23 lipca 2024

Mary Fran Donnelly wpadła w furię za krytykę ręczników hotelowych – ale jest o wiele więcej

Może nie znasz jej imienia, ale założę się, że widziałeś Mary Fran Donnelly. Nauczycielka gimnazjum z późnych lat dwudziestych z Hawajów ostatnio stała się popularna w TikTok, krytykując ręczniki hotelowe. Filmik, na którym śmieje się z siostrą z absurdalnie małego kawałka materiału, którym miała wysuszyć swoje tłuste ciało, które sama opisuje, zgromadził miliony wyświetleń. Jeśli nie złapałeś jej na TikTok, być może widziałeś ją na Buzzfeed, a nawet tutaj na Scary Mommy! Ostatnio była wszędzie!

@itsmaryfran

Podróżowanie jako gruby człowiek Odcinek 2

♬ oryginalny dźwięk – Mary Fran

Filmy Mary Fran są pozytywne i urocze, a jej śmiech jest zaraźliwy.

Możesz powiedzieć, obserwując, że jest nie tylko słodka i zachęcająca, ale także mądra. Niemniej jednak, kiedy udało mi się z nią porozmawiać, spodziewałem się beztroskiej rozmowy o podróżowaniu w otyłości . Pomyślałam, że będziemy gadać o kłopotach, trochę się pośmiać i wyprodukować śliczny, krótki kawałek, zawierający doświadczenia kilku innych grubych ludzi z liniami lotniczymi i hotelami. Bułka z masłem.

@itsmaryfran

Ponieważ Tik Tok myśli, że zastraszam SIEBIE, oto ponowne przesłanie dla najlepszych

♬ oryginalny dźwięk – Mary Fran

Zadzwoniłem do Mary Fran w piątek rano, spodziewając się spędzić dziesięć do piętnastu minut na rozmowach o jej sławie TikTok i podróżowaniu będąc grubym.

Ale moje pół godziny rozmowy telefonicznej z Mary Fran zdecydowanie nie było puszystą, płytką rozmową o fotelach lotniczych czy ręcznikach hotelowych. Mary Fran mówi o sobie i innych tłustych ciałach tak delikatnie i inteligentnie, że na chwilę zapominam, że wykonuję swoją pracę. Sprawia, że czuję się jak przyjaciółka, jakbym mogła wziąć szklankę wody, zwinąć się na przeciwległych końcach wygodnej kanapy i godzinami opowiadać o naszych wspólnych doświadczeniach jako grubych kobiet. Zanim się rozłączyłyśmy, wiedziałam, że przyjmę zupełnie inne podejście. Napisanie beztroskiego, puszystego artykułu o Mary Fran nie zaczyna oddawać sprawiedliwości pracy, do której jest zobowiązana, i osobie, którą wybrała.

Mary Fran Donnelly tak naprawdę nie planowała zostać twórcą treści.

„Stworzyłem konto TikTok w dużej mierze jako sposób na oglądanie filmów. Nie planowałem tworzyć żadnych treści, ale na początku marca tego roku mój terapeuta i ja rozmawialiśmy o dysmorfii mojego ciała i rzeczach, których doświadczam patrząc w lustro i rzeczach, które mówię do siebie.

Kiedy jesteś osobą o większej budowie ciała, ostrzejsza krytyka, którą sam sobie wypowiadasz, również pochodzi od innych ludzi, więc wydaje się, że jest to dla nich zasadne. Pracuję nad lepszą narracją, kiedy mówię do siebie. Mój terapeuta powiedział: „Wiesz, nie masz zbyt dużej widowni, więc dlaczego po prostu nie zaczniesz filmować siebie tańczącego każdego dnia?”.

Kocham tańczyć. Nie jestem zawodową tancerką, ale uwielbiam schodzić z moim złym ja do, wiesz, Abba”, śmieje się żartobliwie.

„Zacząłem tam, filmując siebie w moich strojach przed pójściem do szkoły, aby rozpocząć dzień prawą nogą i myśleć pozytywnie o sobie. Wtedy mój terapeuta poszedł o krok dalej i powiedział: „Dlaczego nie sfilmujesz siebie mówiącego do siebie rzeczy, w które chcesz uwierzyć?”.

Stąd wzięły się moje przemówienia „Hej Chickadee” – wyjaśnia Mary Fran. „Ten film uzyskał półtora miliona wyświetleń, a moje konto zmieniło się z 200 obserwujących do 50 tys. w ciągu 3 dni. Zacząłem pochylać się nad tymi częściami mnie, które są zwolennikami pozytywnego wyglądu ciała i reprezentacji plus-size na świecie.

„Właśnie tam zaczęły pojawiać się moje filmy. Zajmowałem się tymi absurdalnymi standardami społecznymi, które są narzucane ludziom o większych ciałach. A rzeczy, które teraz rozpakowuję, to rzeczy, których doświadczyłem jako dziecko i jakie to było śmieszne, oczekiwania” – mówi.

https://www.instagram.com/p/CRHhwZWMgMu/

Mary Fran nigdy nie spodziewała się, że opublikowane przez nią filmy podróżnicze staną się tak popularne, jak to się stało.

Pomimo tego, że niektóre media nazywają je „serią”, tak naprawdę były to tylko dwa szybkie, zabawne filmy, które Mary Fran nakręciła ze swoją siostrą podczas wakacji. Jej kanał TikTok nie jest poświęcony podróżowaniu, gdy jesteś gruby. Prawdę mówiąc, Mary Fran nawet nie podróżuje zbyt często.

„Ogólnie jestem nerwowym podróżnikiem i myślę, że jest to wzmożone, ponieważ jestem grubą, bardziej rozbudowaną osobą” – przyznaje Mary Fran. „Przed pandemią ostatnim miejscem, do którego się udałem, był Disneyland. Prawdopodobnie spędziłem od 5 do 6 godzin, badając rozmiary przejazdów, hotele — po prostu patrząc na wszystkie rzeczy, których jako osoba o większej budowie ciała doświadczyłbym, gdy tam dotarłem. Nie jestem osobą spontaniczną. Nie mogę tak po prostu pozwolić, żeby spadło mi z ramion.

„Podróżuję z rodziną. Nie podróżuję sam, bo tak bardzo boję się tego, co zrobią nieznajomi. To bardzo prawdziwy strach, zwłaszcza w przypadku foteli lotniczych wielkości puszki sardynek. Wiem, że aby czuć się komfortowo [w wielu liniach lotniczych] musiałbym zapłacić za pierwszą klasę”.

Mary Fran upewniła się, że może usiąść obok swojej siostry, a nawet kupiła własny przedłużacz pasów bezpieczeństwa, aby uniknąć dyskomfortu związanego z prośbą o jeden.

„Ostatecznie nie potrzebowałem tego, ponieważ uważam, że rozmiary pasów bezpieczeństwa Hawaiian Airlines są bardzo szerokie dla większych ciał”.

Kiedy rodzina Mary Fran przybyła do butikowego hotelu, w którym mieli się zatrzymać, szybko zdała sobie sprawę, że układ łazienek był absurdalny.

Po obu stronach toalety były zaledwie cale. (Kilku wykonawców skontaktowało się z Mary Fran, aby poinformować ją, że w wielu miejscach brak miejsca nie mieści się w kodeksie budowlanym.)

„Podobnie jak wiele osób, które są grube lub większe, nauczyłam się wchodzić do pokoju i radzić sobie z humorem. Mogę naśmiewać się z siebie i sytuacji, w której się znajduję, ponieważ jeśli potrafię się rozśmieszyć, to usuwa ten ból. Usuwa to zakłopotanie, tę frustrację, którą odczuwam podczas podróży” – wyjaśnia Mary Fran.

„Moja siostra to moja bezpieczna przestrzeń. Myślę, że widać to na filmie. [Kiedy zobaczyliśmy układ łazienki], nakręciliśmy wideo dla kaprysu, a potem TikTok zdjął go! Mówili, że zastraszam ludzi! Przesłałam go ponownie (ponieważ nie możesz mnie powstrzymać!) i to był ten, który wyskoczył” – śmieje się.

Choć były zabawne, teledyski Mary Fran nie mają być tylko komedią.

„Sfilmowałem jako mechanizm radzenia sobie. Zatrzymałem się w tym hotelu przez cztery dni. Pocieszające było to, że moja siostra była w tym momencie, pozwalając mi być osobą komediową, którą czasami mogę być, gdy rozmawiam o rzeczach naprawdę smutnych, szczerze. Są ludzie, którzy nie mają wystarczającego poziomu komfortu, żeby to wyrazić, wiesz? Mary Fran ubolewa.

Mówi dalej, że w restauracji nie było krzeseł, aby ją wygodnie pomieścić, więc zdecydowali się zamówić kolację w swoim pokoju – tylko po to, by zdać sobie sprawę, że meble ogrodowe również zostały stworzone dla kogoś o znacznie mniejszej sylwetce. Ogólnie rzecz biorąc, Mary Fran stwierdziła, że całe doświadczenie podróżnicze jest pełne drobnych problemów, które można łatwo zaradzić, jeśli ludzie o grubych ciałach będą priorytetem dla firm związanych z podróżami.

„Jestem naprawdę smutny, gdy czytam komentarze ludzi, którzy mówią: „Właśnie przynoszę własny ręcznik” lub „Po prostu przynoszę własną szlafrok” lub cokolwiek innego. To jest największe sedno problemu. Jako ludzie grubi i grubsi, oczekuje się od nas, że po prostu zaakceptujemy, że nie pasujemy do standardów na tym świecie. Oczekuje się, że po prostu wpadniemy na pomysł, że to my jesteśmy problemem. Jesteśmy po prostu leniwi. Nie pracujemy wystarczająco ciężko. Po prostu szukamy wymówek. Za dużo jemy” – wzdycha Mary Fran.

„To nie tak, że nie zdawali sobie sprawy, że grubi ludzie lubią podróżować, dopóki nie zbudowali swoich hoteli. Po prostu teraz ludzie próbują pociągnąć ich do odpowiedzialności. I nie chodzi o to, że te hotele nie mają pieniędzy ani możliwości zakwaterowania dużych ciał – deklaruje.

Mary Fran wskazuje, że mali ludzie mogą używać rzeczy, takich jak ręczniki i krzesła przeznaczone dla dużych ciał, ale wielcy ludzie nie zawsze mogą używać rzeczy przeznaczonych dla małych ciał.

Wykonywanie pomieszczeń dla dużych ciał powinno być standardem. Nawet pytanie w momencie rezerwacji, czy ktoś potrzebuje dodatkowego pokoju, większych ręczników lub większych szlafroków, może wyeliminować tak wiele problemów.

„Jest w tym naprawdę smutny element. Powinieneś być w stanie podróżować i czuć się bezpiecznie emocjonalnie. Ale tak nie jest w przypadku wielu przestrzeni podróżnych dla większych osób”, mówi, jej stanowczy ton narasta z każdym słowem.

Siostra Mary Fran zapytała, dlaczego teraz krytykuje takie rzeczy, jak marne meble, układ łazienek i rozmiar ręczników, kiedy świat wyglądał tak przez całe jej życie.

„W końcu czuję się komfortowo, uznając, że to śmieszne, że muszę się z tym pogodzić. Nie jestem. Kiedy płacę za pokój w hotelu, powinnam móc wygodnie zaparkować tyłek na toalecie” – deklaruje Mary Fran.

I ma rację. Grubi ludzie zawsze istnieli, my zawsze będziemy istnieć, a nasze pieniądze wydają tak samo. Firmy związane z podróżami byłyby mądre, gdyby pracowały nad naszym zakwaterowaniem — nawet jeśli zdecydowały się tego nie robić, tworząc swoje przestrzenie i ustalając zasady.

Mary Fran Donnelly odmawia milczącej akceptacji świata ekskluzywnego dla rozmiarów. Niezależnie od tego, czy używa humoru, tańca, filmów motywacyjnych, czy też decyduje się wydawać ciężko zarobione pieniądze w przestrzeniach integracyjnych, pracuje nad światem, który pozwala ludziom z dużymi ciałami rozwijać się pewniej. Świat potrzebuje więcej ludzi takich jak Mary Fran. Ona jest żywym promieniem światła.

https://www.instagram.com/p/CQozWExMrfm/

Post Mary Fran Donnelly poszła wirusowo za swoją krytykę ręczników hotelowych – ale ona jest o wiele więcej pojawiła się najpierw w Scary Mommy .

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *