Jakie są niektóre z oznak, że kobieta wkrótce urodzi?
Każda kobieta, która spodziewa się dziecka, oczekuje jego narodzin z wielką radością i oczekiwaniem. Pierwsze dziewięć miesięcy ciąży to piękny okres, ale wiąże się z nim również wiele niepokojących emocji i obaw. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z oznak zbliżającego się porodu i wiedzieć, kiedy jest czas, aby udać się do szpitala, aby złagodzić niektóre z niepotrzebnych niepokojów.
Wczesne sygnały ostrzegawcze, że zbliża się poród
Ponieważ przebieg ciąży różni się znacznie w zależności od kobiety, rozpoznanie pierwszych oznak porodu może być czasem trudne. Niektóre przyszłe mamy nie doświadczają żadnych widocznych zmian w swoim ciele w ostatnich tygodniach przed narodzinami dziecka, podczas gdy inne są w pełni świadome, że odpowiedź jest tuż za rogiem. Wśród tych objawów są zmiany nastroju, które są spowodowane bardzo znacznymi wahaniami hormonów. Nieco bardziej jednoznaczne jest obniżenie brzucha, które często pojawia się w ostatnich tygodniach ciąży i jest kolejną wskazówką dotyczącą ciąży. Jest to znaczący wskaźnik, że dziecko przygotowuje się do przyjścia na świat i układa się w inny sposób niż dotychczas. W niektórych przypadkach wiąże się to z dyskomfortem, a nawet cierpieniem dla kobiety, która ostatecznie urodzi. Istnieje również możliwość wystąpienia skurczów przepowiadających, które wbrew pozorom nie są trudne do odróżnienia od skurczów porodowych. Przychodzą i odchodzą losowo, nie nasilają się z czasem, a po okresie odprężenia znikają. Z drugiej strony, żaden z tych objawów nie wymaga natychmiastowej wyprawy do najbliższej placówki medycznej w celu leczenia.
Czy to już się dzieje? – Czyli jak określić, czy trzeba odwiedzić lekarza lub szpital, czy też nie.
Kobieta będąca w ciąży z dzieckiem, które wyraziło już zainteresowanie doświadczaniem świata zewnętrznego, może zauważyć wiele niezwykle charakterystycznych objawów. Pierwszym z nich jest często eliminacja korka śluzowego, która może nastąpić zarówno kilka tygodni, jak i kilka godzin wcześniej, w zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości. W przeciwieństwie do ewakuacji wód płodowych nie jest to sygnał, który można bez żadnych wątpliwości interpretować jako oznaczający rozpoczęcie porodu. Należy udać się do szpitala natychmiast po pęknięciu pęcherza płodowego, niezależnie od tego, czy rozpoczęły się już skurcze. Skurcze porodowe, o których była mowa wcześniej, zaczynają się albo zaraz po ustąpieniu wód płodowych, albo jeszcze przed tym wydarzeniem, i wywołują rozdzierającą, nieustającą agonię. Są one dość powszechne i wiążą się ze znaczną dozą dokuczliwości. Biegunka i inne problemy trawienne to objawy, o których mówi się znacznie mniej, ale zdecydowanie sygnalizują one pojawienie się dziecka na świecie. Dzieje się tak dlatego, że biegunka i inne dolegliwości trawienne są oznaką stanu zapalnego jelit. Organizm oczyszcza się, a przy okazji reaguje w ten sposób na stres, który przeżywa kobieta spodziewająca się dziecka.
Torba do porodu powinna posiadać elementy, które są pomocne.
W większości przypadków zakup wyprawki następuje na wiele miesięcy przed spodziewanym terminem porodu. Należy pamiętać, że data, która została ustalona na przyjście dziecka jest jedynie szacunkowa, dlatego korzystne jest przygotowanie toreb do szpitala nawet z miesięcznym wyprzedzeniem. Podjęcie takich działań przyniesie pewien dodatkowy luz psychiczny, jak również przygotowanie na to, co będzie dalej w znaczący sposób. Pakując torbę do szpitala należy pamiętać, aby znalazły się w niej rzeczy zarówno dla matki, jak i dla niemowlęcia. Pierwszym i najbardziej istotnym elementem jest koszula nocna, która jest nie tylko przytulna, ale również przestronna, a najlepiej taka, która składa się z tkanin, które są zarówno naturalne, jak i oddychające. Oprócz takich rzeczy w torbie musi znaleźć się szlafrok, ładowarka do telefonu, wygodne ubranie, biustonosz do karmienia, książka oraz artykuły do pielęgnacji twarzy i ciała. Zarówno Ty, jak i dziecko musicie mieć przygotowane ubranie dostosowane do pogody i to jeszcze przed wyjściem ze szpitala. Body, piżama, skarpetki i pieluchy tetrowe, które kupiłaś dla noworodka, z pewnością przydadzą się w pierwszych dniach jego istnienia.
Moment porodu jest jednym z tych, które należy pielęgnować, ale wiąże się też z wieloma obawami. Przed wystąpieniem tego zmieniającego życie wydarzenia, dobrze jest poczynić przygotowania do zbliżającego się pobytu w szpitalu i być świadomym okoliczności, w których konieczna będzie wizyta w szpitalu.
źródło: http://www.pozmedik.pl/blog/jakie-sa-symptomy-zblizajacego-sie-porodu
Sprawdź również: Nieinwazyjny test na ojcostwo w ciąży