21 lutego, 2024

Nauczanie zdalne 2023

Nauczanie zdalne 2023

Choć jesteśmy już po pandemii Covid-19, wielu rodziców wciąż sięga po metody zdalnego nauczania. W polskich szkołach publicznych poziom edukacji bywa w końcu niewystarczający. Korepetycje okazują się niezbędne. Nie da się ukryć, że i dla pracowników oświaty nauczanie zdalne to okazja na dodatkowy zarobek. Przyjrzyjmy się sprawie bliżej.

Nauczanie zdalne w praktyce

Edukacja zdalna w Polsce często odbywa się w godzinach popołudniowych. To dlatego, że wszystkie szkoły prowadzą dziś normalny tryb pracy. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nauczyciel ma tzw. okienko. Jeśli i dziecko ma w tym czasie wolne, to można dojść do porozumienia i przeprowadzić korepetycje. Rzecz w tym, że to kwestia indywidualna. Wystarczy zatem kupić dobry laptop dla nauczyciela i można w taki sposób poszerzyć swoją działalność.

Niektórzy dyrektorzy godzą się na to, aby prywatne nauczanie zdalne odbywało się na terenie szkoły. Inni mogą mieć co do tego pewne zastrzeżenia. Planując pracę, nie należy więc pomijać ograniczeń wynikających ze stanowiska dyrekcji. Jednocześnie trzeba pamiętać, że zdalne nauczanie w kawiarni to nie do końca dobry pomysł. Pomieszczenie powinno być ciche. Pod ręką zaś powinny się znaleźć odpowiednie przybory. Ich ilość, oczywiście, zależy od przedmiotu zajęć.

Sprzęt do nauki zdalnej dla nauczyciela

Komputer do nauczania zdalnego to podstawa bez względu na temat lekcji. Po pierwsze chodzi o dostęp do internetu. Po drugie ważna jest możliwość komunikacji na żywo. Aplikacji online i programów dla nauczycieli zdalnych jest dużo. Podobnie można powiedzieć o kamerach HD i mikrofonach, które muszą gwarantować wysoką jakość przekazu. Czy smartfon wystarczy? Niekoniecznie. Nauczyciele raczej powinni mieć przed sobą te same narzędzia i materiały, co ich uczniowie w domu. Smartfon jest dobry jedynie jako urządzenie pomocnicze. W związku z tym lekki, acz mocny laptop dla nauczycieli to wciąż najbardziej adekwatny sprzęt do edukacji zdalnej w 2023.

Czy nauka zdalna w 2023 się opłaca?

Cenniki nauczania zdalnego są różne i każdy ustala je po swojemu. Warto jednak zauważyć, że istnieją szkoły, które zatrudniają wyłącznie nauczycieli niestacjonarnych. To w większości placówki prywatne. Wówczas ceny ustalane są odgórnie i mają charakter stały. W każdym razie nauczanie zdalne w Polsce ma sens z punktu widzenia ekonomii. Nauczyciele mogą dzięki temu więcej zarobić. Niektórzy nawet wolą indywidualny sposób nauczania niż spędzać czas z całą grupą uczniów w klasie. To dobre rozwiązanie i dla samych dzieci, które mogą liczyć na 100% uwagi nauczyciela. Rodzice zatem powinni widzieć w tym ważną inwestycję w rozwój swojej pociechy.

 

Zobacz inne artykuły:
https://milusiowo.pl/jak-dobrze-wybrac-sukienke-do-chrztu/