21 lutego, 2024

Bajka Tomek i Przyjaciele – po jakie zabawki edukacyjne warto sięgnąć?

Tomek i Przyjaciele to jedna z najbardziej wartościowych kreskówek dla dzieci. Nic dziwnego, że wielu rodziców proponuje swoim dzieciom właśnie tę bajkę. To dobry wybór, ponieważ przygody niebieskiego parowozika i jego przyjaciół uczą empatii, rozwiązywania problemów i współpracy. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są serie zabawek edukacyjnych z motywem bajki Tomek i Przyjaciele. Podpowiadamy, po jakie zabawki warto sięgnąć, by wspomóc prawidłowy rozwój dziecka.

Zabawki edukacyjne dla dzieci z serii Tomek i Przyjaciele – co wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uczą się przez zabawę. Gadżety, akcesoria i zabawki z motywem ulubionej bajki to prosty sposób na to, by dzieci zdobywały nowe umiejętności.

Nawet podczas wybierania artykułów plastycznych warto zwrócić na to uwagę – kolorowanki z Tomkiem, kredki z wizerunkiem charakterystycznego niebieskiego parowozu, farby czy flamastry zachęcą dziecko do plastycznych eksperymentów.

Tomek i Przyjaciele zabawki edukacyjne pomogą rozwijać kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i koncentrację, a wszystko to podczas zabawy. Dostępne są serie zabawek z tym bajkowym motywem, więc bez problemu coś wybierzesz. Oto kilka propozycji, które spodobają się miłośnikom przygód Tomka:

  • Tor FISHER PRICE Tomek i przyjaciele Epicka pętla, Plac remontowy – jest to imponujący zestaw z napędem, zawierający aż 3,6 m toru. Budowanie torów kolejowych niesie za sobą wiele korzyści. Rozwija logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Układając tory, dziecko ćwiczy koordynację ręka-oko. Ponadto zestaw jest niezwykle kolorowy i atrakcyjny wizualnie. Wiernie odtwarza scenerię i postaci z bajki, co zapewni udaną zabawę na wiele godzin.
  • Puzzle TREFL Tomek i Przyjaciele Wesoły dzień Tomka – są to puzzle maxi, idealne dla najmłodszych, na początek przygody z układaniem puzzli. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 60 × 40 cm. Puzzle to bardzo rozwojowe zabawki, ponieważ wspomagają zdobywanie takich kompetencji jak logiczne myślenie, kreatywność i zdolność różnicowania figur.
  • Kolorowanka dla dzieci Tomek i przyjaciele – dzieci uwielbiają kolorowanki z ulubionymi postaciami z bajek. Kontury przedstawiające bajkę zachęcają do kolorowania. Jest to aktywność, która ma znaczący wpływ na prawidłowy rozwój motoryki małej, co jest przydatne podczas nauki pisania.

Tomek i Przyjaciele – uniwersalna zabawka dla chłopców i dziewczynek

Dużym atutem zabawek z serii Tomek i Przyjaciele jest ich uniwersalny charakter. Przygody małego parowoziku są chętnie oglądane przez wszystkie dzieci – bez względu na płeć.

Kolorowy tor, pojazdy i lokomotywy (można zbudować całą kolekcję lokomotyw, a także rozbudowywać tory) to idealna zabawka dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Podobnie jak puzzle, gry planszowe, zabawki interaktywne oraz edukacyjne, zabawki do kąpieli, książeczki i kolorowanki.

Tomek i Przyjaciele to motyw, który zdobi także dziecięce buty i ubranka. Jeśli więc twoja pociecha chętnie ogląda kreskówkę o niebieskim parowoziku, to koniecznie pomyśl o tego typu gadżetach i akcesoriach.

Sprawdź inne:
https://milusiowo.pl/co-oznacza-wychowanie-w-bliskosci/