21 lutego, 2024

Jak dobrze wybrać sukienkę do chrztu?

Chrzest święty jest sakramentem, który większość dzieci przyjmuje w pierwszych miesiącach swojego życia. Podniosły charakter tej uroczystości gromadzi najbliższą rodzinę, subtelnie sugerując formalny dress code. Czym się kierować, wybierając sukienkę do chrztu dla dziewczynki? Poznaj kluczowe kwestie, które mogą mieć niemały wpływ na spokojny przebieg rodzinnego wydarzenia.

Ważny czas dla Twojego maleństwa

Wstąpienie do Rodziny Bożej przez dziecko to wzruszająca chwila. I zrozumiałe jest, że każda mama chce, aby jej córeczka wyglądała tego dnia nadzwyczaj pięknie. Wszystko komplikuje się w momencie zakupu sukienki. Maleństwo musi w niej wyglądać nie tylko schludnie i elegancko, ale jednocześnie czuć się komfortowo. Jeśli uważnie prześledzisz poniższe wskazówki, będziesz mieć pewność, że mała dama nie zakończy ceremonii donośnym płaczem.

Tkanina, z jakiej wykonano sukienkę

Na pewno nie chcesz, aby zły nastrój maleństwa zepsuł mu i zaproszonym gościom tak piękny dzień. Zadbaj o to, by sukienka do chrztu była wykonana z wysokiej jakości tkanin, najlepiej takich jak bawełna czy len. To naturalne materiały, które są delikatne dla wrażliwej skóry dziecka, zapewniając prawidłową cyrkulację powietrza. Dzięki temu córeczka nie przegrzeje się podczas uroczystości w upalny dzień.

W ofercie sklepu Balumi znajdziesz sukienki, które wykonano z dbałością o każdy detal. To klasyczne i proste w swojej formie propozycje, perfekcyjnie współgrające z charakterem wydarzenia. Drobne i estetyczne ozdoby, takie jak subtelne koronki, perełki czy wstążki dodają uroku i elegancji każdej kreacji z naszej kolekcji.

Tył sukienki kluczem do wygody Twojego maleństwa

Wielu rodziców podejmuje pochopne decyzje podczas kupna sukienki do chrztu dla swojego dziecka, pozostając pod wrażeniem słodko wyglądającej kokardy czy ozdobnych guziczków na tylnej stronie ciuszka. Warto jednak wziąć pod uwagę, że kilkumiesięczne niemowlę przez większość uroczystości pozostaje w pozycji leżącej, co oznacza, że te urocze aplikacje i dodatki mogą powodować dyskomfort.

Podobnie jest z metkami, które zazwyczaj wszyte są w okolicy karku. To niezwykle wrażliwa część ciała u małych dzieci. Zwróć uwagę na to, czy wszywka nie spowoduje otarć, które szybko przekształcą się w marudzenie czy płaczliwy nastrój.

W Balumi znajdziesz praktyczne kroje sukienek, które zapewnią wygodę, a także spokojny sen Twojego maluszka. Sukienki z naszych kolekcji mają ukryty długi suwak – to komfortowe rozwiązanie, które ułatwia szybką i bezproblemową zmianę stroju, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Długość sukienki

To aspekt, którego nie można pominąć. Kilkumiesięczne niemowlę jest już ciekawe świata, co skutkuje faktem, że często nosi się je na rękach w pozycji „krzesełka”. W rezultacie zbyt krótka sukienka do chrztu podwija się, prezentując gościom pieluszkę. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy dziecko leży i pracuje nóżkami.

W Balumi znajdziesz zróżnicowany wybór sukienek o różnej długości, dzięki czemu możesz samodzielnie dopasować kreację nie tylko stosownie do pory roku.