciebie ciężar, jeśli chodzi o nadzorowanie działań związanych z czasem przed ekranem.

Po zapoznaniu się z poniższą listą czynności związanych z czasem przed ekranem, zapoznaj się z tymi specjalnymi pytaniami tutaj .

Edukacyjny czas przed ekranem

Żeby było jasne, dzieci uczą się więcej podczas interakcji twarzą w twarz niż na ekranach. Ale kiedy nie możesz rozmawiać z dzieckiem twarzą w twarz o każdej porze dnia, odpowiedni rodzaj czasu przed ekranem może być edukacyjny. Badania pokazują, że począwszy od trzeciego roku życia dzieci mogą uczyć się na wolniejszych, przemyślanych zajęciach przed ekranem, poprawiając wszystko, od wyników w nauce po umiejętności społeczno-emocjonalne.

 1. Obejrzyj film dokumentalny przyjazny dzieciom. Oto kilka doskonałych filmów dokumentalnych, które podobały się moim dzieciom i wszystkie są bardzo polecane przez ekspertów z Common Sense Media :
  • The Biggest Little Farm – do wynajęcia na Amazon tutaj
  • W pogoni za koralem – dostępne w serwisie Netflix tutaj
  • Królowa słoni – dostępna na Apple TV+
  • March of the Penguins – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Mój nauczyciel ośmiornicy — dostępny w serwisie Netflix tutaj
  • Reindeer's Journey – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Spellbound – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Walking with Dinosaurs – do wypożyczenia na Amazon tutaj
  • Kilka filmów dokumentalnych z Disneynature ma pakiety aktywności, które można pobrać jako dodatek do dokumentu

 1. Wybierz się na wirtualne safari. Jeśli Twoje dziecko kocha zwierzęta, skonfiguruj je za pomocą kilku różnych kamer internetowych na żywo z ogrodów zoologicznych i akwariów, aby mogło spróbować znaleźć zwierzęta i zobaczyć, co zamierzają. Oto kilka naszych ulubionych:
 2. Wypróbuj pana Rogersa. Jeśli Twoje dziecko nie widziało wcześniej programu, polecam po raz pierwszy wspólne obejrzenie odcinka Mister Rogers lub możesz grać w LEGO lub wspólnie tworzyć sztukę, podczas gdy odcinek jest odtwarzany w tle. Następnie zwróć uwagę na swoje dziecko. Ten powolny program dla dzieci ma tendencję do wprowadzania wielu dzieci w rodzaj spokojnego transu, a kiedy odcinek się kończy, nie są nastroje, jak zwykle po innych rodzajach telewizji. Czas przed ekranem bez poczucia winy? Czek!
 3. Pozwól im wybrać klasę. W Outschool Twoje dziecko może przeglądać dostępne zajęcia online i wybierać to, czego chce się nauczyć, od ASL przez hodowanie kurczaków po projektowanie gier wideo – prawie wszystko, o czym możesz pomyśleć! Klasy to małe grupy uczniów, którzy spotykają się regularnie za pośrednictwem czatu wideo przez pewien czas, a nauczyciele są ekspertami w temacie, o którym nauczają.
 4. Ustaw w kolejce listę odtwarzania. Na czym ma obsesję twoje dziecko? Niektóre dzieci mają obsesję na punkcie dinozaurów, inne mogą mieć obsesję na punkcie pojazdów budowlanych. Jedno z moich dzieci jest all-in na Harrym Potterze, podczas gdy inne ma obsesję na punkcie delfinów. Naukowcy nazywają to „intensywnym zainteresowaniem”, a badania pokazują, że zachęcanie dziecka do intensywnego zainteresowania czyni je lepszymi uczniami i mądrzejszymi. Aby wesprzeć intensywne zainteresowanie dziecka, poświęć kilka minut na wyszukiwanie filmów edukacyjnych na ten temat w YouTube i utwórz z nich playlistę filmów do obejrzenia. Dzieciom, które są bardzo zainteresowane, taka playlista wideo będzie wielokrotnie powtarzana, za każdym razem przyswajając więcej wiedzy!
 5. Zrób eksperyment naukowy. Dodaj kilka kanałów YouTube do zakładek z eksperymentami naukowymi dla dzieci, aby Twoje dziecko mogło przeglądać i znaleźć eksperyment do wypróbowania w domu. Nasze ulubione kanały na Youtube to The Spangler Effect i LAB 360 . (Nawiasem mówiąc, mamy też tę książkę z 10-minutowymi eksperymentami naukowymi dla dzieci , a moje dzieci ją uwielbiają!)
 6. Pielęgnuj siedlisko. Ustaw rodzinny cel, aby zmienić swoje podwórko w przydomowe siedlisko dzikiej przyrody i uzyskać certyfikat Narodowej Federacji Ochrony Przyrody . Umieść swoje dziecko na stronie NWF, aby dowiedziało się wszystkiego, co musisz zrobić , a następnie poproś je o sporządzenie planu, jak to zrobić. To taki zabawny projekt dla dzieci, ponieważ wyprowadza je również na zewnątrz, robiąc karmniki dla ptaków i karmniki dla wiewiórek, sadząc rodzime rośliny, obserwując dziką przyrodę i poznając kwitnący ekosystem na własnym podwórku. Aby zabawa była jeszcze dłuższa, zaopatrz swoje dziecko w lornetkę przyjazną dla dzieci i przewodnik po obserwowaniu ptaków, aby mogło dowiedzieć się, które ptaki się pojawiają.
 7. Oglądaj filmy w określonym celu. Następnym razem, gdy Twoje dziecko będzie błagać o oglądanie filmów na YouTube, zapomnij o przerażających podróbkach Świnka Peppa i zamiast tego załaduj jeden z tych potężnych filmów dla dzieci. Od kilku lat jestem kuratorem tej specjalnej listy krótkich, wysokiej jakości filmów dla dzieci. Oglądanie filmów z tej listy nauczy Twoje dziecko, jak być miłym i troskliwym przyjacielem. Twoje dziecko otrzyma sprawdzone sztuczki, jak radzić sobie z dużymi, przerażającymi emocjami. Nauczą się ważnych życiowych lekcji, takich jak dlaczego powinniśmy akceptować innych, nawet jeśli są inni – i nie tylko. Jako tylko jeden przykład, oto krótki film z tej listy, który pomaga dzieciom nauczyć się radzić sobie z emocjami:

 1. Naucz się drugiego języka. Badania pokazują, że nauka drugiego języka poprawia zdolności zapamiętywania Twojego dziecka, poprawia jego zdolność koncentracji, a także poprawia rozumienie i słownictwo w pierwszym języku. Najłatwiejszym sposobem, aby Twoje dziecko zaczęło uczyć się innego języka, jest skonfigurowanie aplikacji do nauki języków dla dzieci. Nasze ulubione aplikacje to Drops dla młodszych dzieci i Duolingo dla starszych dzieci w wieku około 10 lat i starszych.
 2. Dowiedz się dlaczego. Zwróć uwagę, kiedy Twoje dziecko jest czegoś ciekawego i pyta „dlaczego”. Następnie zachęć ich do wymyślenia hipotezy, wyszukania odpowiedzi i zrobienia zabawnego pokazu slajdów, aby podzielić się swoimi odkryciami z całą rodziną. Możesz dodać więcej struktury do tej edukacyjnej aktywności na ekranie, ustawiając określony dzień tygodnia dla tych pokazów slajdów, na przykład „Dlaczego w środy”, a każda osoba w rodzinie co tydzień na zmianę dzieli się swoimi odkryciami. Innym fajnym sposobem na wprowadzenie tego nawyku jest założenie „dziennika ciekawości”, w którym każdy członek rodziny może zanotować wszystko, co go interesuje, a następnie umieścić go w centralnym, widocznym miejscu, takim jak blat kuchenny lub stolik kawowy. Następnie, gdy Twoje dziecko się znudzi, może przejrzeć dziennik ciekawości i znaleźć coś do zbadania.
 3. Pożegnaj się z polowaniem i dziobaniem. Pisanie bezwzrokowe to umiejętność życiowa, która będzie dobrze służyć Twojemu dziecku przez całe lata szkolne i dłużej. Skonfiguruj swoje dziecko za pomocą programu do pisania bezwzrokowego, takiego jak wielokrotnie nagradzana klawiatura bez łez . Dzięki temu programowi troje moich dzieci nauczyło się pisania bezwzrokowego i bardzo go polecam.
 4. Idź odkrywać. Poznawanie świata za pomocą Google Earth jest zabawne samo w sobie, ale aby uzyskać trochę więcej struktury, możesz skonfigurować swoje dziecko za pomocą aplikacji edukacyjnej opartej na Google Earth, takiej jak Gdzie w Google Earth jest Carmen Sandiego? gry lub ich symulator lotu . Więcej pomysłów znajdziesz w tych projektach w centrum edukacyjnym Google Earth .
 5. Zrób dzisiejszą krzyżówkę. Starsze dzieci mogą codziennie otrzymać nową (bezpłatną!) krzyżówkę do rozwiązania w The Guardian , Los Angeles Times , The New York Times mini krzyżówce , The Washington Post i Merriam-Webster . Dla młodszych dzieci, twórca puzzli i krzyżówek Lovatts regularnie publikuje krzyżówki dla dzieci, a USA Today ma również codzienną łatwą krzyżówkę. I chociaż nie liczy się to jako czas spędzony na ekranie edukacyjnym, to nadal jest niesamowite: The New York Times ma ogromne archiwum tematycznych krzyżówek dla uczniów , które można wydrukować.
 6. Zagraj w aplikację lub grę z jedzeniem dla mózgu. Jeśli chodzi o aplikacje i gry, niektóre są lepsze od innych, jeśli chodzi o powstrzymanie efektu zombie na ekranie. Oto lista najlepszych aplikacji edukacyjnych dla dzieci , które nie sprawią, że później staną się nastrojowe i niesforne.

Kreatywny czas ekranu

Twórcze działania są ważne dla rozwoju Twojego dziecka , a ponadto wykazano, że angażowanie się w kreatywne zajęcia wpływa na zdrowie , zmniejszając stres i niepokój, zwiększając pozytywne emocje i zmniejszając prawdopodobieństwo depresji. Poniżej znajdziesz najlepsze zajęcia na ekranie, aby pobudzić kreatywność Twojego dziecka.

Więcej kreatywnych pomysłów na zajęcia znajdziesz w artykule Najlepsze zajęcia dla dzieci w domu: Kreatywna zabawa .

 1. Komponować. W Chrome Music Lab dzieci mogą tworzyć i udostępniać własną muzykę. Rozpocznij od eksperymentu w Kreatorze utworów i pozwól im stamtąd odkrywać. Jeśli Twojemu dziecku się to spodoba, może przejść do aplikacji takiej jak GarageBand, aby uzyskać więcej funkcji.

 1. Narysuj coś. Jeśli brakuje Ci materiałów plastycznych lub nie masz czasu na załatwianie sprawunków, Twoje dziecko może korzystać z aplikacji, takiej jak Blok do rysowania, aby być kreatywnym. Dla nastolatków i nastolatków Procreate to wysokiej jakości aplikacja, która zainspiruje początkującego artystę cyfrowego.
 2. Zaprojektuj komiks. Dzięki aplikacji Strip Designer dzieci mogą zaprojektować własny komiks, używając własnych zdjęć. Jest to zabawny i kreatywny sposób na zachęcenie dzieci do pisania dzienników o swoich wspomnieniach i doświadczeniach, takich jak ulubione rodzinne wakacje lub pierwszy dzień w szkole, co jest niesamowite, ponieważ prowadzenie dziennika pomaga dzieciom radzić sobie z emocjami , zwłaszcza z negatywnymi emocjami.
 3. Zrób rzemiosło. Ustaw w kolejce listę odtwarzania na YouTube z kilkoma zabawnymi projektami rzemieślniczymi, a następnie udostępnij ją dziecku, aby mogło zdecydować, który chce zrobić, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami w filmie. Na przykład mogą zrobić coś takiego jak bransoletki przyjaźni, projekt haczyka zatrzaskowego, projekt haftu krzyżykowego i tak dalej. Za każdym razem, gdy się nudzą, mogą wrócić do playlisty i wybrać nowy projekt do wykonania.
 4. Zaprojektuj rodzinny rocznik. Dzieci uwielbiają przeglądać fotoksiążki, aby ponownie przeżyć swoje ulubione doświadczenia, ale tworzenie albumu z wycinkami może być czasochłonne. Więc przekaż to swojemu dziecku! Moim ulubionym narzędziem do tworzenia fotoksiążek jest Shutterfly. Po prostu przesyłasz swoje ulubione zdjęcia, używasz jednego z ich szablonów i gotowe.
 5. Zrób film. Twoje dziecko może bawić się w filmowca, pisząc scenariusz, projektując scenografię, łącząc kostiumy i nagrywając wideo. Tylko dla dzieci mogą stworzyć jednoosobowy pokaz, ale dla wielu dzieci cała ekipa może wziąć udział w projekcie. Jeśli Twoje dziecko potrzebuje trochę więcej struktury, aby zacząć, aplikacja GoldieBlox i Movie Machine uczy dzieci, jak zrobić film poklatkowy.
 6. Napisać historię. W My Storybook dzieci mogą napisać własną historię i zilustrować ją za pomocą wstępnie narysowanych postaci i obrazków lub własnych rysunków. Kiedy Twoje dziecko skończy tworzyć swoją historię, możesz nawet przekształcić ją w książkę do wydrukowania.
 7. Postępuj zgodnie z przepisem. Zaznacz kilka kanałów YouTube dla smakoszy i zachęć dziecko do ich przeglądania i znalezienia przepisu, który wygląda dobrze, a następnie postępuj zgodnie z filmem, aby go przygotować. Mogą spróbować nowego przepisu na obiad lub zrobić wypiek jako przysmak dla całej rodziny. Nasze ulubione kanały to Eats Amazing i Playlista Kids Cook Real Food z Kitchen Stewardship.

Książkowy czas przed ekranem

Jeśli chodzi o poprawę umiejętności czytania i pisania dziecka, głośne czytanie jest koniecznością dla każdej rodziny. Ale jeśli już czytasz na głos przez co najmniej 15 minut dziennie, śmiało wykonaj kilka wolniejszych, przemyślanych zajęć przed ekranem, aby wzbogacić umiejętności czytania i pisania dziecka .

Aby uzyskać więcej pomysłów na zajęcia książkowe, zapoznaj się z najlepszymi zajęciami dla dzieci w domu: książkowa zabawa .

 1. Dowiedz się, co nowego. Niektóre serwisy informacyjne mają specjalne wydania tylko dla dzieci i nastolatków, aby pomóc im zrozumieć, co dzieje się na świecie w sposób przyjazny dzieciom. Naszymi ulubionymi są : KidsPost The Washington Post , Time for Kids i PBS NewsHour Extra Edition .
 2. Obejrzyj adaptacje wideo książek dla dzieci. Możesz kupować te filmy fabularne na Apple TV lub niektóre biblioteki uczestniczą w Kanopy Kids, dzięki czemu możesz uzyskać bezpłatny dostęp do całego ich wiadra. Po zalogowaniu się do Kanopy i przejściu do sekcji Kanopy Kids poszukaj kategorii „Story Time”. (Uwaga: dzięki Kanopy uzyskasz również dostęp do wielu przyjaznych dzieciom filmów dokumentalnych!)
 3. Niech słynny aktor czyta na głos Twojemu dziecku. Dzięki Storyline Online możesz uzyskać dostęp do bezpłatnych filmów z aktorami czytającymi na głos książki dla dzieci.
 4. Posłuchaj autora książek dla dzieci. Autorka książek dla dzieci, Kate Messner, zebrała niesamowity zasób filmów z autorami czytającymi na głos , prowadzącymi dzieci przez zajęcia artystyczne i nie tylko. Wykonała ciężką pracę, aby znaleźć wszystkie niesamowitości, więc wystarczy ustawić kilka filmów w kolejce, aby Twoje dziecko mogło je obejrzeć.
 5. Utwórz biuletyn rodzinny lub gazetę. Aby Twoi przyjaciele i rodzina byli na bieżąco z nowościami w Twojej rodzinie, zachęć dziecko do zachowywania się jak reporter i zaprojektowania gazetowej aktualizacji wszystkiego, co się dzieje. Mogą korzystać z aplikacji do edycji tekstu lub bezpłatnego narzędzia do projektowania, takiego jak Canva, i eksportować jako plik PDF do udostępnienia. Twoi bliscy docenią uroczą aktualizację, a Twoje dziecko będzie przez chwilę zajęte, łącząc wszystko w całość.
 6. Bądź krytykiem. W Common Sense Media możesz założyć konto, aby dziecko mogło pisać recenzje swoich ulubionych programów telewizyjnych, filmów, książek, gier i aplikacji, aby pomóc innym dzieciom zdecydować, czy je wypróbować.
 7. Rozpocznij dziennik. Prowadzenie dziennika to potężne narzędzie pomagające dzieciom radzić sobie z emocjami, ponieważ wprowadza Cię w stan uważności , w którym negatywne doświadczenia nie wydają się tak wstrząsające. Ponadto emocjonalne uwolnienie, jakie daje prowadzenie dziennika, może zmniejszyć niepokój i stres , a także pomóc lepiej spać. Naszą ulubioną aplikacją do księgowania jest Day One, ponieważ możesz ustawić urządzenie tak, aby raz dziennie wyświetlało przypomnienie, a jeśli nie wiesz, o czym pisać, wyświetli się monit. (Jeśli wolisz czasopismo papierowe, sprawdź naszą listę najlepszych czasopism dla dzieci i wybierz jeden dla swojego dziecka: 10 najlepszych czasopism dla dzieci, które zwiększą inteligencję emocjonalną Twojego dziecka .)

Czas na ekranie społecznościowym

Zajęcia towarzyskie przed ekranem mogą być dla Twojego dziecka zabawnym sposobem na utrzymywanie kontaktu z osobami, na których mu zależy, a ta więź jest czynnikiem ochronnym dla zdrowia i dobrego samopoczucia dziecka . Co więcej, niektóre badania pokazują, że małe dzieci uczą się ważnych umiejętności społecznych podczas interakcji społecznych na ekranie.

 1. FaceTime lub Skype krewny lub przyjaciel. Na przykład, jeśli dziadkowie Twojego dziecka są na emeryturze, ustaw je tak, aby mogło prowadzić rozmowę wideo i czatować. Dziadkowie będą szczęśliwi, a Twoje dziecko będzie się bawić. Rozmowy wideo twarzą w twarz mogą mieć pozytywny wpływ na dzieci, więc AAP mówi, że są odpowiednie nawet dla małych dzieci!
 2. Grać w grę. Użyj wirtualnego narzędzia do spotkań, takiego jak Zoom, aby zorganizować spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną, a następnie zagraj w grę, taką jak Charades lub Pictionary (korzystając z funkcji tablicy w Zoom). Nie potrzebujesz nawet gry fizycznej, aby grać, ponieważ osoba, która gra lub rysuje, musi po prostu wymyślić, co zagrać lub narysować. Inną opcją jest odwiedzenie PlayingCards.io, aby zagrać w grę karcianą ze znajomymi w przeglądarce i używać Zoom do czatowania podczas gry.
 3. Umawiać się. Ustaw regularną cotygodniową datę spotkania dziecka z grupą przyjaciół (lub wszystkich ich kuzynów!) w wirtualnym narzędziu do spotkań, takim jak Zoom . Mogą grać w gry (patrz poprzedni punkt) lub po prostu spotykać się na czacie. Jeśli mają problemy z wymyśleniem rzeczy, o których można porozmawiać, możesz zdobyć ten zestaw Najlepszych przystawek do konwersacji dla dzieci i poprosić je o wybranie losowego pytania, aby kontynuować rozmowę. Te inicjujące rozmowy nie tylko uczą Twoje dziecko sztuki dobrej rozmowy, ale także pogłębią więź z przyjaciółmi, rozmawiając na ważne (i zabawne!) tematy.
Jak odblokować serce dziecka: najlepsze rozpoczęcie rozmowy dla dzieci
Najlepsze na początek rozmowy rodzinne, aby nauczyć dziecko sztuki konwersacji
 1. Przenieś SMS-y na wyższy poziom. Użyj aplikacji Marco Polo, aby skonfigurować prywatny czat grupowy dla dziecka i jego przyjaciół lub członków rodziny. Ta aplikacja jest jak połączenie grupowego wątku tekstowego, czatu wideo i prywatnej sieci społecznościowej tylko dla Ciebie i Twojej prawdziwej rodziny i przyjaciół. To bezpieczne dla dzieci i świetny sposób na pozostanie w kontakcie!
 2. Zorganizuj wieczór filmowy. Jeśli masz subskrypcję Netflix, Disney, Hulu lub HBO, zainstaluj rozszerzenie Teleparty do Chrome, aby Twoje dziecko i jego znajomi mogli razem oglądać film. Teleparty synchronizuje odtwarzanie wideo i dodaje czat grupowy, dzięki czemu dzieci mogą rozmawiać podczas filmu. Tylko osoby, które mają od Ciebie zaproszenie, mogą dołączyć do imprezy, więc nie musisz się martwić, że dostaną się nieznajomi. Jeśli nie masz jednej z tych usług przesyłania strumieniowego, Airtime jest podobny. Nie zapomnij popcornu, aby Twój wieczór filmowy był oficjalny!
 3. Siedzieć razem. Badania pokazują, że kiedy dołączasz do dziecka w jego zajęciach na ekranie i rozmawiasz o tym, co razem oglądasz – znane jako „wspólne oglądanie” – zwiększasz umiejętności czytania i pisania dziecka, zwiększasz empatię, a nawet łagodzisz negatywne skutki niektórych rodzajów czasu ekranowego jak brutalne sceny w filmach i telewizji. Nie musisz oglądać każdego kawałka czasu przed ekranem, ale jeśli możesz wybrać coś raz na kilka dni, Twoje dziecko odniesie korzyści. Aby pomóc dziecku w pełni wykorzystać to doświadczenie, spróbuj wskazać interesujące szczegóły, skomentować podobieństwa między tym, co oglądasz, a czymś z własnego życia dziecka, i wstrzymaj program po skomplikowanej lub potencjalnie mylącej scenie, aby porozmawiać o tym, co właśnie się stało.

