23 lipca 2024

Uczenie mojego dziecka, jak być silnym głosem

© SmashleyAshley.com

Uczę moje dziecko, aby była silna swoim głosem

„Twój głos jest jedną z najpotężniejszych rzeczy, jakie masz” – powiedziałem mojemu młodemu.

Pracuje ramię w ramię z dziewczyną, która jest nieco powyżej swojego poziomu umiejętności czytania i dziewczyna o tym wie . Wytyka wszystkie błędy mojej córki – głośno i agresywnie.

Jeśli jest coś, co warto wiedzieć o mojej córce „Barb”, to to, że chociaż jest głupkowata i hałaśliwa, boi się wpaść w kłopoty w szkole. To nieuchronnie powstrzymuje ją przed wstawaniem się za sobą.

Nie jestem do końca pewien, skąd to się bierze, ale ona jest wyznawcą zasad i całkowicie unika kłopotów w szkole.

Dzień po dniu ciągle słyszymy o tej samej dziewczynie. Pracowali razem nad projektem zespołowym i naprawdę zaczęła wchodzić pod skórę Barb. I szczerze mówiąc, ona też wchodzi mi pod skórę , ponieważ jestem osobą, do której Barb wraca do domu i daje upust (oczywiście) i jako mama frustruje mnie słyszeć, że ktoś źle traktuje twój samorodek.

Zapytałem Barb, czy dała tej dziewczynie jakiś powód, by być dla niej złośliwą; Zapytałem, czy powiedziała jej coś krzywdzącego, nie uwzględniła jej na placu zabaw itp., a najgorsze, o czym Barb pomyślała, to przypadkiem, gdy źle wymówiła swoje imię.

Pewnej nocy posadziłem Barb i nauczyłem ją, by była silna w swoich przekonaniach i silna głosem.

Kazałem jej powtarzać za mną:

„Sarah, nie doceniam agresywnego tonu, który nadal ze mną nosisz. Wprawia mnie to w zakłopotanie i sprawia, że czuję się źle w środku. Jeśli zauważysz błąd, który popełniam w pracy naszego zespołu, byłbym wdzięczny, gdybyś użył łagodniejszych słów, aby mi o tym powiedzieć. To ja proszę cię bezpośrednio, żebyś używał ładniejszego tonu, kiedy ze mną rozmawiasz.

Barb była przerażona. Powiedziała, że nie ma mowy, by mogła to powiedzieć koleżance z klasy, ponieważ natychmiast zmieni kolor jej karty na żółtą.

Zapytałem ją dlaczego, a ona wyjaśniła, że to zdecydowanie nie było „odpowiednie zachowanie”.

Powiedziałem jej, że się myliła. Ponieważ się myli . Jak mam wychować silną dziewczynę, ostatecznie silną kobietę, jeśli nie potrafi spojrzeć komuś w oczy i przekazać swoich uczuć z mocą i znaczeniem?

Uczę moje dziecko, aby była silna swoim głosem

Tak więc ćwiczyliśmy to, co kazałem jej powiedzieć małej Sarze, gdy następnym razem będzie niegrzeczna. Barb powtarzała mi to raz za razem. Początkowo tańczyła wokół słów, jednocześnie fizycznie się nimi wiercąc. Cała ta sprawa sprawiała, że była tak zdenerwowana, było to widoczne we wszystkim, od tonu do mowy ciała.

Mój mąż powiedział mi, że może powinienem pozwolić jej to dostarczyć po swojemu. Powiedziałem mu „nie”.

Dlaczego? Ponieważ aby wychować młodą kobietę, która jest w stanie wytrzymać silnym głosem i przekonaniami, muszę wychować Barb, aby prowadziła niewygodne rozmowy. W wieku ośmiu lat nie umie prowadzić niewygodnych rozmów. Muszę ją nauczyć, że rozmowa z kimś z surowymi, ale dobrze wychowanymi intencjami jest w porządku. Właściwie muszę ją nauczyć, że to WIĘCEJ niż w porządku. Niewygodne rozmowy są częścią życia.


Nasze dzieci nie wiedzą, jak prowadzić niewygodne rozmowy; musimy im pokazać
Kliknij, aby tweetować


To jest coś, z czym bardzo się zmagam i rozpoznaję w niej tę moją cechę. Chcę przerwać ten cykl. Chcę, żeby była w stanie wstać i powiedzieć, co ma na myśli i ma na myśli to, co mówi.

Uczę moje dziecko, aby była silna swoim głosem

Przypnij na później!

Ciężko jest wychowywać dzieci, które są tak żywe i energiczne w domu, a poza domem odwrotnie. Przeciwstawiają się tobie, kiedy nie podobają im się twoje zasady lub kiedy mówisz im „nie”, jednak to bolesne, gdy słyszysz, że nie używają tego samego głosu, gdy tak naprawdę są zranieni poza domem.

Pamiętam, że byłem w trzeciej klasie i nie dorównywałem moim rówieśnikom w matematyce. Byłem TAK kiepski z matematyki. Dzieciaki były wtedy bezwzględne i zrobiłabym wszystko, żeby przeciwstawić się jednemu z tych dzieciaków i powiedzieć im, żeby to ODCIĄGNĄĆ. Ale tego nie zrobiłem, nic nie powiedziałem i pozwoliłem ludziom mówić w ten sposób znacznie dłużej niż powinienem.

Jednak w tym miejscu muszę nauczyć moje dziecko, aby robiło coś przeciwnego niż ja; Muszę ją nauczyć wstawać i MÓWIĆ.

Przechodziłem z nią już setki razy. Powiedziałem jej, że NIE będzie miała kłopotów za (grzeczne) umieszczenie tej dziewczyny na jej miejscu.

Wyjaśniłem: „Słuchaj, jeśli uderzysz ją w twarz, na pewno będziesz miał kłopoty – ale tego nie robisz! Rozmawiasz z Sarą bezpośrednio i przekazujesz swoje rozsądne oczekiwania uprzejmym tonem. Mówisz jej, że chcesz, żeby to się skończyło, mówisz jej, jak to zrobić, i masz pełne prawo poprosić o to Sarę. Gwarantuję, że jeśli powiesz jej uprzejmie, ale z bezpośrednim tonem i kontaktem wzrokowym, postawisz ją na swoim miejscu, a ona to znokautuje. Jest przyzwyczajona do tego, że kłaniasz się jej za każdym razem, gdy mówi, że robisz coś złego; teraz nadszedł czas, aby WSTAĆ I WYPOWIEDZIEĆ SIĘ za siebie.”

Barb nie była przekonana, że to zadziała, a co więcej, była przekonana, że jeśli to zrobi, mała Sarah zacznie gadać na Barb, a wtedy Barb będzie musiała zmienić kolor swojej karty na żółtą, przez co wpadnie w tarapaty. Powiedziałem jej, że wyślę e-maila do nauczyciela i że jeśli ktoś wpadnie w kłopoty, będę to ja .

Rzeczywiście, nauczycielka odpisała mi i powiedziała, że docenia moją odpowiedź i to, że powiedziała mojej córce, żeby wstawiała się za sobą i że ma plecy Barb.

Oczywiście Barb nie może oczekiwać, że wyślę e-mail za każdym razem, gdy znajdzie się w trudnej sytuacji, jednak jeśli ten jeden e-mail prowadzi do Barb widząc siłę we własnym głosie, to lepiej uwierz, że go wysłałem aby pomóc jej dostrzec, że nie jest niewidzialna, podobnie jak jej głos.

Uczę moje dziecko, by była silna swoim głosem

W końcu się udało. Nie wiem dokładnie, w jaki sposób Barb dostarczyła manifest, który pomogłem jej przygotować, ale coś powiedziała. Co więcej, wróciła wczoraj do domu ze szkoły i powiedziała mi, że ona i Sarah są teraz przyjaciółkami.

Pokazuje więc, co może zdziałać odrobina pewności siebie, a co więcej, co może się stać, gdy pokażesz ludziom (w każdym wieku/na każdym etapie życia), co się dzieje, gdy wstajesz i mówisz im, że skończyłeś brać ich bzdury. To naprawdę lekcja dla nas wszystkich.

Musimy wychowywać nasze dziewczyny, aby były silne głosem i mocne w przekonaniach. Jeśli uczymy ich teraz, kiedy są mali, mamy dużo mniej zmartwień, gdy są starsze i poruszają się po college'u i wielkim, prawdziwym świecie.

Kiedy to się sprowadza, wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wiedziały, że ich głos jest nie tylko słyszany i odczuwany, ale jest potężny – bez względu na ich wiek, płeć, status akademicki lub jakikolwiek inny czynnik, który czują , że działają przeciwko nim.

Jeśli podobał Ci się ten utwór, udostępnij go! ?

Czy mogę również uprzejmie poprosić o kliknięcie na brązowy baner poniżej, aby zagłosować na moją stronę? Utrzymuję tę stronę uruchomioną i to tylko dwa kliknięcia! ? Dziękuję Ci!

Wpis Ucząc moje dziecko, aby głosem był silny, pojawił się najpierw na Smashley Ashley .

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *