Jaki wózek dziecięcy wybrać?

Jaki wózek dziecięcy wybrać?

1 maja 2019 0 przez jakub

Rynek akcesoriów przeznaczonych dla dzieci z roku na rok powiększa swoją ofertę. W przeciętnym sklepie dla dzieci znajdziemy wiele modeli i rodzajów wózków dziecięcych. Który wybrać? Podpowiadamy!

Wózek dziecięcy

Wózek jest jednym z najbardziej oczywistów zakupów jeśli spodziewamy się dziecka. Służy on dzisiaj nie tylko do sprawnego i bezpiecznego poruszania się z dzieckiem, ale też w zależności od wyposażenia może pełnić funkcję kołyski, łóżeczka i huśtawki.

Dobry wózek powinien posiadać atesty bezpieczeństwa, hamulec zabezpieczający i być wykonany z przyjaznego dla dziecka materiału.

Rodzaje wózków dziecięcych

Wśród najpopularniejszych rodzajów wózków dziecięcych wyróżniamy:

  • wózki wielofunkcyjne – ich konstrukcja pozwala na łatwy i wygodny transport dziecka, bez konieczności rozbierania całego zestawu. Mogą pełnić funkcję nosidełek i samochodowych fotelików,
  • wózki duże – mają stabilną konstrukcję i często montowane są przy nich specjalne kosze na zakupy. Będą najlepszym rozwiązaniem dla osób aktywnych, które od małego chcą włączać dziecko w codzienne czynności,
  • wózki lekkie, tzw. dojazdówki – są łatwe w składaniu i rozkładaniu.
  • wózki do joggingu – dzięki swojej unikalnej konstrukcji umożliwiają rodzicom kontynuowanie ćwiczeń fizycznych po urodzeniu dziecka. Są zwrotne i przystosowane do różnych nawierzchni, dzięki czemu doskonale mogą pełnić rolę spacerówki.

W ofercie wielu sklepów specjalizujących się w produktach dla dzieci znajdziemy także wózki przeznaczone dla wieloraczków. Znacząco ułatwiają spacery, kiedy jesteśmy szczęśliwymi rodzicami kilku dzieci w młodym wieku.

Standardem w produkcji wózków stało się instalowanie odpowiednich elementów, które mają za zadanie chronić nasza pociechę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, wiatrem i być pomocą, kiedy to podczas spacerów spotyka nas deszcz. Wózki obecnie dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i stylowych. Coraz większą popularnością cieszą się szczególnie wózki w stylu retro, czyli zachowane w klasycznych odcieniach i wykonywane z różnych stopów metali.

REKLAMA