Aktywny czas ekranu

Aktywność fizyczna jest ważna nie tylko dla zdrowia fizycznego dziecka, ale także dla jego zdrowia psychicznego . Zajęcia w czasie przed ekranem mogą być przydatnym sposobem na utrzymanie aktywności fizycznej dziecka, zwłaszcza gdy pogoda nie jest najlepsza, jak w deszczowe dni lub gdy temperatura jest trzycyfrowa.

Aby uzyskać więcej pomysłów na aktywność fizyczną, zapoznaj się z najlepszymi zajęciami dla dzieci w domu: zabawa na świeżym powietrzu .

 1. Uprawiać jogę. Dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat podobał nam się ten film o jodze dla dzieci . Dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat ten film o jodze jest świetnym rozwiązaniem. Z kolei dla starszych dzieci uwielbiamy Yoga Meltdown Jillian Michaels. Jako inną opcję możesz wypróbować kanał Cosmic Kids Yoga na YouTube.
 2. Zrób z tego grę. Rozważ zakup konsoli do gier wideo, która obsługuje gry do ćwiczeń, takie jak Playstation Move lub Nintendo Wii Fit . W zależności od konsoli, którą wybierzesz, Twoje dziecko może grać w gry jednoosobowe i wieloosobowe, takie jak tenis stołowy, taniec, deskorolka, koszykówka, kickboxing i inne.
 3. Idź na polowanie na padlinożerców. Aplikacja Pokemon Go łączy czas spędzony na ekranie z polowaniem na padlinożerców w zabawnej grze dla dzieci. Grając w Pokemon Go, Twoje dziecko będzie chodzić po okolicy, ścigając i łapiąc swojego ulubionego Pokemona. Tylko pamiętaj, aby regularnie przeglądać z dzieckiem wytyczne dotyczące bezpieczeństwa od twórcy gry.
 4. Zrób playlistę taneczną. Poszukaj na Youtube teledysków z ulubionymi, optymistycznymi piosenkami Twojego dziecka, a następnie utwórz z nich playlistę na imprezę taneczną. Najpierw przejrzyj filmy, aby upewnić się, że są przyjazne dla dzieci, ale po utworzeniu playlisty Twoje dziecko może od razu przejść do tego. Aby było jeszcze fajniej, odtwórz playlistę na telewizorze za pomocą Chromecasta lub zdubluj ekran za pomocą Apple TV. Jeśli potrzebujesz punktu wyjścia do piosenek, sprawdź tę playlistę z piosenkami tanecznymi dla dzieci, które również Ci się spodobają. Jako tylko jeden przykład z tej listy odtwarzania, oto jedna świetna piosenka, która sprawi, że Twoje dziecko będzie się ruszać:

 1. Spróbuj geocachingu. Dzięki geocachingowi używasz smartfona do znajdowania „skarbów” ukrytych w prawdziwym świecie przez innych geocacherów. Na stronie geocachingu lub w aplikacji sprawdzasz współrzędne ukrytych skrytek w pobliżu, a następnie wyruszasz na ich poszukiwanie. Kiedy znajdziesz skrytkę, aktualizujesz dziennik (przynieś długopis!) wszystkich, którzy do tej pory ją odwiedzili, a jeśli chcesz, możesz zamienić drobiazg w skrytce na drobiazg, który przyniosłeś. Na przykład możesz znaleźć monety, karty z zabawkami, artykuły artystyczne, takie jak markery lub długopisy, breloczki, małe książki i tak dalej. Możliwości są nieskończone! Dzieci są podekscytowane, gdy znajdą skrytkę, a następną ekscytacją jest odkrycie, co jest w skrytce, a zabawa trwa dalej, gdy decydują, czy chcą wymienić drobiazg na ten, który przynieśli.

Często zadawane pytania dotyczące aktywności czasu przed ekranem Screen

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące minimalizowania negatywnych skutków spędzania czasu przed ekranem dla Twojego dziecka:

 • Jaka jest odpowiednia ilość czasu przed ekranem dla wieku mojego dziecka?
 • Jakie są negatywne skutki zbyt dużej ilości czasu na ekranie?
 • Co zrobić, jeśli moje dziecko chce zagrać w szybko działającą aplikację lub grę, która powoduje wszystkie te negatywne skutki?
 • Jakie zdrowe zasady dotyczące czasu przed ekranem zalecają eksperci dla rodzin?

Jaka jest odpowiednia ilość czasu przed ekranem dla wieku mojego dziecka?

Aby uzyskać najbardziej aktualne wskazówki ekspertów ds. zdrowia dotyczące tego, ile czasu przed ekranem jest odpowiednie dla etapu rozwoju Twojego dziecka, zapoznaj się z wytycznymi Amerykańskiej Akademii Pediatrii i Światowej Organizacji Zdrowia .

Oto krótki wykres przedstawiający najnowsze rekomendacje dla każdej grupy wiekowej na rok 2021. Jako bonus za dołączenie do mojego cotygodniowego biuletynu, otrzymaj bezpłatną wersję do druku tego wykresu , która zawiera dodatkowe miejsce na dole na zapisanie wszelkich dodatkowych umów. rodzina dba o zdrowe korzystanie z mediów.

Wytyczne dotyczące aktywności na ekranie według wieku

Jakie są negatywne skutki zbyt dużej ilości czasu na ekranie?

W zależności od dziecka, czas spędzony przed ekranem może sprawić, że dzieci szybko się zdenerwują, są bardzo drażliwe lub nastrojowe i pozbawione motywacji .

Mając to na uwadze, wszystkie czynności związane z czasem na ekranie nie są sobie równe. Niektóre rodzaje czasu przed ekranem mogą powodować wszystkie te negatywne skutki, ale inne mogą być neutralne. Na przykład badania pokazują, że szybko poruszająca się animacja lub wideo może prowadzić do problemów z uwagą u dzieci. Z drugiej strony, edukacyjny i wolniejszy czas na ekranie zazwyczaj nie ma tych samych negatywnych skutków.

Innymi słowy, dziecko, które gra w Fortnite przez godzinę, prawdopodobnie schodzi z ekranu bardziej niż dziecko, które ogląda godzinny film dokumentalny.

Co zrobić, jeśli moje dziecko chce zagrać w szybko działającą aplikację lub grę, która powoduje wszystkie te negatywne skutki?

Jedną ze strategii, która może dobrze działać, jest rozmowa z dzieckiem i wspólna praca, aby znaleźć rozsądną ilość czasu na zabawę, aby zminimalizować negatywne skutki. Następnie ustaw minutnik lub limit czasu aplikacji. Na przykład na urządzeniach z systemem iOS możesz użyć ustawień Czas przed ekranem, aby skonfigurować limit czasu dla określonych aplikacji .

Jakie zdrowe zasady dotyczące czasu przed ekranem zalecają eksperci dla rodzin?

Wygląda na to, że za każdym razem, gdy się odwracam, pojawia się nowy artykuł z większą liczbą zasad dotyczących czasu na ekranie, których powinny przestrzegać rodziny. Aby dać sobie łaskę jako rodzic, wolę myśleć o tym jako o „barierach ochronnych” dla mojej rodziny. Innymi słowy, jakie są podstawowe wytyczne, które powstrzymają nas przed zejściem z kursu?

Poniżej znajdziesz kilka rekomendacji popartych badaniami ekspertów, którzy pracowali dla mojej rodziny. (Uwaga: w przypadku źródła, z którego można dowiedzieć się więcej o każdej z tych wskazówek dotyczących zdrowego czasu przed ekranem, kliknij znak »» po elemencie listy).

 • Porozmawiaj ze swoim dzieckiem o zaletach i wadach czasu spędzanego przed ekranem i wspólnie pracujcie nad ustaleniem granic dotyczących jego aktywności na ekranie (i waszych!). Według psychologa i autora, dr Jona Lassera, „Ważne jest, aby dzieci rozwijały zdolność do samoregulacji, a rodzice, którzy próbują zarządzać czasem przed ekranem, mogą nieumyślnie zakłócać ten rozwój samoregulacji”. Jeśli potrzebujesz pomysłów na ten temat, skorzystaj z kreatora planu wykorzystania mediów Amerykańskiej Akademii Pediatrii. »»
 • Znajdź czas w swoim harmonogramie na wspólne oglądanie multimediów z dzieckiem . Badania pokazują, że kiedy dołączasz do swojego dziecka podczas zajęć przed ekranem i rozmawiasz o tym, co razem oglądasz – znane jako „wspólne oglądanie” – zwiększasz umiejętności czytania i pisania dziecka, zwiększasz empatię i łagodzisz negatywne skutki niektórych rodzajów ekranu czas jak brutalne sceny w filmach i telewizji. Z pewnością nie musisz oglądać ze swoim dzieckiem każdego kawałka czasu przed ekranem, ale jeśli uda ci się coś wybrać raz na kilka dni, twoje dziecko odniesie z tego korzyści. Podczas wspólnego oglądania spróbuj wskazać interesujące szczegóły, wspomnij o podobieństwach między tym, co oglądasz, a czymś z własnego życia Twojego dziecka, i zatrzymaj pokaz po skomplikowanej lub potencjalnie mylącej scenie, aby porozmawiać o tym, co się właśnie wydarzyło. »»
 • Zrównoważ czynności wykonywane na ekranie z innymi czynnościami . Kiedy dzieci spędzają czas na ekranach, pozostaje mniej czasu na czynności, które faktycznie poprawiają ich samopoczucie i zwiększają szczęście, takie jak codzienna aktywność fizyczna lub czas spędzany na świeżym powietrzu . W naszej rodzinie wymyśliliśmy prosty sposób, aby upewnić się, że nasze dzieci otrzymują niezbędne składniki, których codziennie potrzebują, aby chronić swoje samopoczucie: 4 pytania, które należy zadawać dziecku każdego dnia . Zajmuje to tylko kilka minut, możesz to zrobić przy stole i pomaga odciążyć Cię, jeśli chodzi o pilnowanie czasu przed ekranem. »»
 • Złóż zobowiązanie, że odłożysz swoje urządzenia w określonych godzinach . Badania pokazują, że gdy dzieci i rodzice są zaangażowani w rozmowę, połowa wszystkich dzieci i trzy czwarte rodziców czuje, że druga jest rozpraszana przez urządzenie. Na przykład możesz wymyślić rodzinną obietnicę odkładania urządzeń podczas posiłków. Możesz również wymyślić słowo kodowe, którego Ty i Twoje dziecko możecie użyć, gdy czujesz, że druga osoba nie zwraca na Ciebie uwagi i chcesz, aby odłożyła swoje urządzenie. Może to zabrzmieć głupio, ale głupkowate słowo kodowe, takie jak „bananarama” dla skrótu, usuwa niezręczność wzywania kogoś, kto nie poświęca ci pełnej uwagi! »»
 • Ustaw odcięcie czasu przed snem i „uśpij” urządzenia w neutralnym miejscu. Czas przed ekranem może być szczególnie uciążliwy dla dziecka przed snem i prowadzić do tego, że nie śpi ono w odpowiedniej ilości snu, aby wspomóc jego rozwój. Aby tego uniknąć, wymyśl limit czasu dla wszystkich korzystania z ekranu, na przykład godzinę przed snem. Aby uniknąć pokusy, aby Twoje dziecko nie spało do późna, wysyłając SMS-y do znajomych lub grając w gry, ustal miejsce w domu poza sypialnią dziecka (i Twoją!), gdzie wszystkie urządzenia ładują się przez noc. »»

Uzyskaj bezpłatną ściągawkę

Chwyć pokazaną powyżej ściągawkę jako przypomnienie najnowszych wskazówek ekspertów ds. Zdrowia na temat tego, ile czasu na ekranie jest odpowiednie dla wieku Twojego dziecka, począwszy od 2021 r.

 1. Pobierz bezpłatną ściągawkę . Dołącz do mojego cotygodniowego biuletynu, a jako bonus dostaniesz do druku! Wystarczy kliknąć tutaj, aby go pobrać i zasubskrybować .
 2. Drukuj . Każdy papier załatwi sprawę, ale idealny byłby karton.
 3. Przeprowadź burzę mózgów nad planem korzystania z mediów dla swojej rodziny . Porozmawiaj z dzieckiem o zaletach i wadach spędzania czasu przed ekranem i pracuj razem, aby wypracować zdrowe granice wokół zajęć związanych z spędzaniem czasu przed ekranem dla wszystkich członków rodziny. Jeśli wymyślisz dodatkowe wytyczne dla swojej rodziny, zanotuj je w dodatkowym miejscu na dole strony do nadruku.
 4. Zawieś ściągawkę w jakimś poręcznym miejscu, na przykład w lodówce, gdzie każdy może ją zobaczyć.
Przed wyjazdem zdobądź moją DARMOWĄ ściągawkę: 75 pozytywnych zwrotów, które każde dziecko musi usłyszeć

Twoja kolej

Jakie są twoje ulubione zajęcia na ekranie dla dzieci? Udostępnij w komentarzu poniżej!

Wpis Kiedy nie możesz uniknąć czasu przed ekranem: 40 zajęć, które są naprawdę dobre dla dzieci, pojawił się najpierw na Happy You, Happy Family .

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *