Prysznic albo wanna? Oto jest pytanie!

Prysznic albo wanna? Oto jest pytanie!

0 przez jakub

W dzisiejszych czasach, kiedy to przytłoczeni jesteśmy codziennymi wymaganiami, nierzadko pragniemy mieć w swoich mieszkaniach prawdziwy azyl. Ciepło, bezpieczeństwo i komfort to często powtarzane słowa w kontekście domu. Nieodłącznym elementem wyposażenia każdego lokum jest wanna lub kabina prysznicowa. Zastanówmy się, co może dać nam większy komfort, w czyim domu odnajdą się kabiny narożne i czy urządzenia sanitarne mogą być ekskluzywne.

Wanna

Oprócz łóżka najprzyjemniejszym “meblem” w domu wydaje się być wanna. To w niej po długim dniu zaznamy relaksu, kojącej kąpieli i zapomnimy o trudach codzienności. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wanien, w różnym kształcie i pojemności. Ogromną popularnością zdają się ostatnio cieszyć wanny narożne, których montaż pozwala zaoszczędzić nieco przestrzeni. W większych sklepach, które mają zawarte umowy z producentami możemy zamówić także takie urządzenie w niestandardowym rozmiarze, pasującym idealnie do wnętrza naszej łazienki. Wybór wanny nie przekreśla jednocześnie montażu prysznica. Zastosowanie obu urządzeń sanitarnych doskonale sprawdza się w przypadku domu pełnego dzieci i osób starszych, które mogą mieć problemy z korzystaniem z kabiny.

Kabina prysznicowa

Kąpiel w wannie posiada też swoje wady. Zużywamy wtedy zdecydowanie dużo więcej wody i czasu. Szybkim rozwiązaniem jest natomiast wzięcie prysznica. W sklepach budowlanych i im podobnym znajdziemy całe mnóstwo różnych kabin. Kabina prysznicowa wolnostojąca jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Dzięki swojemu designowi możemy umieścić ją w dowolnym miejscu naszej łazienki. Nieco tańszym rozwiązaniem są kabiny półokrągłe, przyścienne i wnękowe. Decydując się na ich zakup musimy wcześniej odpowiednio przygotować i wybrać miejsce montażu. Na rynku dostępne są także prysznice posiadają dodatkowe funkcje, np hydromasaż, wbudowany głośnik, a producenci dokładają wszelkich starań, by ich produkty wykonywane były z najlepszych i w pełni bezpiecznych materiałów.

Podsumowanie

Wśród najpopularniejszych urządzeń sanitarnych wyróżniamy wanny i kabiny prysznicowe. Pierwsze z nich charakteryzuje komfort, wygoda i ogromna przyjemność z korzystania. Kabiny są natomiast szybkim rozwiązaniem, które może posiadać dodatkowe funkcje, takie jak hydromasaż. Wybór zależy więc od preferencji lokatorów, a także od wielkości łazienki. W przypadku dużych domów, lub kilku łazienek możemy zamontować oba urządzenia, które funkcjonalnie będą się uzupełniać.

REKLAMA