Jakie zwierze domowe wybrać?

Jakie zwierze domowe wybrać?

2 maja 2019 0 przez jakub

Koty, psy, chomiki, świnki morskie, papugi, a nawet pająki i węże. Wybór zwierząt, które potrafią zaadaptować się do warunków domowych jest ogromny. Czym zatem kierować się podczas podejmowania decyzji o nowym członku rodziny? Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę? Sprawdź!

Coraz to więcej rodzin decyduje się na przygarnięcie do swojego domu małego członka rodziny. Niesie to za sobą wiele pozytywnych skutków wychowawczych, bowiem zwierzęta uczą odpowiedzialności, dają poczucie bezpieczeństwa, a przy tym pozostają wierne i oddane swoim właścicielom.

Hau czy miau?

Bez wątpienia najbardziej popularnymi zwierzętami domowymi są psy i koty. I o ile dzięki temu, że nie są zamykane w klatce stają się najbardziej kontaktowymi to niestety z ich posiadaniem wiąże się wiele obowiązków.

Co do tych pierwszych pod uwagę trzeba wziąć fakt, że wymagają bardzo dużo uwagi. Oczywiście są też wspaniałymi kompanami do kanapowych posiedzeń, ale równie wysoko cenią sobie także długie spacery na świeżym powietrzu. Ale nie musi to być ogromnym problemem, wręcz przeciwnie. Jest to doskonała okazja do rodzinnych wycieczek krajoznawczych, z pewnością nasze pociechy także będą zachwycone. Zatem wilk syty i owca cała.

Z kotami sprawa ma się podobnie. Zdecydowanie nie są to futrzaki gardzące skrawkiem kanapy i godzinami spędzonymi na głaskaniu. Pod uwagę trzeba jednak wziąć fakt, że są niezwykle charakterne, a co za tym idzie często bywają nieposłuszne. Dodatkowo należy przygotować się na małe przemeblowanie, ponieważ kot musi mieć swój własny kąt.

Decyzja o zakupie lub adopcji zwierzaka powinna być podejmowana roztropnie. Należy rozważyć, czy mamy wystarczająco czasu, aby poświęcić go na opiekę nad futrzakiem. Musimy także zastanowić się nad naszymi możliwościami finansowymi. Oprócz całego zaplecza higieniczno-żywieniowego należy wziąć jeszcze pod uwagę wizyty weterynaryjne, szczepienia, czy też leki. Dodatkowo w grę wchodzi także zaplecze mieszkaniowe. Musimy dokładnie zastanowić się czy nasz metraż okaże się wystarczający, aby zapewnić dodatkowe miejsce dla pupilka.

REKLAMA