18 czerwca 2024

Wybór imion dla dzieci: Nadanie imion Eva i Indy

Nadanie dziecku imienia jest aktem głęboko osobistym. Wybór imion dla swoich dzieci może być dość przytłaczający. Wiem to z pierwszej ręki, ponieważ zmagałam się z nadaniem imienia moim dwóm dziewczynkom. Prawda jest taka, że dziecko będzie musiało żyć z imieniem, które wybiorą dla niego rodzice (chyba, że zrobią coś w stylu Phoebe z „Przyjaciół” i zmienią je na coś śmiesznego jak „Księżniczka Consuela Banana Hammock”). Bycie matką to ogromny zaszczyt i modlę się, że sprostałam zaufaniu, jakim mnie obdarzyli.

Ashley, pierwsze imię, które mi nadano, było w tym roku wiceliderem najpopularniejszego imienia dla dziewczynki. Szczerze mówiąc, nie pamiętam, żebym kiedykolwiek była jedyną Ashley w klasie. Moi rodzice prawdopodobnie mieli dobre intencje, kiedy nadali mi to imię, ale ja zawsze chciałam być nazywana inaczej. W rezultacie przyrzekłam nadawać własnym dzieciom imiona, które były naprawdę wyjątkowe. I dzięki Bogu za to, bo gdybym próbowała dodać coś modnego do naszej listy imion dla dziecka, wiem, że spotkałabym się z drwiną ze strony mężczyzny, którego poślubiłam, a który jest tak hipsterski, że aż komiczny (broda, okulary w grubych oprawkach, zabytkowy rower, obsesja na punkcie piwa rzemieślniczego – sprawdza wszystkie te cechy). Mówiąc wprost, Ashley nigdy nie była realną opcją w naszym domu.

Chociaż miałam nadzieję, że moje dzieci będą miały wyjątkowe imiona, czułam również, że ważne jest, aby ich imiona miały jakieś głębsze znaczenie. Jestem sentymentalistką, więc pomysł losowego wyboru imienia z listy imion dla dziewczynek wydał mi się chłodny. Ponieważ mój mąż nie jest tak emocjonalny jak ja, to ja miałam większy wpływ na ostateczną listę imion, na którą się zdecydowaliśmy. Ogólnie jednak lubię wierzyć, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty wymyślając listę imion dla naszych córek, ponieważ był to wysiłek zespołowy.

Oto definicja Evy Grace.

Nasze najstarsze dziecko ma na imię Eva Grace, a uzasadnienie jej imienia jest właściwie dość humorystyczne. Wiesz, jak podczas wymyślania listy potencjalnych imion dla dziecka, możesz natychmiast wyeliminować jedno, ponieważ przywodzi na myśl bardzo okropną osobę, którą kiedykolwiek znałeś? W przypadku Evy było zupełnie odwrotnie. Kiedy po raz pierwszy spotkałam współpracowniczkę o tym imieniu, zdałam sobie sprawę, jak bardzo lubiłam to imię, mimo że w dzieciństwie słyszałam je tylko czasami. Ta pani była naprawdę miła i pomocna. Po spotkaniu z tak miłą osobą o imieniu Ewa, zdałam sobie sprawę, jak bardzo uwielbiam to imię.

Twarz mojego męża rozjaśniła się, gdy powiedziałam mu, jakie imię mam na myśli. Myślałam, że po prostu podoba mu się brzmienie tego imienia, ale wtedy mój mąż zrobił swoje najlepsze wrażenie Wall-E i powiedział „Eeeeevvvaaaa”. Odpowiadając na twoje pytanie, tak, oparliśmy imię naszego pierworodnego dziecka na błędnej wymowie „Eve” przez robota z kreskówki w jednym z ulubionych filmów mojego męża i życzliwości współpracownika. Kto jeszcze uważa, że „Wall-E” to najlepszy film Disneya/Pixara? Stereotyp hipstera był na miejscu, mówię wam.

Jej początkowe imię pochodzi z różnych źródeł, ale jej drugie imię, Grace, ma bardziej tradycyjne znaczenie. Ponieważ moja prababcia wciąż żyła w czasie, gdy moja córka otrzymała imię Eva, jest ona inspiracją dla tego imienia. (Żyła do 99 lat, zanim odeszła w 2018 r.) Moja prababcia, Grace, jest ucieleśnieniem klasycznej babci: białowłosej i plamistej, z miękkim, kojącym głosem, mówiącym ci, jak uroczy jesteś. Zawsze była dla mnie niesamowicie słodka i do dziś jest jedną z moich ulubionych krewnych. Jeszcze zanim poznałam mojego przyszłego męża, byłam zdecydowana nazwać każdą przyszłą córkę Grace. W świetle tej historii, mój małżonek nie miał żadnego ważnego powodu, by sprzeciwiać się temu imieniu. W rezultacie nasze pierwsze cenne dziecko nazywa się Eva Grace.

Virginia „Indy” Belle, Indiana

Istnieje wiele szalonych imion i wszyscy byliśmy w sytuacji, w której musieliśmy zdecydować, czy zachwycić się niezwykłym imieniem dziecka obcej osoby, czy po prostu uśmiechnąć się, przytaknąć i zachować nasze myśli dla siebie. Myślę, że właśnie takiego wyboru dokonują ludzie, gdy słyszą, że nazwaliśmy naszą drugą córkę Indiana Belle.

Stan Hoosier zawsze będzie dla mnie „domem”, nawet jeśli jestem bardzo zadowolona z mojego obecnego życia w Karolinie Północnej. Jednak to skojarzenie było czynnikiem decydującym o tym, że postanowiliśmy nazwać naszą córkę Indiana. Inspiracją do tego był podcast prowadzony przez Indianę Adams. To imię na początku uderzyło mnie jako osobliwe, ale szybko je polubiłam. Stało się dla mnie ujmujące, zwłaszcza gdy jej współprowadzący zaczęli odnosić się do niej jako „Indy”. Kiedy po raz pierwszy zaproponowałam to imię mojemu mężowi, poleciłam, abyśmy nazwali nasze dziecko Indy. Jednak on od razu zachwycił się pojęciem Indiana, zarówno ze względu na jego związek z moim rodzinnym stanem, jak i z powodu jego miłości do „Indiany Jonesa”. (Tak, miłość mojego męża do filmu zainspirowała imiona obojga moich dzieci). Ostatecznie ustaliliśmy, że Indiana będzie jej prawnym imieniem, ale wszyscy zgodziliśmy się odnosić do niej przezwisko „Indy” (chyba, że była w kłopotach, wtedy zwracałam się do niej pełnym imieniem).

Nasza trójka – mój mąż, ja i Eva – postanowiliśmy nadać naszej córce drugie imię Belle. Wybraliśmy proste i urocze drugie imię dla Indy, ponieważ jej początkowe imię ma cztery sylaby. Mama zwróciła uwagę, że „Indiana Joy” jest zbyt podobne do „Indiana Jones”, co wykoleiło moje parcie na imię „Joy”. O dziwo (biorąc pod uwagę jego oddanie serii), mój mąż zgodził się z nią, więc zwróciliśmy się do Google w poszukiwaniu odpowiednich jednosylabowych imion dla dziewczynek. Stworzyliśmy listę potencjalnych imion i pomyśleliśmy, że zabawne byłoby zaciągnięcie pomocy Evy w podjęciu ostatecznej decyzji. Gdy tylko Eva zobaczyła na liście imię księżniczki Disneya, była przekonana i wszyscy zdecydowaliśmy się na to imię dla naszej drugiej córki.

Włożyliśmy wiele uwagi w wybór znaczących imion dla naszych córek i nie mogłam być bardziej zadowolona z rezultatów. Eva jest miła i przyjazna, jak jej prababcia Grace, a Indy jest moim uroczym, małym, dzikim dzieckiem. Ich imiona są wspaniałym odzwierciedleniem tego, kim są. Można śmiało powiedzieć, że gdybym miała szansę zrobić to wszystko jeszcze raz, nie zmieniłabym niczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *