Nudzie mówimy stanowcze adios, czyli alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego

Nudzie mówimy stanowcze adios, czyli alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego

0 przez jakub

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył sytuacji, w której to stanął na środku pokoju i ze zrezygnowaniem musiał przyznać, że “nie ma co robić”. Mieszkanie wysprzątane, obiad ugotowany, w telewizji nic ciekawego, a nastroju na dotychczasowe rozrywki brak. Wcale nie musi się to zakończyć bezczynnym patrzeniem w sufit. Co zrobić z nadmiarem wolnego czasu? Podpowiadamy!

  1. Gry miejskie

Na rynku pojawia się coraz to więcej firm organizujących czas wolny setkom mieszkańców miast tych większych i mniejszych. Zaletą gier miejskich jest przede wszystkim to, że większość z nich nie wymaga jakiegokolwiek wkładu finansowego, a pozwala wiele zyskać. Po pierwsze organizatorzy oferują bardzo ciekawe nagrody dla zwycięzców. A po drugie, zazwyczaj nie są to banalne wypełniacze czasu. Gry miejskie najczęściej pełnią funkcję edukacyjną– swoją tematyką oscylują wokół historii, topografii, lokalnej kultury, czy też regionalnych zwyczajów. Co więcej, zazwyczaj ich forma dostosowana jest również do zainteresowań i potrzeb najmłodszych. Zatem zabieramy rodzinę pod pachę i do dzieła!

Inną ciekawą formą poznawania okolicznych dobrodziejstw jest coraz bardziej popularny geocaching. Cała zabawa polega na odnajdywaniu po współrzędnych geograficznych ukrytych w różnych miejscach skrzynek. I tutaj kolejne zaskoczenie- rozrywka jest w pełni darmowa! Wystarczy smartphone, wygodne buty i wolne popołudnie, aby wcielić się w rolę lokalnego Sherlocka Holmesa.

  1. Lokalne wydarzenia

Kolejna wspaniała okazja, by poznać kulturę regionu. Wiele miast organizuje cykliczne eventy w postaci wieczorów filmowych, wydarzeń kulinarnych, targów, rajdów rowerowych, czy dni otwartych muzeów. Kolejna darmowa forma łączenia przyjemnego z pożytecznym. Co więcej najmłodsi również są mile widziani. Zatem mając wybór pomiędzy kolejnym leniwym popołudniem, a ciekawą formą rozrywki decyzja wydaje się być oczywista. Zwłaszcza z uwagi na to, że w ten sposób możemy zaoferować sobie i dzieciom niecodzienną rozrywkę niosącą za sobą same korzyści.

REKLAMA